خوانده راموس اخراج شد

خوانده راموس
Image caption خوانده راموس پیش از پیوستن به تاتنهام دو سال متوالی با باشگاه سه ویا به مقام قهرمانی جام یوفا رسیده بود

باشگاه انگلیسی تاتنهام خوانده راموس مربی تیم فوتبال خود را برکنار کرد.

این مربی اسپانیایی پس از آن از کار برکنار شد که تیم تحت هدایت او از هشت بازی ابتدای فصل تنها دو امتیاز کسب کرده است و در انتهای جدول لسگ برتر انگلستان قرار دارد.

همزمان باشگاه تاتنهام اعلام کرد مجوز مذاکره با هری ردنپ، مربی باشگاه رقیب پورتسموث را به دست آورده است و هری ردنپ، که به دلیل داشتن قابلیت تغییر شرایط تیم های ضعیف در محافل فوتبال از او با عنوان "هودینی" نیز یاد شده، از پذیرش سمت مربی گری تاتنهام خبر داده است.

این مربی 61 ساله انگلیسی در گفتگو با رسانه های بریتانیا اعلام کرد او پس از آنکه باشگاه پورتسموث پیشنهادی پنج میلیون پوندی غرامت از سوی باشگاه تاتنهام را پذیرفت با انتقال به باشگاه تاتنهام موافقت کرد.

او گفت: "این موقعیت خوبی برای من است. من پورتسموث را دوست دارم و در هیچ باشگاه دیگری از پورتسموث راحت تر نبوده ام، اما دریافت پنج میلیون پوند برای پورتسموث اهمیت دارد."

هری ردنپ اعلام کرده است که پیش از مسابقه روز یکشنبه 26 اکتبر با بولتون، با بازیکنان جدیدش در این باشگاه واقع در شمال لندن دیدار خواهد کرد.

سایت اینترنتی باشگاه تاتنهام همچنین تایید کرد که دانیل کومولی، مدیر امور ورزشی این باشگاه، و گاس پویت و مارکوس آلوارز کمک مربیان خوانده راموس نیز از سمت خود برکنار شده اند.

برکناری خوانده راموس تنها یک سال و یک روز پس از آن رخ داد که تاتنهام مارتین جول، مربی پیشین تاتنهام را از کار برکنار کرد تا راموس را از باشگاه موفق سه ویا در اسپانیا به این باشگاه انگلیسی منتقل کند.

راموس که با سه ویا دو سال پیاپی (2006 و 2007) به مقام قهرمانی جام یوفا رسیده بود، در بدو ورود تاثیری فوری بر روی تاتنهام داشت و توانست با شکست دادن چلسی جام کارلینگ، یکی از جام های معتبر فوتبال بریتانیا را کسب کند، اما به ویژه دو باخت اخیر این تیم، که نزدیک به 60 میلیون پوند صرف خرید بازیکنان تازه کرده است، به باشگاه هایی همچون هال سیتی و استوک سیتی که تازه به لیگ برتر صعود کرده اند، از عوامل اصلی برکناری او بود.

Image caption هری ردنپ که فصل قبل با پورتسموث قهرمان جام حذفی انگلستان شد از مربیان غیرمتعارف لیگ برتر انگلستان است

او در 54 بازی 21 پیروزی و 17 شکست کسب کرد، اما به ویژه از نفوذ دانیل کومولی بر نقل و انتقالات در این باشگاه رضایت نداشت؛ مسئله ای که انتقاد از آن از دلایل اصلی برکناری مارتین جول تلقی می شد.

آقای کومولی عامل اصلی انتقال رابی کین به لیورپول و دیمیتار برباتوف به منچستریونایتد شناخته می شود و خوانده راموس معتقد بود رومن پاولیوچنکو، خرید 17 میلیون پوندی او در تابستان برای بازی در کنار درن بنت، دیگر مهاجم تاتنهام مناسب نیست.

هری ردنپ سال گذشته دست رد به سینه باشگاه نیوکاسل زد و در پی پیوستن به پورتسموث این تیم را به قهرمانی در جام حذفی انگلستان رساندکه برای اولین بار در تاریخ این باشگاه به این تیم فرصت داد در یک رقابت اروپایی شرکت کند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست