تیم منتخب هفته لیگ برتر؛ هدف بعدی رئال و بارسا مشخص شده؟

لیگ برتر حق نشر عکس PA

در هفته اول لیگ برتر فوتبال انگلیس منچستر سیتی، مدافع قهرمانی با پیروزی در آرسنال کارش را شروع کرد و منچستر یونایتد نخستین گام را با پیروزی مقابل لستر برداشت. لیورپول با چهار گل وستهم را درهم کوبید و برای چهارمین بار متوالی این تیم را شکست داد. تاتنهام، نیوکاسل را برد و بورنموث مقابل تیم تازه وارد کاردیف پیروز شد. اما کدام بازیکنان آن قدر خوب بودند که در تیم منتخب هفته جای بگیرند؟

دروازه‌بان: داوید دخه‌آ

حق نشر عکس Getty Images

درست وقتی منتظر عملکردی متزلزل هستید، داوید دخه‌آ نمایشی سطح بالا ارائه می‌کند. برای بازیکنی در اندازه‌های او، جام جهانی غافلگیری محض بود. گرچه به نظر می‌رسید دخه‌آ نتوانسته خودش را با تورنمنت بزرگی مثل جام جهانی وفق دهد اما مقابل لستر درخشید و کار یونایتد را راه انداخت.

آیا می‌دانستید که: دخه‌آ مقابل لستر سه موقعیت صد در صد را نجات داد تا منچستر یونایتد دو بر یک برنده شود.

مدافعان: وان‌بیساکا، واکر، فان‌دایک و شو

حق نشر عکس Getty Images

آرون وان‌بیساکا: این بازیکنی بیست ساله بسیار موثر بازی کرد. او بدون این که زحمت خیلی زیادی بکشد رایان سسنیون، آندره شورله و ابوبکر کامارا را از بازی محو کرد، بعد هم الکساندر میتروویچ را از سر راه برداشت تا ویلفرد زاها را در موقعیت گل قرار دهد. پالاس یک جواهر پیدا کرده است.

آیا می‌دانستید که: وان‌بیساکا هم به زاها پاس گل داد و هم کمک کرد تا دروازه پالاس بسته بماند.

کایل واکر: این مدافع مدتی است که حسابی روی فرم است. او در ترکیب سه نفره خط دفاعی تیم ملی انگلیس در روسیه عالی بازی کرد و بعد هم برگشت و در ترکیب چهار نفره خط دفاع منچستر سیتی مقابل آرسنال بهترین مدافع زمین بود. منچستر سیتی حتی با نصف تیمش هم مقابل آرسنال به گونه‌ای بود که انگار مشغول قدم زدن در پارک است.

آیا می‌دانستید که: واکر مقابل آرسنال ۲۳ استارت سریع زد؛ بیشتر از هر مدافعی در اولین روز لیگ برتر.

ویرجیل فان‌دایک: تکلیف بازی لیورپول مقابل وستهم پس از ۵۵ دقیقه مشخص شد؛ میزبان ۰-۳ جلو افتاده بود و مهاجمان لیورپول گلوی وستهم را فشار می‌دادند. همان زمان فان‌دایل به مدافعان کناری‌اش گفته بود که در هیچ شرایطی نباید دروازه لیورپول باز شود. گذشته از وضعیت بدنی عالی، این بازیکن هلندی خونسرد و با وقار کار کرد؛ در یک کلام بجای قلب با مغزش بازی کرد.

آیا می‌دانستید که: از ۶۱ پاسی که فان‌دایک در بازی با وستهم داد، ۶۰ پاس به مقصد رسید (دقت پاس ۹۸/۴ درصد).

لوک شو: انتظار نداشتم او را در ترکیب اصلی ببینم. چیزی که از لوک شو در ذهنم است، تصویر یک بازیکن مضطرب و بی‌روحیه در بازی دو سال پیش منچستر یونایتد مقابل چلسی در استمفورد بریج است اما مقابل لستر او یک دفاع چپ تمام عیار بود.

آیا می‌دانستید که: شو اولین گل خود در رده بزرگسالان را پس از ۱۳۴ بازی زد (۶۷ بازی برای هریک از تیم‌های منچستر یونایتد و ساوتهمپتون).

