لیورپول برد، چلسی رکورد شکست

لیورپول در حال شادی
Image caption لیورپول کماکان با یک امتیاز اختلاف نسبت به چلسی در صدر لیگ برتر انگلستان قرار دارد

آلونسو، بین عیون و جرارد لیورپول را در صدر لیگ برتر انگلستان نگه داشتند.

در هفته شانزدهم لیگ برتر انگلستان لیورپول خارج از خانه 3-1 بلکبورن را شکست داد تا برای دهمین بازی پیاپی انتظار بلکبورن برای کسب پیروزی به پایان نرسد.

لیورپول از ابتدای بازی بر حریف ضعیف خود برتری داشت و بلکبورن بدون اعتماد به نفس بازی می کرد. میزبان قادر به حفظ توپ نبود و در حمله هم به نظر نمی رسید برنامه ای داشته باشد.

با این حال لیورپول که 1-5-4 بازی می کرد نتوانست در نیمه اول بجز یک مورد، تهدیدی واقعی بر روی دروازه حریف خود ایجاد کند.

اما در دقیقه 68 و پس از چند فرصت جدی، لیورپول طلسم دروازه بلکبورن را، که در 13 بازی خانگی اخیر خود تنها در یک بازی دروازه خود را بسته نگه داشته بود، شکست؛ ارسال زمینی و عرضی استیون جرارد از سمت راست دروازه میزبان، روبروی محوطه جریمه به درک کویت رسید که شوت او مقابل دروازه توسط مدافعان حریف دفع شد، اما در بازگشت چابی آلونسو با ضربه ای از خارج محوطه جریمه توپ را دور از دستان دروازه بان بلکبورن در گوشه پایین و سمت راست دروازه این تیم جای داد.

10 دقیقه بعد بن عیون که در یک ضد حمله در سمت راست محوطه جریمه بلکبورن صاحب توپ شد، پس از حرکتی عرضی در داخل محوطه جریمه تغییر جهتی سریع داد و یک گام جلوتر از مدافعان با شوتی قطری دروازه حریف را باز کرد.

بلکبورن در دقیقه 86 در یک حرکت ایستگاهی موفق شد توپ بلندی را که از سمت راست محوطه جریمه لیورپول ارسال شده بود را توسط ضربه سر روکه سانتا کروز به گل تبدیل کند تا دروازه لیورپول پس از 445 دقیقه رقابت در لیگ برتر دوباره باز شود.

اما در شرایطی که بلکبورن برای رسیدن به گل تساوی تلاش می کرد، ضد حمله ای در وقت تلف شده دروازه بان میزبان را مجبور به خروج از محوطه جریمه برای دفع توپی کرد که مجددا در اختیار بازیکنان لیورپول قرار گرفت تا در نهایت استیون جرارد از بیرون محوطه جریمه با یک شوت دروازه خالی مانده بلکبورن را برای سومین بار باز کند تا لیورپول به پنجاهمین پیروزی خود در لیگ برتر انگلستان مقابل این تیم دست یابد.

چلسی رکورد شکست

Image caption آنلکا سیزدهمین گل خود در فصل جاری لیگ برتر را به ثمر رساند

چلسی که بر خلاف شرایط بد در بازی های خانگی، در خارج از خانه عملکردی چشمگیر داشته است، بولتون را در زمین این تیم 2-0 شکست داد.

بولتون که از ماه اکتبر سال 1997 نتوانسته بود چلسی را در زمین خود شکست دهد بسیار زود تسلیم چلسی شد؛ در دقیقه 9 بازی بوسینگوا توپ را از بیرون محوطه جریمه به سمت دروازه بودلتون فرستاد و نیکولاس آنلکا با فرار از فشار مدافعان به جلو، با ضربه سر سیزدهمین گل خود در فصل جاری لیگ برتر را برای چلسی به ثمر رساند.

یازده دقیقه بعد نوبت دکو بود تا مقابل دروازه بولتون و در شرایطی که مدافعی او را مهار نکرده بود با یک ضربه "قیچی" گل دوم چلسی را نیز به ثمر رساند.

با این پیروزی چلسی یازدهمین پیروزی پیاپی خارج از خانه را به دست آورد تا رکوردی را که باشگاه تاتنهام در سال 1960 برپا کرده بود بشکند؛ در این سال تاتنهام نه تنها در مقطعی 10 پیروزی پیاپی خارج از خانه کسب کرد بلکه قهرمان لیگ انگلستان نیز شد.

ویدیچ منچستر را نجات داد

Image caption گل لحظات آخر نمانیا ویدیچ منچستریونایتد را در کورس قهرمانی نگه داشت

منچستر یونایتد با پیروزی 1-0 مقابل ساندرلند که در روزهای اخیر شاهد کناره گیری "روی کین" مربی خود بود، پانصدمین پیروزی در لیگ برتر انگلستان تحت هدایت سر آلکس فرگوسن را جشن گرفت.

ساندرلند که از آخرین روز فصل 1968-1967 لیگ انگلستان نتوانسته بود منچستریونایتد را در زمین این تیم شکست دهد، در این بازی تا دقیقه 90 مقاومت کرد، اما پس از آنکه در وقت تلف شده مایکل کریک توپ را به تیر دروازه ساندرلند زد، نمانیا ویدیچ مدافع منچستریونایتد توپ برگشته را دور از دستان دروازه بان ساندرلند درون دروازه این تیم قرار داد تا منچستریونایتد از کورس قهرمانی خارج نشود.

هر چند ساندرلند تنها در یک بازی از 10 بازی اخیر خود در لیگ برتر دروازه خود را بسته نگه داشته بود، اما موفق شده بود با کمک عملکرد چشمگیر مارتین فولاپ دروازه بان خود، سیل حملات یونایتد را مهار کند.

آرسنال هم با وجود عملکردی نه چندان غالب، موفق شد با گل امانوئل آده بایور، نوار بازی های پیاپی نباخته ویگان را قطع کند و هال سیتی نیز با کمک دو گل دیرهنگام در خانه، میدلزبرو را 2-1 شکست داد تا اولین پیروزی خود در هفت بازی اخیر را کسب کند و پشت سر آرسنال در مکان پنجم جدول جای گیرد.

مطالب مرتبط