محرومیت و تعلیق، رای کمیته انضباطی برای بازی پرسپولیس و سپاهان

بازی پرسپولیس - سپاهان حق نشر عکس Tasnim

در پی اتفاقات و حواشی و درگیری‌های ایجاد شده در بازی پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان و حوادث پس از آن که منجر به زخمی شدن بیش از ۲۴۵ نفر و مرگ یک نفر شده بود، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران امروز(یکشنبه ۷ اردیبهشت) نسبت به اتفاقات این بازی واکنش نشان داده و سرمربی تیم سپاهان را احضار کرده و یک بازیکن این تیم را از حضور در مسابقات تا اطلاع ثانوی محروم کرده است.

براساس اعلام این کمیته، سیاوش یزدانی بازیکن تیم سپاهان از همراهی این تیم تا اطلاع ثانوی محروم شد.

سیاوش یزدانی پس از بازی روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران گفته بود "من از هواداران پرسپولیس می‌خواهم که به اصفهان نیان، چون امنیت آنها را فقط خدا می‌تونه تامین بکنه و من بهشون تذکر می‌دم که نیان ... من مطمئنم که اگر اصفهان بیان خون به پا میشه".

تیم فوتبال پرسپولیس هم اعلام کرد که از سیاوش یزدانی و باشگاه سپاهان به کمیته اخلاق و کمیته انضباطی شکایت خواهد کرد.

حق نشر عکس Isna

کمیته انضباطی همچنین آقای یزدانی را برای "ادای پاره‌ای توضیحات" احضار کرده است.

این کمیته همچنین امیر قلعه‌نویی سرمربی سپاهان را به دلیل عدم حضور در نشست‌های متعدد خبری و میگوئل تکسیرا مربی این تیم را به دلیل رفتار غیرورزشی احضار کرده از آنان خواسته اگر دفاعی در خصوص عملکردشان دارند ظرف ۴۸ ساعت ارائه کنند.

باشگاه پرسپولیس هم بعنوان تیم میزبان بازی دیروز بدلیل "عدم رعایت شرایط میزبانی" و "فروش بیش از حد ظرفیت بلیت مسابقه" تذکر گرفته و بایستی توضیحاتش را ظرف دو روز به فدراسیون فوتبال ارائه کند.

حق نشر عکس Isna

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، مهدی کیانی کاپیتان تیم سپاهان را هم به "تخلف و نشر اکاذیب از طریق انجام مصاحبه" متهم کرده و خواستار دفاعیات او شده است.

آقای کیانی پس از این بازی به خبرگزاری مهر گفته بود: "مقصر اصلی این اتفاقات فدراسیون فوتبال است که هنوز توانایی برگزاری یک بازی بزرگ را ندارد."

سعید مطهری‌زاده، فرمانده یگان‌ ویژه تهران هم خبر از دستگیری ۱۰ نفر "از افرادی که باعث تحریک هواداران" شده‌اند داد و گفت که این افراد "تحویل مقام قضایی شدند تا در رابطه با آنها تصمیم‌گیری شود".

امروز، علی اصغر یوسف نژاد، نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس ایران هم گفت که حواشی مسابقه فوتبال تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در این فراکسیون بررسی خواهد شد و "فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید پاسخگوی این حوادث باشند" و خواستار "برخورد جدی" با مسببین این حادثه شد.

روز گذشته و در جریان هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران، که در هفته‌های پایانی این فصل است، دو تیم پرسپولیس تهران صدرنشین و سپاهان اصفهان تیم دوم جدول با حضور ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند.

حاشیه‌های این مسابقه پیش از شروع بازی آغاز شده بود و گزارش‌های جسته گریخته‌ای از درگیری تماشاگران دو تیم با ماموران انتظامی منتشر ‌شد.

خبرگزاری ایسنا، پس از بازی و به نقل از یک مقام درمانی تهران گفت که بیش از ۲۴۵ نفر در درگیری‌های حاشیه این بازی آسیب دیده‌اند.

حق نشر عکس Tasnim

در برخی تصاویر منتشر شده، تماشاگران ماموران نیروی انتظامی را از روی سکو‌ها به داخل زمین و طبقه پایین‌تر پرتاب می‌کنند.

براساس اعلام پزشکی قانونی یک نفر نیز فوت کرده که دلیل فوت آن ابتدا مصرف مواد مخدر اعلام شد و پس از آن اعلام شد که دلیل هنوز مشخص نیست.

حق نشر عکس Tasnim

گزارش شده که هواداران پرسپولیس از طبقه بالای ورزشگاه آزادی بر سر هواداران سپاهان سنگ و بطری آب زدند.

هواداران سپاهان هم صندلی‌های ورزشگاه را کنده و به داخل زمین پرت کردند.

حق نشر عکس yjc.ir
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr
حق نشر عکس Mehr

موضوعات مرتبط