نوار موفقیت استقلال قطع شد

Image caption استقلال تهران در هشت بازی قبل خود شکست نخورده بود

هفته پانزدهم رقابت هاى ليگ برتر فوتبال ايران پس از وقفه ۲ هفته اى به دليل بازى تيم ملى، با برگزارى ۶ ديدار آغاز شد و در حساس ترين مسابقه، فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادى استقلال تهران را ۱-۰ شكست داد.

استقلال تهران پس از روند صعودى هفته هاى پيش و دو پيروزى متوالى برابر دو تيم صدر نشين، روزهاى متفاوتى را در غياب مجتبى جبارى، هافبك خلاق خود مى گذراند؛ آبى ها كه در هفته چهاردهم در دقايق پايانى از باخت مقابل ملوان در انزلى گريخته بودند، اين هفته در حالى برابر فولاد خوزستان تن به شكست دادند كه با پيروزى در حضور تماشاگران خود مى توانستند براى اولين بار در صدر جدول ليگ هشتم قرار گيرند.

گفته مى شود جبارى به دليل مصدوميت حداقل تا نيم فصل نمى تواند تيمش را همراهى كند.

استقلال تهران در اين ديدار پيروز قربانى، مدافع ملى پوش خود را نيز به دليل سه اخطاره بودن در اختيار نداشت.

در مقابل فولاد خوزستان با هدايت مجيد جلالى نشان داد كه پس از سپرى كردن بحران اوايل فصل به تيمى آماده صف آرايى برابر مدعيان تبديل شده است.

فولاد كه در اين فصل در اهواز پرسپوليس تهران را نيز شكست داده بود، با پشت سر گذاشتن ۶ بازى آخر خود بدون باخت تا رده ششم بالا آمد و با پيروزى برابر استقلال تهران با ۲۴ امتياز در رده پنجم قرار گرفت.

جلالى، سرمربى فولاد خوزستان پيش از اين ديدار گفته بود اگر تيمش در ورزشگاه آزادى گل اول را به ثمر برساند، جريان بازى مطابق خواسته‌ها و برنامه‌ريزى‌هاى او پيش خواهد رفت.

گزارش بازى

فولاد خوزستان بازى را بسيار خوب آغاز كرد و پس از آن كه در دقيقه ۲ شوت مهاجم اين تيم به تير افقى دروازه استقلال برخورد كرد در دقيقه ۶ توانست دروازه ميزبان را باز كند؛ به دنبال ارسال بلند والنته، بازيكن برزيلى فولاد از سمت راست، سجاد فيض اللهى با ضربه سر گل تيمش را به ثمر رساند.

استقلال براى جبران گل خورده تلاش زيادى كرد، اما دفاع متراكم فولاد اجازه گلزنى را به بازيكنان اين تيم نداد و در عين حال بازيكنان فولاد در ضد حملات بسيار خطرناك ظاهر مى شدند.

حملات استقلال در نيمه دوم ادامه داشت.

در اين نيمه مجيد جلالى كوشيد با تقويت خط حمله فولاد، تيمش را از لاك دفاعى خارج كند كه تا حدود زيادى نيز موفق بود.

در دقيقه ۵۹ شوت محكم سياوش اكبرپور به تير عمودى دروازه فولاد برخورد كرد.

در دقيقه ۷۴ وحيد طالب لو در موقعيتى تك به تك با مهاجم فولاد توپ را گرفت، طالب لو ۱۰ دقيقه بعد نيز در تك به تك با پژمان چمشيدى اجازه نداد دروازه اش باز شود.

اما استقلال نيز در اين نيمه دو فرصت گلزنى ديگر را از دست داد؛ در دقيقه ۷۸ شوت محكم خسرو حيدرى با واكنش مناسب دروازه بان فولاد دفع شد و در دقيقه ۸۸ فرهاد مجيدى موقعيتى ديگر را از دست داد.

اخراج ساندرو داسيلوا، ديگر بازيكن برزيلى فولاد به دليل اعتراض به داور در دقايق پايانى نيز به استقلال كمكى نكرد و اين بازى با يك گل به سود تيم ميهمان تمام شد.

فولاد خوزستان با اين پيروزى با ارزش نه تنها جايگاهش را در جدول رده بندى بهبود بخشيد، بلكه توانست انتقام شكست در جام حذفى سال گذشته را نيز از استقلال تهران بگيرد.

استقلال تهران با ۲۵ امتياز در رده سوم جدول باقى ماند.

استقلال تهران موقعيت خطرناك- ۳ كرنر- ۱۰ آفسايد- ۵ كارت زرد- ۰ كارت قرمر- ۰

فولاد خوزستان موقعيت خطرناك- ۴ كرنر- ۴ آفسايد- ۲ كارت زرد- ۴۰ كارت قرمر- ۱

در ساير ديدارهاى روز نخست هفته پانزدهم نتايج زير به دست آمد:

مقاومت سپاسى شيراز ۲- ملوان انزلى ۲ استقلال اهواز ۱- سپاهان اصفهان ۳ صبا باطرى قم ۳- پاس همدان ۱ راه آهن شهررى ۰- پيام مشهد ۰ داماش گيلان ۲- مس كرمان ۲

همچنين در اين روز يك بازى معوقه از هفته هفتم برگزار شد و تيم سايپا در خانه برابر برق شيراز ۲-۲ متوقف شد.

مطالب مرتبط