لبرون جیمز: برای بسکتبال به لس‌آنجلس آمدم نه سینما

لبرون جیمز می‌گوید فعالیت‌های فوق برنامه او مانع بسکتبال بازی کردن او نمی‌شود حق نشر عکس Reuters
Image caption لبرون جیمز می‌گوید فعالیت‌های فوق برنامه او مانع بسکتبال بازی کردن او نمی‌شود

لبرون جیمز، ستاره بسکتبال آمریکا می‌گوید دلایل رفتنش به لس‌آنجلس بسکتبالی بوده و ارتباطی به فعالیت‌های هالیوودی او ندارد. جیمز که چهار بار به عنوان ارزشمندترین بازیکن "ان‌بی‌اِی" انتخاب شده در ماه ژوئیه با قراردادی چهار ساله به ارزش ۱۵۴ میلیون دلار از کلیولند کاوالیرز راهی لس‌آنجلس لیکرز شد.

این ستاره ۳۳ ساله فعالیت‌های مختلفی در زمینه سینما و تلویزیون دارد و به همین دلیل در کنفرانس مطبوعاتی قبل از آغاز مسابقات خبرنگاران از او پرسیدند که این قضیه روی تصمیم او تاثیر داشته یا نه؟

جیمز گفت: "مبنای تصمیم من فقط خانواده‌ام و لیکرز بود. من یک بازیکن بسکتبال هستم. سر و کارم فقط با توپ است. در مورد سایر فعالیت‌های اقتصادی‌ام هم باید بگویم ازمدت‌ها قبل از این که اینجا بیایم، روی پای خودشان ایستاده‌اند."

شرکت "اسپرینگ‌هیل اینترتینمنت پروداکشن" لبرون جیمز فعالیت‌های مختلفی می‌کند و ضمن این که خود این بازیکن هم قرار است در سری جدید فیلم هرج‌ومرج فضایی (Space Jam) بازی کند.

لیکرز می‌تواند قهرمان ان‌بی‌اِی شود؟

لبرون جیمز با لباس تیم‌های کلیولند کاوالیرز و میامی هیت در هشت دوره پیاپی فینال ان‌بی‌اِی حضور داشته در حالی که لیکزر آخرین بار در سال ۲۰۱۰ به فینال این مسابقات رسیده است.

این رکورد موجب می‌شود تا از همین حالا انتظارات از لیکرز بالا برود، اما جیمز از هواداران این تیم خواسته تا توقع نداشته باشند که تیم‌شان خیلی زود در کورس قهرمانی با گلدن استیت قرار بگیرد: "هنوز راهی طولانی باقی مانده که بتوانیم به گلدن استیت برسیم. ما فقط می‌توانیم روی خودمان تمرکز کنیم که هر روز بهتر شویم و امیدوار باشیم که یک روز برای قهرمانی رقابت کنیم؛ مثل کاری که گلدن استیت در سال‌های اخیر انجام داده."

ضمن این که لبرون جیمز معتقد است قهرمانی تنها مقیاس موفقیت نیست: "فقط یک تیم می‌تواند قهرمان شود و ناکامی در آن به معنای این نیست که شما موفق نبوده‌اید. باخت و برد همیشه وجود دارد و در بازی طبیعی است. اما چیزی که می‌توانید کنترل کنید آماده‌سازی روزانه است: چطور هر روز خودمان را آماده کنیم و چطور روز به روز بهتر شویم."

"فروتن و هیجان‌زده هستم"

لیکرز در سال‌های اخیر در حسرت موفقیت باقی مانده است، گرچه هنوز مدت زیادی از بازنشستگی کوبی برایانت نمی‌گذرد و فوق ستاره‌ای در اندازه‌های برایانت فقط یکی از اسطوره‌های لیکرز به شمار می‌رود.

با مرور نام‌هایی مانند مجیک جانسون، کریم عبدالجبار و شکیل اونیل می‌توان فهمید چرا لبرون جیمز "هیجان‌زده" است که راهی لس‌آنجلس شده است.

جیمز گفت: "به نظرم همه ما می‌دانیم که لیکرز تیمی باسابقه و تاریخی در این لیگ است. شما از قهرمانان و بازیکنانی حرف می‌زنید که اینجا آمدند و پیراهن لیکرز را پوشیدند و میراث خود را بجا گذاشتند. من همیشه از ملحق شدن به این تیم خاص احساس فروتن بودن می‌کنم."