هال سیتی صدرنشین انگلستان را لرزاند

لیگ برتر انگلستان
Image caption هال سیتی بهترین موقعیت را نصیب چلسی کرد

صدرنشین لیگ برتر انگلستان در آستانه از دست دادن تاج و تخت قرار گرفت؛ هال سیتی شگفتی ساز فصل جاری لیگ برتر انگلستان لیورپول را در استادیوم انفیلد با نتیجه 2-2 متوقف کرد تا چلسی بتواند با پیروزی در مسابقه بعدی خود لیورپول را به رتبه دوم تنزل دهد.

در هفته هفدهم مسابقات لیگ برتر، لیورپول که تا پیش از این مسابقه، به مدت شش ساعت و 45 دقیقه دروازه خود را در بازی های خانگی بسته نگه داشته بود، 12 دقیقه پس از شروع مسابقه شوکه شد؛ هال سیتی که به دور از هر گونه محافظه کاری حمله می کرد، توپ راغ از سمت چپ محوطه جریمه لیورپول به مقابل دروازه میزبان فرستاد تا پال مک شین بالاتر از مدافعان لیورپول با ضربه سر توپ را به دور از دستان پپه رینا دروازه بان لیورپول به سقف دروازه این تیم بچسباند.

لیورپول که از چهار سال قبل در انفیلد به هیچ تیمی خارج از جمع "چهار بزرگ" انگلستان نباخته بود، 10 دقیقه بعد با یک کابوس رو در رو شد؛ برنارد مندی بازیکن هال سیتی از سمت راست محوطه جریمه لیورپول به سمت دروازه فرار کرد و جیمی کرگر، مدافع لیورپول و تیم ملی انگلستان، ارسال عرضی و زمینی او را به اشتباه درون دروازه خودی جای داد.

اما استیون جرارد، کاپیتان لیورپول حاضر به تحمل شکست در خانه نبود؛ او دو دقیقه بعد ارسال درک کویت، مهاجم هلندی تیم خود را با ضربه بیرون پا راهی دروازه هال سیتی کرد و در دقیقه 33 هم مجددا با همکاری کویت و یوسی بن عیون درون محوطه جریمه هال سیتی صاحب توپ شد و دروازه میهمان را گشود.

با این حال، مقابل هال سیتی که حتی تا دقایق پایانی مسابقه، از هر فرصتی برای اجرای حملات چهار نفره خود به سمت دروازه لیورپول استفاده می کرد، لیورپول تنها یک بار دیگر به زدن گل نزدیک شد و آن زمانی بود که سمی هیپیا مدافع این تیم یک ضربه کرنر را به تیر عمودی دروازه هال سیتی زد.

لیورپول هرچند می دانست که برای به پایان بردن سال جاری میلادی در صدر، به یک گل دیگر نیاز دارد، اما بار دیگر حاضر به میدان دادن به رابی کین، مهاجم گران قیمت خود نشد تا نه تنها شایعات مبنی بر جدا شدن این بازیکن در مهلت نقل و انتقالات ماه ژانویه شدت بگیرد، بلکه لیورپول نیز بخت افزایش اختلاف با چلسی به چهار امتیاز را از دست بدهد.

تاتنهام تنفس را برای منچستریونایتد دشوار کرد

در استادیوم وایت هارت لین شهر لندن، منچستریونایتد با تساوی بدون گل مقابل تاتنهام فرصت به دست آمده از تساوی لیورپول برای کم کردن اختلاف با صدر نشینان را از دست داد.

در فصل جاری لیگ برتر انگلستان تاتنهام در زمین خود تا اندازه ای بسته بازی کرده که کمترین گل در مسابقات انجام شده در استادیوم این تیم به ثمر رسیده است و برای تاتنهام منچستریونایتد تفاوتی با دیگر حریفان نداشت.

منچستریونایتد که بزودی برای حضور در جام جهانی باشگاه ها به ژاپن سفر می کند، تنها در دقایق ابتدایی مسابقه غلبه ای واضح بر حریف داشت.

Image caption برباتوف هر لحظه ای که توپ را در اختیار گرفت از سوی طرفداران تاتنهام هو شد

اما پس از آن تنها بازیکنان تاتنهام نبودند که مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلستان را تحت فشار قرار دادند؛ دیمیتار برباتوف، مهاجم اهل بلغارستان این تیم که برای اولین بار پس از انتقال جنجالی خود به منچستریونایتد مقابل تیم پیشین خود بازی می کرد، هرگاه که توپ را به دست آورد از سوی تماشاچیان هو شد.

در نیمه دوم تیم میهمان به پیروزی بسیار نزدیک شد، اما به سه امتیاز دست نیافت؛ کریستیانو رونالدو موفق شد مقابل دروازه میزبان یک ضربه کرنر حاصل از فرار برباتوف را درون دروازه جای دهد اما داور با اعلام خطای هند گلاو را مردود اعلام کرد.

بر خلاف انتظار، اورلیو گومز، دروازه بان ضعیف تاتنهام که عملکرد او باعث انتقاد بسیاری از کارشناسان شده، نه تنها بی اشتباه ظاهر شد بلکه مانعی بزرگ در راه کسب سه امتیاز مسابقه از سوی منچستریونایتد بود.

چشمگیرترین واکنش او، دفع ضربه آزادی بود که رایان گیگز از بالای سپر دفاعی راهی گوشه سمت راست دروازه تاتنهام کرد که با واکنش گومز توپ به سمت تیر دروازه منحرف شد.

استون ویلا رو به بالا، آرسنال رو به پایین

در دیگر دیدار ها، استون ویلا در اوایل بازی مقابل بولتون، که سعی داشت برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر به چهارمین پیروزی پیاپی خارج از خانه دست یابد، با دریافت گل در دقیقه 17 مسابقه غافلگیر شد.

اما چهار گل از سوی این تیم، میهمان را که از شش بازی اخیرخود 12 امتیاز کسب کرده بود، به زانو درآورد تا گل دقیقه 86 بولتون نیز دردی را از این تیم دوا نکند.

مهمتر از پیروزی، رسیدن این تیم به جمع چهار تیم برتر بود که بیش از هر چیز به واسطه عملکرد میدلزبرو میسر شد.

میدلزبرو در خانه میزبان آرسنال بود که سه بازی از چهار بازی اخیر این دو تیم با نتیجه مساوی 1-1 به پایان رسیده بود.

اما ظاهرا بخت نقشه دیگری برای این بازی نداشت.

آرسنال در دقیقه 17 بازی با ارسال فابرگاس و ضربه سر آده بایور دروازه میدلزبرو را باز کرد، اما 12 دقیقه بعد تونچای (میدلزبرو) جرمی آلیادیر را با ارسالی بلند صاحب توپ ساخت تا او نیز با ضربه سر گل مساوی را به ثمر برساند.

اما بی نتیجه ماندن حملات پیاپی آرسنال باعث شد این تیم با 30 امتیاز، یک امتیاز پایینتر از استون ویلا در مکان پنجم لیگ برتر انگلستان جای گیرد.

مطالب مرتبط