استقلال در جمع صدرنشینان با هت تریک برهانی

لیگ برتر ایران
Image caption استقلال با این برد به چهار امتیازی ذوب آهن، صدر نشین لیگ در هفته دوازدهم رسید

استقلال با شکست دادن تیم دوم جدول، خود را به جمع سه تیم برتر لیگ ایران رساند.

در ادامه بازی های هفته دوازدهم لیگ ایران، استقلال تهران در ورزشگاه آزادی پیکان را با سه گل آرش برهانی، مهاجم ملی پوش خود، 3-2 شکست داد تا به مکان سوم جدول لیگ صعود کند.

استقلال که از زمان رویارویی با همتای اهوازی خود روندی صعودی را در پیش گرفته در مسابقه با پیکان نیز عملکرد مناسبی داشت.

با این حال شروع استقلال در بازی با پیکان چشمگیر نبود.

هرچند این تیم در دقیقه 22 مسابقه به لطف آمادگی وحید طالب لو، دروازه بان خود، موفق شد از ضربه پنالتی محمدرضا طهماسبی جان به در ببرد، اما تنها یک دقیقه پس از آن و به دلیل ناهماهنگی در دفع کرنری که از سمت راست بر روی دروازه استقلال ارسال شده بود، دروازه خود را به دست سعید لطفی، مدافع فصل قبل خود، باز شده دید.

اما ده دقیقه بعد با اعلام پنالتی به سود استقلال، و به ثمر رسیدن پنالتی توسط آرش برهانی شرایط تغییر کرد.

چهار دقیقه بعد حملات استقلال که عمدتا از سمت راست به سمت دروازه پیکان سازماندهی می شد، به ثمر رسید و ارسال مجتبی جباری از این سمت به داخل محوطه جریمه با همکاری بازیکنان استقلال در داخل محوطه شش قدم به برهانی رسید که او نیز با ضربه سر نتیجه را به سود استقلال تغییر داد.

با این حال استقلال از حمله دست نکشید و مجددا ظرف چهار دقیقه توپ را درون دروازه پیکان قرار داد؛ بار دیگر مجتبی جباری از سمت راست توپ را راهی مرکز محوطه جریمه پیکان کرد که در آنجا آرش برهانی که مقابل مدافع پیکان جایگیری کرده بود موفق شد با حرکتی آکروباتیک توپ را دور از دستان دروازه بان پیکان در گوشه دروازه این تیم جای دهد.

دریافت کارت زرد دوم ید الله اکبری در دقیقه 52 و خروج او از میدان، یک نیمه استقلال را با مشکل مواجه کرد، اما با این وجود استقلال 10 نفره، محدود به محوطه 18 قدم خود نماند.

ایمان حیدری در دقیقه 79 یکی از گل های خورده پیکان را جبران کرد اما در نهایت پیکان، که حتی با کسب نتیجه تساوی می توانست دوباره به صدر جدول لیگ بازگردد، نتوانست نتیجه را تغییر دهد.

به این ترتیب استقلال توانست پنجمین پیروزی در شش بازی اخیر خود را کسب کند تا نه تنها با 21 امتیاز به رده سوم جدول (پس از پیکان) ارتقاء یابد، بلکه به لطف تفاضل گل بهتر پرسپولیس را نیز پشت سر بگذارد.

همچنین آرش برهانی با سه گلی که به ثمر رساند توانست شمار گلهای زده خود در فصل جاری را به نه گل برساند و در صدر جدول گلزنان لیگ برتر ایران قرار گیرد.

مطالب مرتبط