استقلال به مکان سوم بازگشت

پیروز قربانی
Image caption پیروز قربانی گل اول استقلال را به ثمر رساند

در ادامه مسابقات هفته شانزدهم ليگ برتر، استقلال تهران با ۲ گل سايپا را در ورزشگاه آزادى شكست داد و ذوب آهن صدرنشين برابر تيم ملوان در انزلى ۱-۱ متوقف شد.

استقلال تهران انتقام شكست خانگى هفته گذشته برابر فولاد خوزستان را با دو گل از تيم سايپا گرفت. آبى ها با اين پيروزى ۲۸ امتيازى شدند و رتبه سوم جدول را از پرسپوليس تهران پس گرفتند تا امير قلعه نويى پس از دو هفته ناكامى مجددا به روند صعودى شاگردانش اميدوار شود.

تيم سايپا در اين فصل نمايش قابل توجهى نداشته است؛ اين تيم با ۱۶ امتياز در رده سيزدهم جدول جاى داشت و با شكست برابر استقلال به يك پله پايين تر سقوط كرد.

سايپا با ۲ گلى كه در اين مسابقه دريافت كرد در حالى با ۲۷ گل خورده از ضعيف ترين خطوط دفاعى ليگ محسوب مى شود كه سيد جلال حسينى و حسين كعبى، دو مدافع اصلى تيم ملى ايران را در اختيار دارد.

پس از استعفاى ليت بارسكى از اين تيم، رضافروزانى و جواد منافى به صورت مشترك سرمربيگرى سايپا را بر عهده دارند.

گزارش بازى

دو تيم در نيمه اول يكى از كسل كننده ترين بازى هاى ليگ را به نمايش گذاشتند؛ سرعت مسابقه كند بود و بازى در اكثر دقايق در ميانه زمين جريان داشت. هيچ يك از دو تيم موفق به ايجاد موقعيتى خطرناك روى دروازه حريف نشدند و حتى يك ضربه كرنر نيز در اين نيمه روى دروازه ها ارسال نشد.

نيمه دوم متفاوت بود.

آبى ها اين نيمه را هجومى آغاز كردند و فرهاد مجيدى كه در ابتداى اين نيمه به جاى مهرداد پولادى به زمين آمده بود حضورى تاثيرگذار در روند حركتى تيمش داشت.

Image caption در نیمه دوم ممانعت امید شریفی نسب از بیرون زدن توپ در هنگام مصدومیت یک بازیکن استقلال باعث درگیری شد.

استقلال به دنبال حملات پياپى خود، در دقيقه ۶۶ به گل رسيد؛ ابراهيم ميرزاپور، دروازه بان سايپا شوت فرهاد مجيدى را در آستانه ورود به دروازه برگشت داد و پيروز قربانى با ضربه سر توپ برگشتى را درون دروازه فرستاد.

۲ دقيقه بعد آرش برهانى استقلال را دوباره به گل رساند؛ برهانى پشت سر مدافعان سايپا صاحب توپ شد و در تك به تك با دروازه بان گل دوم تيمش را زد.

استقلال پس از برترى همچنان به حملاتش ادامه داد.

در مقابل، تيم سايپا پس از دريافت دو گل از حالت دفاعى بيرون آمد و توانست در چند موقعيت، دروازه حريف را تهديد كند؛ در دقيقه ۸۴ ضربه سر مهاجم سايپا از روى خط دروازه برگشت داده شد و در دقيقه ۹۰ شوت مهاجم اين تيم به تير عمودى دروازه استقلال برخورد كرد.

در نهايت استقلال تهران در روزى كه دو نمايش كاملا متفاوت در دو نيمه داشت، بازى را ۲-۰ برد و يك پله در جدول رده بندى بالا آمد.

استقلال تهران درصد مالكيت توپ- ۵۴% موقعيت خطرناك- ۷ كرنر- ۶ آفسايد- ۰ كارت زرد- ۱

سايپاى كرج درصد مالكيت توپ- ۴۶% موقعيت خطرناك- ۳ كرنر- ۳ آفسايد- ۰ كارت زرد- ۰

در ديگر بازى اين روز، ذوب آهن صدرنشين در حالى برابر تيم ملوان متوقف شد كه با پيروزى در انزلى قهرمانى نيم فصل خود را تضمين مى كرد.

در اين ديدار، ملوان انزلى با گل دقيقه ۴۴ محسن گياهى تا دقيقه ۹۰ پيش بود، اما ذوب آهن به لطف گل ايگور كاسترو، مهاجم برزيلى خود در دقيقه دوم وقت اضافه از شكست فرار كرد و با ۳۲ امتياز در صدر جدول باقى ماند.

در بازى هاى ديگر هفته شانزدهم نتايج زير به دست آمد: پيام مشهد ۰- مقاومت سپاسى شيراز ۱ برق شيراز ۱- داماش گيلان ۱ سپاهان اصفهان ۲- ابومسلم مشهد ۱

در پايان رقابت هاى اين روز، تيم هاى ذوب آهن اصفهان، پيكان قزوين، استقلال تهران، سپاهان اصفهان و پرسپوليس تهران در مكان هاى اول تا پنجم جدول رده بندى قرار گرفتند.

مطالب مرتبط