سایپا پرسپولیس را در مکان چهارم نگه داشت

لیگ برتر ایران
Image caption سایپا اولین بازی خود تحت هدایت محمد مایلی کهن را تجربه کرد

در آخرين ديدار هفته هجدهم مسابقات ليگ برتر، پرسپوليس تهران در ورزشگاه آزادى برابر سايپا ۱-۱ متوقف شد و در رده چهارم باقى ماند.

دو تيم پرسپوليس و سايپا در حالى به ديدار هم رفتند كه حضور محمد مايلى كهن روى نيمكت سايپا بعنوان سرمربى را مى توان عجيب ترين اتفاق هفته هاى اخير فوتبال ايران دانست.

مديران سايپا در غياب على دايى كه از اعضاى هيات مديره اين تيم به شمار مى رود، حكم به سرمربى گرى مايلى كهن دادند. آن هم در شرايطى كه به دنبال مشكلات قضايى اين دو و شكايت دايى، مايلى كهن با راى دادگاه به مدت يك سال از هرگونه مصاحبه منع شده است و طبق قوانين فيفا و آيين نامه فدراسيون فوتبال ايران، سرمربى يك تيم فوتبال موظف است پس از برگزارى هر بازى در كنفرانس خبرى پاسخگوى سؤالات خبرنگاران باشد.

با اين حال مايلى كهن در پايان اين مسابقه، در كنفرانس مطبوعاتى حاضر شد و در مورد ممنوع المصاحبه بودنش گفت: " من با كسى مصاحبه نمى كنم، بلكه اين خبرنگاران هستند كه با من مصاحبه مى كنند و فكر نمى كنم در اين مورد مشكلى وجود داشته باشد."

سايپا در اولين حضور مايلى كهن روى نيمكت، يك امتياز باارزش برابر پرسپوليس بدست آورد. اين تيم كه بدنبال نتايج ضعيف نيم فصل اول خود با ۱۶ امتياز از ۱۷ بازى در رتبه شانزدهم جاى داشت، با اين تساوى يك پله بالا آمد و به رده پانزدهم جدول رسيد.

در سوى ديگر، پرسپوليس با افشين پيروانى روزهاى خوبى را پشت سر گذاشته بود و از سه بازى آخر ۷ امتياز گرفته بود. قرمزها مى توانستند با پيروزى در اين مسابقه، بالاتر از پيكان قزوين در جايگاه سوم قرار گيرند، اما پس از اين تساوى با ۳۰ امتياز و به دليل تفاضل گل كمتر نسبت به پيكان در رتبه چهارم و به فاصله ۴ امتيازى استقلال صدرنشين باقى ماندند.

قرمزپوشان در ديدار افتتاحيه ليگ هشتم، با يك گل سايپا را شكست داده بودند.

گزارش بازى

دو تيم در نيمه نخست كمتر از حد انتظار ظاهر شدند و بازى در اين نيمه كيفيت فنى قابل توجهى نداشت.

در اين نيمه ابتدا پرسپوليس به گل برترى رسيد؛ در دقيقه ۲۵ ابراهيم توره روى پاس موثر على كريمى و در حالى كه بازيكنان سايپا به اعتقاد آفسايد ايستاده بودند، موفق شد دروازه اين تيم را باز كند.

اما ۸ دقيقه بعد مدافع پرسپوليس به اشتباه توپ را به اميد شريفى نسب تقديم كرد كه او هم با ضربه اى محكم توپ را درون دروازه فرستاد و اين نيمه ۱-۱ تمام شد.

كيفيت بازى در نيمه دوم بهتر بود.

پرسپوليس در اين نيمه هجومى تر ظاهر شد و فشار زيادى روى دروازه حريف آورد اما دفاع منسجم سايپا اجازه گلزنى را به قرمز ها نداد و در نهايت اين ديدار با همان تساوى ۱-۱ خاتمه يافت.

آمار بازى

پرسپوليس تهران موقعيت خطرناك- ۶ كرنر- ۹ آفسايد- ۳ كارت زرد- ۳

سايپاى كرج موقعيت خطرناك- ۱ كرنر- ۰ آفسايد- ۰ كارت زرد- ۳

همچنين در اين هفته، ذوب آهن اصفهان در كرمان برابر تيم مس ۲-۲ متوقف شد و با ۳۴ امتياز و تفاضل گل كمتر نسبت به استقلال در جايگاه دوم ماند.

پيكان قزوين نيز على رغم شكست خانگى مقابل صباى قم، به لطف تقاضل گل بيشتر نسبت به پرسپوليس، رتبه سوم را حفظ كرد.

در ساير ديدارهاى هفته هجدهم، نتايج زير بدست آمد:

داماش گيلان ۲- استقلال اهواز ۴ سپاهان اصفهان ۲- پاس همدان ۲ فولاد خوزستان ۰- مقاومت سپاسى شيراز ۱ راه آهن شهررى ۱- ملوان انزلى ۰ بازى برق شيراز و پيام مشهد نيز به درخواست تيم پيام و موافقت سازمان ليگ لغو شد.

مطالب مرتبط