جوکوویچ با گذر از فدرر به فینال پاریس رسید

نواک جوکوویچ، تنیس‌باز صرب حق نشر عکس Getty Images
Image caption جوکوویچ فارغ از نتیجه‌ بازی فینال در رده‌بندی جدید تنیس‌بازان مرد جهان، از رتبه دوم به رتبه اول می‌رسد

نواک جوکوویچ، تنیس‌باز صرب، با پیروزی بر راجر فدرر به فینال مسابقات مسترز پاریس رسید. در این مسابقه که بیش از ۳ ساعت طول کشید، جوکوویچ موفق شد با نتیجه ۲-۱ به پیروزی برسد. جوکوویچ ست اول را در ‌"تای‌بریک" و با حساب (۶-۸) ۶-۷ پیروز شد. در ست دوم اما این راجر فدرر سوئیسی بود که بهتر بازی کرد و در این ست با حساب ۵-۷ پیروز شد. در ست سوم باز هم کار به "تای‌بریک" کشید که این بار هم جوکوویچ با حساب (۳-۷) ۶-۷ برنده شد تا به بازی نهایی راه یابد. جوکوویچ بعد از بازی با فدرر ۳۷ ساله گفت که این مسابقه یکی از تماشایی‌ترین مسابقات زندگی‌اش بوده و این مسابقه را یکی از مهیج‌ترین بازی‌های این فصل تنیس دانست.

مسابقه نواک جوکوویچ و راجر فدرر در مرحله نیمه‌نهایی تورنمنت ‌‌"رولکس‌مسترز پاریس"، چهل و هفتمین مسابقه این دو تنیس‌باز بزرگ محسوب می‌شد که به نظر بسیاری از کارشناسان تنیس از بهترین مسابقات این دو نفر در سال‌های گذشته بود. جوکوویچ که با این نتیجه، تعداد پیروزی‌های پیاپی خود را به عدد ۲۲ رساند در فینال این رقابت‌ها با کارن خاچانوف از روسیه بازی می‌کند.

خاچانوف ۲۲ ساله که در حال حاضر مرد شماره ۱۸ تنیس جهان است، برای رسیدن به فینال توانسته بود دومنیک تیم اتریشی را شکست دهد. خاچانوف، روز یکشنبه، فردا، برای اولین بار بازی در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه خواهد کرد. این در حالی است که جوکوویچ تا کنون در این مسابقات چهار بار قهرمان شده است.

جوکوویچ و خاچانوف قبلاً فقط یک بار با هم بازی کرده بودند که آن دیدار حدود ۴ ماه پیش در رقابت‌های ویمبلدون انجام گرفت. در آن رویارویی، جوکوویچ بر خاچانوف غلبه کرد.

جوکوویچ که در ۱۴ تورنمنت گرنداسلم تنیس قهرمان شده اگر بتواند در مسابقه فینال در ورزشگاه "‌اکور هتلز آرنا" پیروز شود، تعداد قهرمانی‌هایش در مسابقات مسترز تنیس به عدد ۳۳ می‌رسد که از این نظر با رکورد رافائل نادال اسپانیایی برابری می‌کند.

نواک جوکوویچ فارغ از هر نتیجه‌ای که در بازی فینال به دست آورد، در رده‌بندی جدید تنیس‌بازان مرد جهان، از رتبه دوم به رتبه اول می‌رسد. این در حالی است که او حدود ۴ ماه پیش در این فهرست نفر بیست و دوم بود.

موضوعات مرتبط