پرسپوليس در غياب قطبى صدرنشين را متوقف كرد

لیگ برتر ایران
Image caption پرسپولیس یک پنالتی را در نیمه دوم از دست داد

در ادامه هفته پانزدهم مسابقات ليگ برتر، پيكان قزوين در خانه برابر پرسپوليس تهران ۲-۲ متوقف شد.

پس از استعفاى سه روز پيش افشين قطبى، پرسپوليس تهران پس از گذشت يك سال و نيم در نخستين بازى بدون حضور او، مهمان پيكان قزوين بود تا اولين تجربه افشين پيروانى بعنوان سرمربى مقابل صدرنشين ليگ رقم خورد.

پيش از اين ديدار و در حالى كه نيمى از بازى هاى هفته پانزدهم برگزار شده بود، پرسپوليس با يك بازى كمتر و ۲۲ امتياز در رده ششم قرار داشت و يك امتيازى نيز كه در اين مسابقه بدست آورد جايگاهش را در جدول رده بندى تغيير نداد.

اما تيم صدرنشين پيكان قزوين كه با رهبرى على اصغر مدير روستا از شگفتى هاى ليگ هشتم محسوب مى شود، على رغم اين تساوى همچنان صدر جدول را با ۲۹ امتياز حفظ كرد.

پرسپوليس در اين مسابقه ايوان پتروويچ را به دليل سه اخطاره بودن و محمد منصورى را به جهت مصدوميت در اختيار نداشت.

گزارش بازى

نيمه نخست با حملات پرسپوليس آغاز شد و ابراهيم توره، مهاجم سنگالى اين تيم در دقيقه ۳ روى پاس عمقى عليرضا نيكبخت واحدى دروازه ميزبان را باز كرد.

۴ دقيقه بعد نيز يك پنالتى به سود قرمزها اعلام شد كه ضربه نيكبخت را محمد محمدى، دروازه بان پيكان دفع كرد.

اما پيكان قزوين توانست از دقيقه ۲۰، بازى را در اختيار بگيرد.

پس از آن كه شوت سيد مهدى صالحى در دقيقه ۲۵ به تير افقى دروازه پرسپوليس برخورد كرد، ايمان حيدرى در دقيقه ۳۳ گل تساوى پيكان را زد؛ حيدرى به دنبال پاس سيد صالحى با دروازه بان تك به تك شد و دروازه را باز كرد.

محمد رضا طهماسبى، كاپيتان پيكان نيز روى ضربه اى ايستگاهى در دقيقه ۳۶ با شوتى مستقيم دروازه پرسپوليس را مجددا باز كرد تا نيمه اول با برترى تيم پيكان تمام شود.

در نيمه دوم باز متعادل بود و هر دو تيم براى رسيدن به گل استفاده از فضاى پشت سر مدافعان را در دستور كار داشتند.

در ابتداى اين نيمه ضربه سر حيدرى، مهاجم پيكان به تير دروازه پرسپوليس برخورد كرد.

در دقيقه ۵۰ دروازه بان پيكان، پاس رو به عقب مدافع تيمش را با دست گرفت و يك ضربه خطاى غير مستفيم درون محوطه جريمه به سود پرسپوليس اعلام شد؛ ضربه كريم باقرى به مدافعان برخورد كرد و توره توپ برگشتى را درون دروازه فرستاد تا بازى مساوى شود.

۲ دقيقه پس از اين گل، مجددا يك ضربه پنالتى به سود پرسپوليس اعلام شد كه اعتراض بازيكنان پيكان را به دنبال داشت و على قربانى، بازيكن ذخيره اين تيم به همين دليل از نيمكت اخراج شد. اما محمدى مجددا ضربه پنالتى نيكبخت را گرفت.

در ادامه حملات دو تيم و به ويژه فشار تيم پيكان در دقايق پايانى بى نتيجه بود و اين ديدار با تساوى ۲-۲ به پايان رسيد.

پس از اين تساوى، نيكبخت به دليل از دست دادن دو ضربه پنالتى از طرفداران پرسپوليس عذرخواهى كرد و معتقد بود بدليل اتفاقات دو هفته اخير و محروميت دو ساله از بازى در تيم ملى تمركز لازم را نداشته است.

پرسپوليس تهران موقعيت خطرناك- ۴ كرنر- ۴ آفسايد- ۲ كارت زرد- ۱ كارت قرمز- ۰

پيكان قزوبن موقعيت خطرناك- ۶ كرنر- ۳ آفسايد- ۰ كارت زرد- ۲ كارت قرمر- ۱

مطالب مرتبط