هال سیتی از منچستریونایتد پیش افتاد

لیگ برتر انگلستان
Image caption هال سیتی چهارمین پیروزی پیاپی خود را به دست آورد

در روزی که منچستریونایتد موقعیتی مناسب برای پیش افتادن از آرسنال و نزدیکتر شدن به صدر جدول را از دست داد، هال سیتی، شگفتی ساز فصل جاری لیگ برتر انگلستان وست برامویچ را 3-0 شکست داد تا در امتیاز با چلسی و لیورپول، صدرنشینان لیگ انگلستان برابر شود.

هال سیتی تیم تازه وارد به لیگ برتر انگلستان در هفته نهم مسابقات این لیگ میهمان تیم میانه جدولی وست برامویچ بود و در ابتدای بازی به نظر می رسید در برابر تاکتیک تازه تغییر یافته 4-4-2 وست برام دچار مشکل خواهد شد.

وست برام در دقیقه 10 بازی تیر دروازه میهمان خود را لرزاند اما دقایقی بعد این "ببرها" ی هال سیتی بودند که دروازه میزبان را مورد تهدید قرار دادند.

تهدید ها به اندازه ای افزایش یافت که یکبار استیو کارسون، دروازه بان وست برام که تا اینجای فصل جاری و پیش از رویارویی با هال بیش از هر دروازه بان دیگری در این فصل توپ های در راه دروازه خود را سد کرده بود (36 بار) مجبور شد توپ را در آستانه عبور از خط دروازه دفع کند.

با این حال وست برام نمی توانست مانع درخشش دوباره هال سیتی شود.

در دقیقه 47 تیم میهمان که بیش از هر تیم دیگری در لیگ برتر از طریق ضربات کرنر گل به ثمر رسانده، بار دیگر حربه خود را به کار گرفت تا کامیل زایاته، مهاجم قرضی هال سیتی در شرایطی که همه مدافعان تیم میزبان غافلگیر شده بودند، با ضربه سر دروازه وست برامویچ را باز کند.

وست برام برای تلافی گل خورده تلاش خود را بیشتر کرد، اما دریافت دو گل در فاصله چهار دقیقه کار این تیم را تمام کرد؛ ابتدا مارلون کیگ شرایط را برای گل زنی جیووانی، بازیکن برزیلی هال سیتی و بهترین گل زن حال حاضر این تیم فراهم کرد و سپس خود کینگ با شوتی زمینی گل سوم هال سیتی را به ثمر رساند.

منچستریونایتد اسیر اورتون شد

در استادیوم گودیسون پارک، منچستریونایتد که برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر لیگ انگلستان، به پیروزی مقابل تیم ناموفق اورتون نیاز داشت، در نیمه دوم پیروزی را با تساوی عوض کرد.

منچستریونایتد که پیش از این بازی 13 بار اورتون را در زمین این تیم شکست داده بود، در دقیقه 22 بازی و با کمک پاس بسیار دقیق رایان گیگز، توسط درن فلچر به گل رسید؛ گیگز توپ را روانه محوطه جریمه اورتون کرد و فلچر پس از عبور از یکی از مدافعان اورتون، توپ را دور از دستان تیم هاوارد، دروازه بان اورتون درون دروازه میزبان قرار داد.

منچستریونایتد در نیمه اول تیم برتر میدان بود و به فاصله اندکی از گل اول سه موقعیت دیگر برای گل زنی داشت اما هاوارد، که مدتها قبل خود سنگربان منچستریونایتد بود، مانع هم تیمی های سابق خود شد.

حتی وین رونی که در هفته های اخیر آماده ترین مهاجم منچستریونایتد بوده است، نتوانست به صدمین گل باشگاهی خود نزدیک شود.

اما در نیمه دوم اورتون بازی فیزیکی را در پیش گرفت و این مسئله باعث از بین رفتن نظام تیمی منچستریونایتد شد، تا جایی که در نهایت مروان فلینی، مهاجم بلژیکی و 15 میلیون پوندی اورتون توانست در دقیقه 63 با کمک ارسال بلند فیلیپ نویل، دیگر بازیکن سابق منچستریوناتد، بالاتر از دستان ادوین فن درسار، دروازه باندتیم میهمان توپ را با ضربه سر درون دروازه منچستریونایتد قرار دهد.

با این نتیجه منچستریونایتد 14 امتیازی باقی ماند و نتوانست آرسنال را که یکشنبه 26 اکتبر به دیدار وست هم می رود، پشت سر بگذارد.

در دیگر دیدار این روز هم ساندرلند که در هفت سال حضور در لیگ برتر هیچگاه نتوانسته بود نیوکاسل را در زمین خود شکست دهد، به لطف ادامه شرایط نامساعد در نیوکاسل این تیم را 2-1 شکست داد تا نیوکاسل در جمع تیمهای قعر جدول باقی بماند.

فردا در حساس ترین دیدار هفته نهم نیز چلسی و لیورپول برای تعیین صدرنشین جدید لیگ با یکدیگر در استادیوم استمفورد بریج شهر لندن دیدار می کنند.

مطالب مرتبط