هافبک‌ها: پریرا، نوس و پوگبا

حق نشر عکس Getty Images

روبرتو پریرا: کریس هیوتون، پیش فصل خوبی برای برایتون تدارک دید اما واتفورد و در واقع پریرا همان ابتدای کار نقشه‌هایش را به باد دادند. برایتون افتضاح بود و مربی‌اش هم همین را گفت. در سوی دیگر اما پریرا بود که درخشید و دو گل هم زد تا واتفورد در چهارمین فصل متوالی حضورش در لیگ برتر امیدوارتر باشد.

آیا می‌دانستید که: پریرا در هر شش گل قبلی واتفورد در لیگ برتر نقش داشته (پنج گل و یک پاس گل).

روبن نوس: این ملی‌پوش پرتغالی با ۲۱ سال تازه اول راه است. نیازی به گفتن نیست اما اگر او بتواند ولورهمپتون را در لیگ برتر نگه دارد، آن گاه رئال مادرید و بارسلونا سراغش می‌آیند و بعد حتی متعصب‌ترین هوادار باشگاه هم بعید است انتظار داشته باشد که او در این تیم بماند.

آیا می‌دانستید که: از آغاز فصل گذشته در چهار دسته برتر فوتبال انگلیس هیچ بازیکی به اندازه نوس نتوانسته از بیرون محوطه جریمه گل بزند (هفت گل).

پل پوگبا: ژوزه مورینیو او را در نخستین بازی کاپیتان تیمش کرد و این احتمالا توقعی بود که قهرمان جام جهانی از مربی‌اش داشت. او هم به بهترین شکل جواب این اعتماد را داد و عملکردی عالی مقابل لستر داشت.

آیا می‌دانستید که؟ گلی که پوگبا در دقیقه ۳ بازی زد، سریع‌ترین گل منچستر یونایتد در بازی افتتاحیه لیگ برتر بود. رکورد قبلی متعلق به دوایت یورک بود که در نخستین بازی فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ در دقیقه هفت گل اول منچستر یونایتد را به اورتون زد.

مهاجمان: صلاح، زاها و ریچارلیسون

حق نشر عکس Getty Images

محمد صلاح: یک اتفاق قابل پیش‌بینی؛ صلاح در آنفیلد توفان به پا کرد. گل اول او آغازی بود برای پیروزی پر گل لیورپول. نمایش کنونی لیورپول تحسین‌برانگیز است. آن‌ها با سرعت نفس‌گیری که دارند بازی را از حریف می‌گیرند.

آیا می‌دانستید که: صلاح در سه بازی اخیر لیورپول مقابل وستهم روی پنج گل تاثیر داشته است(چهار گل و یک پاس گل).

ویلفرد زاها: بازی کریستال پالاس و فولام جدال مردها با پسرها بود. این بهترین بازی زاها نبود اما او همه کارهایی را که از رایان سسنیون توقع داشتم انجام داد. خیلی چیزها از این بازیکن فولام شنیده بودم اما هنوز منتظرم کاری کند که از جا نیم‌خیز شوم. سسنیون شاید خیلی سریع باشد اما فولام جوانی می‌خواهد که به سرعت باتجربه شود. زاها مرد برتر مسابقه بود در حالی که سسنیون هنوز پسری جوان است.

آیا می‌دانستید که: زاها با ۲۳ گل بهترین گلزن پالاس در لیگ برتر است و مقابل فولام توانست با رکورد کریس آرمسترانگ مساوی کند.

ریچارلیسون: او را در واتفورد دیده بودیم که پوست تیم‌ها را می‌کند. او حالا برای اورتون بازی می‌کند و به نظر می‌رسد که راه گل زدن را هم بهتر پیدا کرده. ریچارلیسون شروعی خیره کننده داشت و اگر داور هیجان‌زده نمی‌شد اورتون می‌توانست ولوز را شکست دهد.

آیا می‌دانستید که: ریچارلیسون با دومین شوت توانست در لیگ برتر برای اورتون گل بزند، کاری که با ۵۳ شوت به عنوان بازیکن واتفورد نتواسته بود انجام دهد.

موضوعات مرتبط