آرسنال مقابل استون ویلا لغزید

استون ویلا
Image caption استون ویلا در 19 بازی آخر خود مقابل آرسنال نتوانسته بود این تیم را شکست دهد

امید آرسنال برای کسب قهرمانی فصل جاری لیگ برتر انگلستان متحمل ضربه ای سنگین شد.

آرسنال که تنها یک هفته قبل با شکست دادن منچستریونایتد گام روحی بلندی به سمت کسب موفقیت های بیشتر برداشته بود، در هفته سیزدهم مسابقات لیگ انگلستان در یک بازی خانگی مقابل استون ویلا شکست خورد تا به واسطه پیروزی منچستریونایتد بر استوک سیتی، جایگاه سوم جدول را دوباره به منچستریونایتد بازگرداند.

آرسنال که رابین فن پرسی را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت و در ابتدای بازی هم به امانوئل آده بایور که به تازگی از بند مصدومیت مچ پا رهایی پیدا کرده استراحت داده بود، نه تنها در حمله قادر به کسب برتری لازم جهت تحمیل برنامه بازی خود نبود، بلکه در ارسال پاس ها هم بی دقت عمل می کرد.

در برابر استون ویلا که در 19 بازی آخر خود مقابل آرسنال و تقریبا در طی ده سال اخیر نتوانسته بود آرسنال را شکست دهد، برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر لیگ مصمم نشان می داد.

تئو والکات، بازیکن محبوب تماشاگران در استادیوم امارات، در پنج دقیقه اول مسابقه دوبار از سمت راست دروازه استون ویلا، میهمان را تهدید کرد، اما کمتر از 15 دقیقه بعد، اشتباه او در تکل برای دفع توپ از حاشیه محوطه جریمه به خطایی بر روی اشلی یانگ، بازیکن استون ویلا و اعلام ضربه پنالتی علیه ارسنال منجر شد.

هر چند آمادگی مانوئل آلمونیا، باعث شد دروازه آرسنال در برابر این پنالتی و در نهایت در نیمه اول بسته بماند، اما یک امتیاز برای تیمی که در ماه اوت سال 2006 و در اولین بازی تحت هدایت مارتین اونیل، اولین گل را در استادیوم تازه افتتاح شده امارات زده بود، کفایت نمی کرد.

در دقیقه 70 بازی ارسال بلند توپ از سمت چپ دروازه آرسنال به داخل محوطه جریمه با اشتباه گائل کلیشی مدافع آرسنال درون دروازه خودی جای گرفت و 10 دقیقه بعد هم در حالیکه آرسنال فشار برای جبران گل خورده را افزایش داده بود، ضد حمله ای از سوی استون ویلا اختلاف را دو برابر ساخت تا دو تیم در جدول بر حسب امتیاز با یکدیگر برابر شوند و حتی آرسن ونگر، مربی سرشناس آرسنال هم اذعان کند که استون ویلا تیمی برتر بود.

Image caption آنلکا با زدن دو گل از سه گل چلسی، شمار گل های خود در فصل جاری در لیگ برتر انگلستان را به 12 رساند

در صدر جدول، لیورپول که از سال 1995 نتوانسته بود در زمین بولتون، مقابل این تیم دروازه خود را بسته نگهدارد، 2-0 میزبان خود را شکست داد، اما چلسی نیز با سه گل وست برامویچ را شکست داد تا کماکان صدر جدول را در اختیار داشته باشد.

منچستریونایتد هم که نسبت به آرسنال، لیورپول و چلسی یک بازی کمتر انجام داده، توانست استوک سیتی را پس از سه بازی بدون شکست با نتیجه 5-0 در استادیوم اولدترافورد به زانو درآورد.

تاتنهام هم که از زمان حضور هری ردنپ تا کنون شکست نخورده بود، در زمین فولام و در اثر اشتباه اوریلیو گومز، دروازه بان خود که در هفته های اخیر بعنوان یکی از بزرگترین نقاط ضعف این تیم مورد انتقاد شدید رسانه ها قرار گرفته، 2-1 شکست خورد تا ردنپ پس از چهار بازی موفق، اولین ناکامی خود را تجربه کند و تاتنهام دوباره به جمع سه تیم انتهای جدول بازگردد.

مطالب مرتبط