فن پرسی چلسی را شکست داد

رابین فن پرسی
Image caption دو گل رابین فن پرسی آرسنال را با وجود فراز و نشیب های فراوانف در جمع مدعیان فصل جاری نگه داشت

آرسنال، هر چند با بحث و حدیث فراوان، چلسی را شکست داد.

در هفته پانزدهم رقابت های لیگ برتر انگلستان آرسنال در شرایطی خارج از خانه به دیدار چلسی رفت که پیش از آغاز مسابقات این هفته، 10 امتیاز با چلسی اختلاف داشت.

با این حال تاریخ به سود آرسنال بود؛ در تاریخ 26 ساله لیگ برتر انگلستان، هیچ تیمی نتوانسته به اندازه آرسنال از چلسی در استادیوم استمفورد بریج امتیاز بگیرد.

چلسی هر چند نیمه اول با اتکا به برتری فیزیکی بر بازی مسلط بود و در دقیقه 31 توانست با اشتباه یوهان جورو، مدافع آرسنال در دفع توپی زمینی که از سمت راست دروازه آرسنال ارسال شده بود به گل اول دست یابد، اما در نیمه دوم با تیمی متفاوت مواجه شد.

آرسنال که پس از گذراندن بحرانی مقطعی، بازوبند کاپیتانی را به دست سس فابرگاس 21 ساله بسته بود، در دقیقه 59 توپ را در شرایطی که رابین فن پرسی به وضوح پشت مدافعان چلسی در آفساید قرار داشت، در حاشیه محوطه جریمه چلسی به این بازیکن هلندی رساند تا گل تساوی با شوتی غیرقابل مهار به ثمر برسد.

با این حال سه دقیقه بعد تردیدی در مشروعیت و صحت گل دوم فن پرسی وجود نداشت؛ ضربه ایستگاهی فابرگاس از میانه زمین چلسی، با یک ضربه سر در داخل محوطه جریمه به فن پرسی رسید و او که با مانع چندانی از سوی مدافعان چلسی روبرو نبود، توپ را با ضربه ای قطری درون گوشه سمت راست دروازه چلسی قرار داد.

لوئیز فیلیپه اسکولاری، مربی چلسی پس از این مسابقه خواستار عذرخواهی داور به دلیل اشتباه در گل اول آرسنال شد و گفت: "تیم من بعد از این گل تمرکز خود را از دست داد. من امروز بخاطر این باختم که یکی از گل های آرسنال گل نبود."

رونی، پیروز دربی صد و پنجاهم منچستر

Image caption وین رونی صدمین گل خود را برای منچستریونایتد در لیگ برتر انگلستان به ثمر رساند

منچستریونایتد با شکست دادن منچسترسیتی گامی مهم برای استفاده از لغزش چلسی برداشت.

سر آلکس فرگوسن مربی منچستریونایتد تا پیش از این بازی تنها در پنج بازی از 52 بازی مقابل تیم هایی که توسط شاگردان او هدایت می شدند شکست خورده بود، اما مارک هیوز، مربی منچسترسیتی در میان این شاگردان با پیروزی در دو بازی از پنج رویارویی، مقابل استاد موفق ترین بود.

با این حال بازی در ابتدا در اختیار منچستریونایتد بود و گل وین رونی در دقیقه چهل و دوم مسابقه مهر تاییدی بر برتری رقیب بلندآوازه تر قلمداد شد؛ پس از چند رفت و برگشت مقابل دروازه منچسترسیتی، مایکل کریک در سمت چپ محوطه جریمه سیتی صاحب توپ شد و دفع ناقص شلیک عرضی او از سوی دروازه بان منچسترسیتی، وین رونی را مقابل دروازه صاحب توپ کرد تا نه تنها به شش هفته ناکامی در گل زنی خاتمه دهد، بلکه صدمین گل خود برای منچستریونایتد در رقابت های لیگ برتر را به ثمر برساند.

Image caption کریستیانو رونالدو در اقدامی تعجب برانگیز کرنر رونی را با دست دفع کرد

با این حال اقدامی تعجب برانگیز از سوی کریستیانو رونالدو 22 دقیقه منچستریونایتد را به زحمت انداخت؛ رونالدو که در دقیقه 59 مسابقه به دلیل خطا بر روی شان رایت فیلیپس اخطار گرفته بود، در دقیقه 68 بدون دلیلی موجه و آشکار ضربه کرنر ارسال شده از سوی وین رونی را با دست در محوطه جریمه سیتی دفع کرد تا اخطار دوم و کارت قرمز را دریافت کند و یونایتد دقایق پایانی را 10 نفره ادامه دهد.

پس از مسابقه آلکس فرگوسن چندین مورد را بعنوان دلیل واکنش رونالدو عنوان کرد و گفت: "سعی داشت جلوی برخورد توپ با صورتش را بگیرد، شاید هم از پشت او را هل دادند."

او در واکنشی دیگر گفت: "[رونالدو] فکر کرد صدای سوت داور را شنیده است، اما من نمی خواهم وارد این قضیه بشوم چون باید یک روز تمام توضیح بدهم."

منچستریونایتد با یک بازی کمتر نسبت به چلسی در پنج امتیازی این تیم قرار دارد، البته بزرگترین تهدید برای صدرنشینی چلسی لیورپول است که هم امتیاز با چلسی، یک روز پس از ناکامی صدرنشین لندنی لیگ برتر انگلستان با 'وست هم' روبرو خواهد شد.

مطالب مرتبط