پرسپولیس در شیراز شکست خورد

لیگ برتر ایران
Image caption مقاومت سپاسی با پیروی مقابل پرسپولیس نشان داد که همچنان غیرقابل پیش بینی ترین تیم لیگ محسوب می شود

در آغاز هفته سيزدهم رقابت هاى ليگ برتر فوتبال ايران، تيم مقاومت سپاسى در شيراز با يك گل پرسپوليس تهران را شكست داد.

پرسپوليس در حالى در ورزشگاه حافظيه شيراز شكست خورد كه پس از دو پيروزى پياپى خانگى برابر برق شيراز و سپاهان اصفهان در كورس قهرمانى قرار گرفته بود و با ۲۱ امتياز و تفاضل گل كمتر نسبت به استقلال تهران در رده چهارم جدول رده بندى ايستاده بود.

اما تيم مقاومت سپاسى شيراز كه پيش از اين ديدار با ۱۴ امتياز در رتبه يازدهم قرار داشت، پس از بردهفته گذشته مقابل سايپا در كرج، اين هفته با پيروزى برابر پرسپوليس نشان داد همچنان غير قابل پيش بينى ترين تيم ليگ برتر محسوب مى شود.

غلام حسين پيروانى، سرمربى مقاومت سپاسى پيش از اين مسابقه گفته بود: "به شرطى قول مى دهم با يك بازى منطقى و هجومى به مصاف اين تيم پرمهره برويم كه تماشاگران به ورزشگاه حافظيه بيايند و تيم شهرشان را حمايت كنند نه تيم تهرانى را!"

رويارويى غلام حسين پيروانى با برادرش افشين پيروانى، مربى تيم پرسپوليس از نكات جالب اين بازى بود.

على كريمى غايب بزرگ پرسپوليس در اين ديدار بود. گفته مى شود به احتمال فراوان كريمى به دليل كشيدگى شديد كشاله ران ديدار هفته آينده تيمش مقابل صبا باترى را نيز از دست خواهد داد.

گزارش بازى

در نيمه اول بارش باران و لغزندگى زمين بر كيفيت بازى بازيكنان تاثير گذاشته بود و اشتباهاتى در بازى هر دو تيم ديده مى شد.

پرسپوليس حملاتش را از كناره ها تدارك مى ديد و به دليل لغزندگى زمين بازى، شوت هاى از راه دور را نيز در دستور كار داشت.

در مقابل، مقاومت سپاسى شيراز در صدد بود با استفاده از ضعف عمق خط دفاعى پرسپوليس در بازى هاى گذشته، دروازه اين تيم را باز كند.

اما اولین تهدید جدی از سوی پرسپولیس ایجاد شد؛ در دقيقه ۱۴ شوت محكم كريم باقرى توسط مسعود همامى، دروازه بان مقاومت دفع شد.

۸ دقيقه بعد مدافع پرسپوليس به دليل لغزندگى زمين، توپ را در داخل محوطه جريمه به مهاجم مقاومت تقديم كرد كه در ادامه توسط عليرضا محمد، ديگر مدافع پرسپوليس به كرنر رفت.

پرسپولیس در دقيقه ۳۱ توسط مازيار زارع دروازه قجر سپاسی را هدف گرفت که همامی دروازه بان فجر سپاسی این ضربه را به کرنر فرستاد.

این دروازه بان همچنین یک دقیقه مانده به پایان نیمه اول ضربه سر نيكبخت واحدى را در آستانه ورود به دروازه به كرنر فرستاد و بهترین فرصت رسپولیس را از این تیم گرفت.

در نيمه دوم مقاومت سپاسى نسبت به نيمه اول نمايش بهترى ارايه كرد.

در دقيقه ۶۸ شوت محكم نيكبخت به تير دروازه مقاومت برخورد كرد، اما چهار دقیقه بعد میزبان ضربه اساسی را وارد کرد؛ به دنبال پرتاب اوت بلند هادى رمضانى، ضربه سر مصطفى صبرى پس از برخورد به مدافع پرسپوليس در میانه راه درون دروازه قهرمان فصل گذشته جاى گرفت.

پرسپوليس پس از دريافت گل فشار زيادى روى دروازه مقاومت وارد کرد اما دفاع موثر مقاومت و به خصوص دروازه بان اين تيم مانع گلزنى قرمزپوشان شدند.

در ۵ دقيقه پايانى بازيكنان مقاومت توانستند با مهار حملات پرسپوليس، بازى را در زمين حريف اداره كنند و در نهايت اين ديدار را ۱-۰ به سود خود خاتمه دهند.

تيم مقاومت سپاسى شيراز با پيروزى برابر پرسپوليس علاوه بر دو پله صعود در جدول رده بندى، روحيه بالايى براى بازى هاى بعدى كسب كرد.

پرسپوليس تهران نيز به دنبال چهارمين شكست اين فصل خود در مكان چهارم جدول رده بندى باقى ماند.

آمار بازى

پرسپوليس تهران موقعيت خطرناك- ۵ كرنر- ۴ آفسايد- ۴ كارت زرد- ۱ مقاومت سپاسى شيراز موقعيت خطرناك- ۲ كرنر- ۵ آفسايد- ۱ كارت زرد- ۶

در ديگر ديدارهاى روز نخست هفته سيزدهم نتايج زير به دست آمد:

پيام مشهد ۱- سايپاى كرج ۳ صبا باترى قم ۱- فولاد خوزستان ۱ سپاهان اصفهان ۱- مس كرمان ۰

مطالب مرتبط