بحران در آرسنال؛ کاپیتان برکنار شد

ویلیام گالاس
Image caption شایعاتی درباره احتمال جدا شدن گالاس از آرسنال منتشر شده است

بخش ورزشی بی بی سی به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد درپی حملات ویلیام گالاس، کاپیتان و مدافع تیم فوتبال آرسنال علیه تیم خود در رسانه ها، بازوبند کاپیتانی این تیم از او گرفته شده است.

گالاس 31 ساله تیم خود را نیز جهت مسابقه حساس آرسنال با منچسترسیتی همراهی نکرد.

گالاس در انتقادهای تندی که علیه تیم خود مطرح کرد و در رسانه های بریتانیا بازتاب گسترده ای یافت گفت هم تیمی های او "به اندازه کافی جسارت و شجاعت ندارند" و یکی از بازیکنان تیم خود را متهم کرد که روحیه تیم خود را خدشه دار کرده است.

در فصل گذشته لیگ برتر انگلستان و پس از آنکه آرسنال برای سومین سال متوالی نتوانست به جام قهرمانی دست یابد کارشناسان و رسانه ها درباره توانایی های گالاس برای در اختیار داشتن سمت کاپیتانی ابراز تردید کردند.

ویلیام گالاس در سپتامبر سال 2006 از چلسی به آرسنال پیوست و آرسن ونگر مربی آرسنال از ماه اوت سال 2007 بازوبند کاپیتانی این تیم را به او داده است.

رفتار او در فصل گذشته و زمانی مورد توجه رسانه ها قرار گرفت که در اواخر فصل لیگ برتر این تیم در یک بازی خارج از خانه با برمینگهام مساوی کرد.

طرفداران آرسنال که در آن زمان (ماه فوریه 2008) با چهار امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول در صدر رده بندی لیگ قرار داشت شاهد آن بودند که گالاس با لگد یک تابلوی تبلیغاتی را مورد حمله قرار داد و وقتی جیمز مک فدن در دقیقه آخر بازی گل مساوی را با یک پنالتی برای برمینگهام به ثمر رساند، گالاس در نیمه دیگر زمین ایستاده بود.

از دست دادن دو امتیاز این بازی اختلاف در صدر را به دو امتیاز کاهش داد و بسیاری معتقدند اعمال ویلیام گالاس در آن بازی ضربه سنگینی به آرسنال در راه کسب عنوان قهرمانی وارد ساخت.

در نهایت آرسنال از 10 بازی بعدی خود در لیگ انگلستان و لیگ قهرمانان ارپوا تنها موفق به پیروزی در دو بازی شد.

ماه گذشته نیز انتشار تصاویر گالاس که با سیگاری بر لب در حال خروج از یک کلوپ شبانه بود، انتقاد شدید آرسن ونگر، مربی آرسنال را در پی داشت.

پس از خروج ماتیو فلامینی، آلکساندر هلب و ژیلبرتو، بازیکن برزیلی، در پایان فصل گذشته، آرسنال نتوانسته است به عملکردی با ثبات دست یابد.

این تیم در فصل جاری دوبار در استادیوم امارات شکست خورده (مقابل هال سیتی و استون ویلا) و در زمین فولام و استوک سیتی نیز مغلوب شده است.

با این حال بر خلاف عملکرد این تیم در لیگ برتر، آرسنال در لیگ قهرمانان اروپا و جام داخلی کارلینگ موفق به جلب نظر مثبت کارشناسان شده است.

مطالب مرتبط