نبرد بوکس و کیک بوکسینگ، می‌ودر با قهرمان ژاپنی مبارزه می‌کند

می ودر حق نشر عکس Reuters

فلوید می‌ودر، بوکسور شکست‌ناپذیر آمریکایی شب سال نوی میلادی با تنشین ناسوکاوا قهرمان کیک بوکسینگ ژاپنی مبارزه می‌کند. می‌ودر که در پنج وزن مختلف قهرمان جهان شده در اوت ۲۰۱۷ کانر مک‌گرگور را شکست داد تا تعداد پیروزی‌هایش را به پنجاه مسابقه برساند.

اخیرا خبرهایی در مورد مبارزه احتمالی او با حبیب نورماگومدوف (نور محمداف)، قهرمان هنرهای رزمی ترکیبی (ام‌ام‌ای) سازمان یو‌اف‌سی و مانی پاکیائو، بوکسور فلیپینی منتشر شده بود.

می‌ودر اخیرا قراردادی را با یک سازمان ام‌ام‌ای امضا کرده اما هنوز قوانین و چگونگی مبارزه او با ناسوکاوا مشخص نشده است.

می‌ودر ۴۱ ساله که پس از مبارزه با مک‌گرگور خودش را بازنشسته کرده بود، گفت: "می‌خواهم کار متفاوتی انجام دهم. دوست دارم مهارت‌هایم را در خارج از آمریکا و در یک مبارزه خاص نشان دهم. می‌خواهم به مردم چیزی که دوست دارند را بدهم: خون، عرق و اشک."

می‌ودر همچنین گفت که رده‌بندی وزنی و قوانین مبارزه "در چند هفته آینده" مشخص خواهد شد.

ناسوکاوای ۲۰ ساله زیر نظر "فدراسیون مبارزه رایزین" کار می‌کند. این همان سازمانی است که می‌ودر با آن قرارداد امضا کرده و مسابقات ام‌ام‌ای و کیک بوکس برگزار می‌کند.

ناسوکاوا گفت: "پیشنهاد غافلگیرکننده‌ای بود اما بدون تردید قبولش کردم. این بزرگ‌ترین لحظه زندگی من است و دوست دارم مردی باشم که تاریخ را تغییر می‌دهد. من این مبارزه را با این مشت‌ها و با یک ضربه تمام می‌کنم، فقط نگاه کنید."

ناسوکاوا هم مانند می‌ودر تا به حال شکست‌ناپذیر بوده. او در کیک بوکسینگ صاحب ۲۷ پیروزی است و در ام‌ام‌ای چهار برد دارد.