فدراسیون فوتبال ایران تکذیب کرد؛ زنان اشتباهی بلیت خریدند

ممنوعیت ورود زنان به استادیوم حق نشر عکس iSna

شماری از زنان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که توانسته‌اند بلیت مسابقه فوتبال ایران و سوریه در استادیوم آزادی تهران را بخرند، اما فدراسیون فوتبال ایران بلافاصله امکان تماشای بازی برای زنانرا تکذیب کرد.

در وب‌سایت فروش الکترونیکی بلیت، ابتدا گزینه انتخاب جنسیت زن یا مرد وجود داشت که بر اساس آن زنان توانستند با انتخاب گزینه "بانوان" بلیت بخرند.

کم‌تر از یک ساعت بعد از ابراز خوشحالی زنانی که برای اولین بار توانسته بودند بلیت فوتبال بخرند، مدیر حراست فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که چیزی تغییر نکرده و زنان همچنان حق دیدن بازی فوتبال را ندارند.

محمدحسین حمیسی به ایسنا گفت: "تاکید می‌کنم روند بلیت فروشی کمافی السابق انجام می‌گیرد و هیچ تغییری در آن صورت نگرفته است. لذا کلیه شایعات در این باره به دور از واقعیت است."

شرکتی که مسئول فروش اینترنتی بلیت است، گزینه جنسیت را از این وب‌سایت حذف کرد و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بر اساس اشتباه فنی به زنان بلیت فروخته شده است.

به گفته این شرکت فقط ۸ زن بلیت گرفته‌اند. در واکنش زنان با توییت کردن نام خود تاکید کردند که بیش از هشت نفر هستند. این شرکت بعدا متن اطلاعیه را به "تعدادی" از زنان تغییر داد.

همچنین گفته شده که پول بلیت به زنان پس داده خواهد شد: "به علت نداشتن جایگاه اختصاصی جهت استقرار بانوان در ورزشگاه مبلغ بلیت‌های خریداری شده به افراد توسط این شرکت مسترد خواهد شد."

بیشتر درباره ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها:

Image caption بلافاصله بعد از تکذیبه حراست فدراسیون فوتبال گزینه جنسیت از وب‌سایت خرید بلیت حذف شد

شماری از زنان و فعالان حقوق مدنی سال‌هاست برای گرفتن حق ورود به استادیوم‌های ورزشی تلاش می‌کنند اما حکومت ایران هنوز به این خواسته تن نداده است.

شهیندخت مولاوردی، معاون وقت امور زنان و خانواده حسن روحانی در دولت قبل اعلام کرده بود که دولت مخالفتی با حضور زنان در ورزشگاه‌ها ندارد؛ اما این موضوع هیچ وقت عملی نشد.

خانم مولاوردی گفته بود که "به احترام مراجع" و به خاطر مخالفت آنان دولت از این موضوع منصرف شده است.