لیورپول با عبور از چلسی صدر نشین شد

لیگ برتر انگلستان
Image caption آلونسو (چپ) و رابی کین پس از گل لیورپول خوشحالی می کنند

لیورپول با قطع نوار بازی های بدون شکست خانگی چلسی که شمار آن به 86 بازی رسیده بود بر جدیت خود برای کسب عنوان قهرمانی این فصل رقابت های لیگ برتر انگلستان تاکید کرد.

در ادامه مسابقات هفته نهم این لیگ، لیورپول در استادیوم استمفورد بریج شهر لندن 1-0 چلسی را شکست داد تا با سه امتیاز اختلاف نسبت به میزبان، در صدر جدول لیگ جای گیرد.

آلونسو هافبک اسپانیایی لیورپول در دقیقه 10 بازی و در پی دفع ناقص توپ که از اوت به داخل محوطه جریمه چلسی پرتاب شده بود، مقابل هجده قدم صاحب توپ شد و پس از حرکتی عرضی به سمت چپ دروازه چلسی توپ را سرضرب با پای چپ روانه دروازه چلسی کرد که هر چند پیتر چک دروازه بان با تجربه چلسی جهت توپ را درست تشخیص داد، اما برخورد توپ در میانه راه به ژوزه بوسینگوا مدافع چلسی جهت حرکت توپ را تغییر داد و آن را دور از دستان چک درون دروازه میزبان جای داد.

چلسی که در 29 بازی اخیر خود در لیگ برتر انگلستان شکست نخورده بود، همچنین این اولین شکست خود در دوره مربی گری لوئیز فیلیپه اسکولاری بر این تیم را نیز تجربه کرد.

جالب اینکه لیورپول نیز از زمان حضور رافائل بنیتز در مقام سرمربی در 12 بازی خارج از خانه مقابل آرسنال، چلسی و منچستریونایتد هیچگاه برنده نشده بود و تنها دو امتیاز از 36 امتیاز ممکن را کسب کرده بود.

چلسی پس از ریافت گل توپ و میدان را در اختیار داشت، اما سازماندهی خوب لیورپول و دفاع غیرقابل نفوذ این تیم تغییر (تحت هدایت جیمی کرگر) نتیجه را برای چلسی ناممکن ساخت، هر چند دفاع لیورپول محدود به هجده قدم و زمین خودی نبود و بازیکنان لیورپول از هر فرصتی در سرتا سر زمین برای ایجاد مانع مقابل بازیکنان چلسی استفاده کردند.

ردنپ جادوی خود را رو کرد

Image caption رومن پاولیوچنکو که تابستان امسال در ازاء 17 میلیون پوند به تاتنهام منتقل شد اولین گل خود را برای این باشگاه به ثمر رساند

تاتنهام قعر نشین لیگ برتر انگلستان، کمتر از 24 ساعت پس از اخراج مربی قبلی و بکارگیری مربی جدید خود به اولین پیروزی در فصل جاری دست یافت.

این تیم که اکنون هری ردنپ، مربی 61 ساله، که فصل قبل با پورتسموث به قهرمانی جام حذفی انگلستان رسید، را بر روی نیمکت دارد، در خانه بولتون را 2-0 شکست داد تا هر چند کماکان در قعر، اما امیدوارتر فصل را دنبال کند.

در میانه نیمه اول رومن پاولیوچنکو، مهاجم تازه تاتنهام، ارسال بلندی را درون دروازه بولتون قرار داد و درن بنت نیز، پس از وقوع خطایی از سوی دروازه بان بولتون در محوطه جریمه این تیم یک ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد تا ردنپ آغاز کار خود را در تاتنهام به فال نیک بگیرد.

آخرین باری که تاتنهام در یک مسابقه خانگی پیروز شده بود، روزهای اول بهار سال جاری بود که این تیم پورتسموث، تیم قبلی هریردنپ را شکست داد.

با این حال تهدید های متعددی که بازیکنان بولتون بر روی دروازه تاتنهام ایجاد کردند و عملکرد بسیار ضعیف خط دفاع و دروازه بان تاتنهام هشداری به ردنپ بود که این پیروزی را بیشتر باید یک پیروزی احساسی قلمداد کند و کار مشکلی پیش رو دارد.

در دیگر مسابقات آستون ویلا که تنها در یک مسابقه از 16 بازی خارج از خانه پیشین خود موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده بود، مقابل ویگان نه تنها این رویداد نادر را تکرار کرد بلکه چهار گل هم به ثمر رساند تا استون ویلا با دو امتیاز اختلاف نسبت به منچستریونایتد در جایگاه پنجم جدول قرار گیرد.

وست هم که پس از لیورپول بیشترین امتیازات از بازی های خانگی را در فصل جاری کسب کرده بود، مقابل آرسنال نتوانست این روند را ادامه دهد و با وجود ارائه عملکرد دفاعی موفق در قسمت عمده ای از مسابقه، پس از زدن یک گل به خود در دقیقه 75، شاهد گل زنی امانوئل آده بایور در وقت تلف شده بود تا آرسنال با 19 امتیاز پس از هال سیتی در مکان چهارم جدول بایستد.

پورتسموث با تساوی 1-1 مقابل فولام کماکان با اختلاف یک امتیاز منچستریونایتد را از مکان هفتم جدول دنبال می کند و منچسترسیتی نیز با پیروزی 3-0 مقابل استوک سیتی، این تیم را در جمع تیم های قعر جدول نگه داشت.

مطالب مرتبط