کارلوس کی‌روش از تیم ملی ایران 'خداحافظی کرد'

کی‌روش حق نشر عکس Getty Images

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از شکست سنگین این تیم در مقابل ژاپن در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: "باید بدانید که این پایان کار است. خوشحالم که به عنوان مربی به شیوه خودم عمل کردم."

آقای کی‌روش در نشست خبری بعد از بازی در ورزشگاه شهر العین امارات از فوتبال ایران تشکر کرد که به او فرصت داده هشت سال مربی تیم ملی باشد.

خبرگزاری مهر گزارش داده است که مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی ایران بعد از بازی با ژاپن با تقدیر از عملکرد کارلوس کی‌روش تایید کرده که او در رختکن با بازیکنان خداحافظی‌ کرده است.

هر چند که آقای شجاعی گفته "تصمیم نهایی در این مورد را فدراسیون فوتبال می‌گیرد." فدراسیون فوتبال ایران هنوز درباره این موضوع اظهار نظر نکرده است.

کارلوس کیروش پرتغالی که از آوریل سال ۲۰۱۱ مربی‌گری تیم ملی ایران را بر عهده داشت دو بار در جام جهانی و دو بار هم در جام ملت‌های آسیا همراه ایران بود.

او اولین مربی تاریخ فوتبال ایران است که تیم ملی را دو بار به جام جهانی رسانده است. تیم ملی به همراه او موفق‌‍‌ترین عملکرد تاریخ خود در جام جهانی را داشت.

با وجود این حضور کارلوس کیروش در فوتبال ایران همواره با جنجال و حاشیه‌ همراه بوده است.

آقای کیروش تا پایان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد داشت.

ایران در آخرین بازی خود در این جام سه بر صفر از ژاپن شکست خورد و نتوانست به فینال این بازی‌ها برسد.

کارلوس کیروش در پایان این بازی گفت: "ژاپن شایسته حضور در فینال جام ملت‌های آسیا بود و در کنار این مسئله از بازیکنان خود هم به خاطر اینکه با همه محدودیت‌ها تلاش زیادی کردند تشکر می‌کنم."

موضوعات مرتبط