اولين پيروزى پرسپوليس با افشين پيروانى

لیگ برتر ایران
Image caption پرسپولیس به هفتمین پیروزی فصل دست یافت

در اولين روز مسابقات هفته شانزدهم ليگ برتر، پرسپوليس تهران با يك گل استقلال اهواز را برد و پيكان قزوين برابر پاس همدان ۰-۲ شكست خورد.

پرسپوليس تهران پس از يك شكست و دو تساوى در ۳ بازى آخر خود، در ورزشگاه آزادى تيم بحران زده استقلال اهواز را شكست داد تا دومين تجربه سرمربيگرى افشين پيروانى با پيروزى همراه شود.

پرسپوليس پس از كسب سه امتياز اين مسابقه، با ۲۶ امتياز و يك بازى بيشتر به رده سوم جدول رده بندى صعود كرد و بالاتر از استقلال تهران و سپاهان اصفهان قرار گرفت.

تيم استقلال اهواز در اين فصل شرايط خوبى ندارد؛ آبى هاى اهوازى كه پيش از اين مسابقه با ۷ باخت از ۱۵ بازى در رتبه هفدهم جاى داشتند با شكست برابر پرسپوليس در انتهاى جدول باقى ماندند و با ۲۷ گل خورده ضعيف ترين خط دفاعى ليگ محسوب مى شوند.

اكبر ميثاقيان، سرمربى اين فصل استقلال اهواز پيش از بازى تيمش برابر پرسپوليس گفته بود: "با تمام تيم هايى كه مقابل پرسپوليس قرار گرفته ام هرگز بازنده نبودم، اين تيم را چه با دنيزلى و چه با قطبى برده ام و اين بار مى خواهم افشين پيروانى را شكست دهم."

ميثاقيان در اين ديدار ناصر شكرون، مهاجم عراقى و گلزن اول تيمش را به دليل اخراج در بازى قبلى در اختيار نداشت.

گزارش بازى

در نيمه اول، بازى كيفيت و سرعت قابل قبولى نداشت.

پرسپوليس در اين نيمه در يك بازى يك طرفه چند فرصت مناسب روى دروازه حريف ايجاد كرد كه با بى دقتى بازيكنان از دست رفت.

بهترين موقعيت قرمزها را عليرضا نيكبخت واحدى از دست داد؛ نيكبخت در دقيقه ۸ در تك به تك با دروازه بان توپ را از بالاى دروازه به بيرون فرستاد.

در نيمه دوم فشار حملات پرسپوليس بيشتر شد، در مقابل استقلال اهواز با ارايه يك بازى تدافعى كوشيد يك امتياز ديدار را از آن خود كند.

سرانجام پرسپوليس توانست روى يك ضربه كرنر به گل برترى دست يابد؛ در دقيقه ۸۳ ايوان پتروويچ كرنر را از سمت راست فرستاد و نبى الله باقرى ها با ضربه سر دروازه حريف را باز كرد تا تيمش به هفتمين پيروزى اين فصل خود دست يابد.

پرسپوليس تهران موقعيت خطرناك- ۱۱ كرنر- ۱۲ آفسايد- ۵ كارت زرد- ۱

استقلال اهواز موقعيت خطرناك- ۱ كرنر- ۱ آفسايد- ۱ كارت زرد- ۵

در ديگر مسابقه اين روز، پيكان قزوين در همدان مهمان تيم پاس بود.

پيكان كه پس از پيروزى ۲-۱ ذوب آهن اصفهان برابر برق شيراز در آخرين روز هفته پانزدهم، صدر نشينى را به تيم اصفهانى واگذار كرده بود براى بازگشت به صدر جدول چاره اى جز شكست پاس همدان نداشت.

اما پاس در خانه توانست با دو گل شهباز اوركينوف در دقيقه هفت و اميد ابوالحسنى دردقيقه ۷۹، پيكان مدعى را شكست دهد و با يك پله صعود در رتبه دهم قرار گيرد.

در اين ديدار على اصغر مدير روستا، سرمربى پيكان به دليل مصدوميت بازيكنانش مجبور به دو تعويض اجبارى شد.

پيكان با اين شكست با ۲۹ امتياز پايين تر از ذوب آهن در رده دوم باقى ماند.

ذوب آهن اصفهان با يك بازى كمتر و ۳۱ امتياز در صدر جدول قرار دارد.

مطالب مرتبط