سرمربی آرسنال از 'تبهکاران' انگلیسی یاد می‌گیرد

اونای امری (چپ) یکی از طرفداران سریال جنایی پیکی بلایندرز است که نقش اصلی آن را کیلین مورفی (راست) بازی می‌کند
Image caption اونای امری (چپ) یکی از طرفداران سریال جنایی پیکی بلایندرز است که نقش اصلی آن را کیلین مورفی (راست) بازی می‌کند

اونای امری سرمربی تیم فوتبال آرسنال می‌گوید، سریال گانگستری "پیکی بلایندرز" به او کمک کرده تا زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرد. این مربی اسپانیایی می‌گوید که در زمان استراحت این سریال را تماشا می‌کند. پیکی بلایندرز، سریال ساخته بی‌بی‌سی است که داستان آن پس از جنگ جهانی اول در شهر بیرمنگام اتفاق می‌افتد.

البته سرمربی پیشین پاری‌سن‌ژرمن می‌گوید که با لهجه شخصیت‌های سریال مشکل داشته است: "پیکی بلایندرز خوب است اما فهمیدن حرف‌های اهالی بیرمنگام سخت است و صحبت‌هایشان هم خیلی پرخاشگرانه است. اما این سریال خوب است، واقعا خوب است."

مجموعه تلویزیونی پیکی بلایندرز مربوط به اتفاقات دهه ۱۹۲۰ یکی از مشهورترین سریال‌های بی‌بی‌سی است. پیکی بلایندرز یک گروه خانوادگی تبهکار در بیرمنگام انگلستان است. داستان در مورد گروه رومانیایی پیکی بلایندرز و به خصوص رئیس‌شان، تامی شلبی (با بازی کیلین مورفی) است. تا به حال سه سری از این مجموعه پخش شده و بخش بعدی قرار است اواخر سال ۲۰۱۷ پخش شود.

امری که تابستان گذشته جانشین آرسن ونگر شد، همچنین در چند دوره آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده است. گذشته از زمان‌هایی که این مربی ۴۷ ساله برای بهتر شدن زبان انگلیسی‌اش سریال‌های تلویزیونی می‌بیند، سایر اوقات فراغت او به دیدن بازی‌های فوتبال می‌گذرد.

او که در کنفرانس‌های مطبوعاتی‌اش به زبان انگلیسی حرف می‌زند، گفت: "در هر حرفه‌ای شما باید شور و حال آن را حس کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشید. فوتبال هم شور و عشق من است."

امری سابقه حضور در تیم‌های آلمریا، والنسیا و اسپارتاک مسکو را دارد، اما موفق‌ترین دوران مربی‌گری او در سویا (۱۶-۲۰۱۳) بود که همراه این تیم سه بار قهرمان لیگ اروپا شد. او بعد از این راهی پاری‌سن‌ژرمن شد که توانست قهرمان لیگ و جام حذفی فرانسه شود، هرچند که این تیم در رقابت‌های اروپایی موفق نبود.