بولت نتوانست با طلا از ورزش قهرمانی خداحافظی کند

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
گاتلین و هم تیمی‌اش کلمن طلا و نقره را ربودند و بولت به برنز قناعت کرد

در حساس‌ترین رویداد مسابقات جهانی دو و میدانی، یوسین بولت، قهرمان افسانه‌ای جهان که اعلام کرده بود این آخرین حضور او در میادین بزرگ است، نتوانست در دوی ۱۰۰ متر سرعت از عنوان قهرمانی خود دفاع کند و در عین ناباوری مغلوب جاستین گاتلین، دونده آمریکایی شد.

روز شنبه (۱۴ مرداد - پنجم اوت) در حالی که استادیوم لندن و هزاران تماشاگر این مسابقات خود را برای یک خداحافظی باشکوه با یوسین بولت، سریع ترین انسان روی زمین آماده کرده بود، دو دونده آمریکایی در عین ناباوری موفق شدند زودتر از بولت از خط پایان عبور کنند و قهرمان افسانه‌ای المپیک و جهان را مجبور کنند به مدال برنز بسنده کند.

کریستین کلمن، ۲۱ ساله، دومین دونده سرعت تیم آمریکا بود که موفق شد با کسری از ثانیه پشت سر جاستین گاتلین قرار گیرد و مدال نقره را تصاحب کند.

جاستین گاتلین، دونده ۳۵ ساله آمریکایی که امروز توانست مدال طلا را از چنگ بولت درآورد، پیش از این دو بار به علت دوپینگ (استفاده از مواد نیروزا) از مسابقات بین‌المللی محروم شده بود و پیروزی امروز برای او که سال‌ها در حسرت این مدال مانده بود، بسیار اهمیت داشت.

گاتلین تا پیش از این تنها یک بار در سال ۲۰۰۵ یک عنوان جهانی کسب کرده بود و این دومین باری بود که توانست از بولت پیشی بگیرد.

او که در ابتدا بدون جلب توجه در خط هفتم مسابقه را شروع کرده بود توانست در آخرین صدم‌های ثانیه خود را به بولت و کلمن برساند و تنها با دو صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر دوم ۱۰۰ متر را در ۹ ثانیه و ۹۲ صدم ثانیه بدود.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption گاتلین تا پیش از این تنها یک بار در سال ۲۰۰۵ یک عنوان جهانی کسب کرده بود و این دومین باری بود که توانست از یوسین بولت پیشی بگیرد