ذوب آهن در تعقیب استقلال

لیگ برتر ایران
Image caption استقلال به واسطه تفاضل گل بهتر کماکان در صدر جدول لیگ قرار دارد
در هفته نوزدهم مسابقات ليگ برتر، استقلال تهران در ورزشگاه آزادى داماش گيلان را ۴-۲ شكست داد. ذوب آهن اصفهان نيز با دو گل پيكان قزوين را پشت سر گذاشت.

اولين شكست استقلال تهران در ليگ هشتم، برابر تيم داماش رقم خورده بود. آبى ها در دومين هفته مسابقات، بازى را در رشت با يك گل به اين تيم كه در آن زمان با نام پگاه شناخته مى شد، واگذار كرده بودند.

اما حال و هواى اين روزهاى استقلال با اوايل فصل قابل مقايسه نيست؛ شاگردان امير قلعه نويى على رغم شروع نااميد كننده و حتى تجربه سقوط به رده هفدهم، به تدريج خود را به بالاى جدول رساندند. استقلال سرانجام در پايان هفته هجدهم در صدر قرار گرفت و اين بار براى تثبيت صدرنشينى به ديدار داماش رفت.

استقلال با پيروزى برابر داماش با ۳۷ امتياز و تفاضل گل قابل توجه (+۲۳) جايگاه نخست خود را حفظ كرد و همچنان عنوان بهترين خط حمله و دفاع ليگ را در اختيار دارد.

در سوى ديگر، داماش گيلان وضعيت مناسبى در جدول ندارد. اين تيم با وجود تغييرات مديريتى و فنى فراوان در اين فصل، از ۱۸ بازى گذشته تنها ۲ برد در كارنامه داشت و با شكست مقابل استقلال، يك پله ديگر سقوط كرد و با ۱۴ امتياز در قعر جدول رده بندى جاى گرفت.

گزارش بازى

هرچند نيمه اول با حملات استقلال آغاز شد، اما تيم داماش برخلاف جريان بازى، اولين حمله جدى خود را در دقيقه ۱۴ توسط آدريانو آلوز به گل تبديل كرد. آلوز به دنبال دفع ناقص وحيد طالب لو و تعلل مدافع استقلال توپ را درون دروازه فرستاد.

حملات استقلال پس از دريافت گل بيشتر شد و آبى ها در دقيقه ۲۵ روى اشتباه دفاع حريف به گل تساوى رسيدند. ضربه مهدى امير آبادى در مسير دروازه با به پاى مهدى نورى، مدافع داماش برخورد كرد و وارد دروازه شد.

استقلال در ادامه حملاتش در اين نيمه باز هم به گل رسيد؛ پيروز قربانى در دقيقه ۴۳ با ضربه سر كرنر ارسالى جانواريو را به گل تبديل كرد تا تيمش با برترى به رختكن رود.

در نيمه دوم، تيم داماش بار ديگر استقلال را غافلگير كرد. بازيكنان داماش اين نيمه را هجومى آغاز كردند و در دقيقه ۶۹ بازى را به تساوى كشاندند. اين بار روى يك ضربه ايستگاهى توپ به محمدرضا مهدوى رسيد و او با ضربه سر در ميان مدافعان استقلال گل زد.

اما تلاش استقلال در ادامه باز هم نتيجه داد و اين تيم توانست ۲ بار ديگر دروازه حريف را باز كند؛ ابتدا در دقيقه ۷۴ حسين كاظمى روى ارسال خسرو حيدرى با ضربه سر گل برترى را زد و يك دقيقه بعد نيز آرش برهانى روى اشتباه دروازه بان حريف مجددا دروازه را باز كرد.

برهانى با به ثمر رساندن اين گل، با ۱۳ گل زده همچنان در صدر جدول گلزنان ليگ قرار دارد.

استقلال اين بازى را با نتيجه ۴-۲ به پايان رساند و علاوه بر كسب چهارمين پيروزى پياپى خود در هفته هاى اخير، انتقام شكست دور رفت را نيز از داماش گيلان گرفت.

آمار بازى

استقلال تهران موقعيت خطرناك- ۱۰ كرنر- ۷ آفسايد- ۲ كارت زرد- ۴

داماش گيلان موقعيت خطرناك- ۴ كرنر- ۶ آفسايد- ۳ كارت زرد- ۱

Image caption شکست دادن پیکان گام بزرگی برای ذوب آهن بود

در ديگر بازى اين روز، تيم هاى ذوب آهن اصفهان و پيكان قزوين در حالى به مصاف هم رفتند كه هر دو تيم تجربه صدرنشينى در رقابت هاى اين فصل را داشته اند.

در اين ديدار، ذوب آهن موفق شد با ۲ گل ايگور كاسترو (۲۷) و قاسم حدادى (۳۸) پيكان را در اصفهان شكست دهد و با كسب ۳۷ امتياز و به دليل تفاضل گل كمتر در رتبه دوم و در تعقيب استقلال باقى بماند.

در ساير ديدارها نتايج زير به دست آمد:

پيام خراسان ۲- سپاهان اصفهان ۲ مقاومت سپاسى شيراز ۱- راه آهن شهررى ۳ استقلال اهواز ۱- مس كرمان ۰ صباى قم ۱- ابومسلم مشهد ۰ ملوان بندرانزلى ۱- برق شيراز ۰

مطالب مرتبط