آرسنال کاپیتان خود را از دست داد

سسک فابرگاس
Image caption فابرگاس در ماه گذشته مقام کاپیتانی آرسنال را عهده دار شد

ضربه ای جدید به باشگاه آرسنال وارد شد؛ سسک فابرگاس کاپیتان این باشگاه به مدت چهار ماه قادر به همراهی تیم خود نخواهد بود.

پزشکان اعلام کرده اند این بازیکن 21 ساله اسپانیایی که در خط میانی آرسنال باز می کند از ناحیه زانو دچار پارگی زردپی شده است.

این آسیب دیدگی در جریان تساوی 1-1 آرسنال و لیورپول در هفته هجدهم لیگ برتر انگلستان رخ داد که زابی آلونسو، هم وطن و رقیب او در لیورپول، تکلی خطرناک را بر روی او انجام داد و در پی این برخورد فابرگاس به واسطه احساس درد زمین بازی را ترک کرد.

اکنون آرسن ونگر مربی آرسنال اذعان کرده است که در فرصت نقل و انتقالات ماه ژانویه، احتمالا بازیکنان جدیدی را به تیم خود خواهد افزود.

او در یک کنفرانس خبری گفت: "احتمال خرید بازیکن جدید بیشتر شده اما ما در میان بازیکنان خود هم کسانی را داریم که بتوانند مشکل را حل کنند و مستاصل نیستیم."

"خبر خوبی نیست. دوران نقاهت سه تا چهار ماه طول می کشد. ما بر روی چهار ماه حساب باز کرده ایم."

اگر برآورد آرسن ونگر محقق شود فابرگاس تا اواخر ماه آوریل از میادین مسابقه دور خواهد بود و تنها به پنج یا شش بازی آخر آرسنال در فصل جاری لیگ برتر انگلستان خواهد رسید.

این باشگاه در حال حاضر در مکان پنجم جدول لیگ انگلستان قرار دارد و هشت امتیاز با لیورپول صدر نشین لیگ فاصله دارد.

همچنین این تیم در روز پس از تعطیلی کریسمس در دیداری بسیار حساس که می تواند نقشی تعیین کننده در ماندن این تیم در جمع چهار تیم برتر انگلستان و کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد، مقابل استون ویلا قرار خواهد گرفت که هم اکنون با سه امتیاز برتری نسبت به آرسنال در مکان سوم جدول لیگ برتر انگلستان قرار گرفته است.

اگر آرسنال بتواند در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا آ اس رم را شکست دهد و به یک چهارم نهایی صعود کند، فابرگاس در مرحله یک چهارم نهایی هم قادر به حضور در میدان نخواهد بود.

باشگاه آرسنال تئو والکات، و توماس روسیچکی را نیز به دلیل مصدومیت، تا اوایل سال 2009 در خط میانی خود در اختیار نخواهد داشت و انتظار می رود از میان دنیلسون، آلکس سانگ، ابودیابی و آرون رمزی، یکی بجای فابرگاس در ترکیب این تیم حاضر شود.

همچنین هنوز مشخص نیست کدام بازیکن بازوبند کاپیتانی آرسنال را بر بازو خواهد بست؛ در زمانی که ویلیام گالاس از مقام کاپیتانی آرسنال خلع شده بود و فابرگاسمحرومیتی کوتاه مدت را طی می کرد، مانوئل آلمونیا بازوبند کاپیتانی را بر دست داشت.

مطالب مرتبط