فرش شانس روستوف؛ پیراهن عجیب تیم عزت‌اللهی

باشگاه روستوف پیراهن چهارمش را ۱۰۰۰ روبل ارزان‌تر از سایر پیراهن‌هایش می‌فروشد حق نشر عکس ROSTOVFC
Image caption باشگاه روستوف پیراهن چهارمش را ۱۰۰۰ روبل ارزان‌تر از سایر پیراهن‌هایش می‌فروشد

باشگاه روستوف در لیگ فوتبال روسیه، طرحی را برای پیراهن چهارم خود در نظر گرفت که خیلی زود به عنوان "فرش شانس" باشگاه معروف شد.

شاید بپرسید چرا یک فرش؟ در حالی که تیم رستوف بازی‌های قبلی‌اش را باخته بود، یکی از هوادران تصمیم گرفت چیزی را به ورزشگاه بیاورد که فکر می‌کرد برای تیم شانس می‌آورد و روستوف بازی را ۰-۴ از ینیسی کراسنویارسک برد.

به دنبال واکنش گسترده در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این فرش گل‌دار سنتی که روی سکوها تکان می‌خورد، مسئولان باشگاه، تماشاگر مورد نظر و فرش او را به مرکز تمرینی باشگاه دعوت کردند.

به این ترتیب این داستان شروع به اوج گرفتن کرد تا این که سه‌شنبه گذشته روستوف از "پیراهن فرشی" خود رونمایی کرد و اعلام کرد این پیراهن را به قیمت ۲۵۰۰ روبل (۲۸/۴۷ دلار) پیش‌فروش خواهد کرد.

تا کنون دو بازیکن ایرانی هم در باشگاه روستوف حضور داشته‌اند. سعید عزت‌اللهی بازیکن ۲۱ ساله تیم ملی فوتبال ایران از سال ۲۰۱۵ به این تیم پیوسته است، هرچند که باشگاه در سال‌های قبل او را به تیم‌های آنژی مخاچ قلعه و آمکار پرم قرض داده بود.

سردار آزمون نیز سابقه بازی در این باشگاه را دارد. او در فصل ۱۶-۲۰۱۵ از باشگاه روبین کازان به صورت قرضی به این تیم پیوست و در ۳۵ بازی ۱۲ گل زد. آزمون فصل بعد به این باشگاه پیوست و در ۲۷ بازی ۷ گل زد.

باشگاه روستوف که در سال ۱۹۳۰ تشکیل شده فصل گذشته در رقابت‌های لیگ روسیه یازدهم شد.

حق نشر عکس ROSTOVFC

موضوعات مرتبط