پرسپوليس با پنالتى فولاد را برد

Image caption پرسپولیس در شرایطی به میدان رفت که آینده کادر مربی گری آن مشخص نیست

در هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال ايران، پرسپوليس در ورزشگاه آزادى فولاد خوزستان را با يك گل شكست داد. ذوب آهن اصفهان نيز با تساوى بدون گل مقابل صبا باترى در قم، با يك امتياز و يك بازى بيشتر بالاتر از استقلال در صدر جدول قرار گرفت.

دو شكست پى در پى پرسپوليس برابر ملوان و ذوب آهن در هفته هاى گذشته تغييرات مديريتى را در اين تيم همراه داشت. با رفتن داريوش مصطفوى، عباس انصارى فرد پس از ۶ سال دوباره مدير عامل قرمزها شد و دوران مديريتش را با پيروزى برابر فولاد آغاز كرد.

با آمدن انصارى فرد صحبت هايى مبنى بر حضور يك سرمربى خارجى در اين تيم عنوان شده و بسيارى معتقد بودند بازى مقابل فولاد خوزستان آخرين فرصت افشين پيروانى بعنوان سرمربى پرسپوليس خواهد بود.

در شرایطی که برخی منابع غیر رسمی از نزدیک شدن به توافق میان باشگاه پرسپولیس و لوکا بوناچیچ برای هدایت این تیم خبر داده بودند، انصارى فرد هم در اين مورد گفته بود: "مطمئن باشيد هر تغييرى در كادر فنى صورت گيرد در جهت تقويت آن خواهد بود."

پرسپوليس پيش از اين بازى با ۳۳ امتياز تيم چهارم جدول بود.

فولاد خوزستان در بازى رفت ۳-۲ پرسپوليس را با افشين قطبى شكست داده بود. اما اين تيم در چند هفته اخير شرايط مساعدى نداشت. آخرين ديدارش را ۳-۰ به ملوان واگذار كرده بود و با ۲۸ امتياز در رده هشتم جاى داشت.

مجيد جلالى، سرمربى فولاد پيش از بازى گفته بود: "گرچه پرسپوليس را در اهواز شكست داديم، بدون غرور وارد ميدان مى شويم. با قدرت بازى خواهيم كرد و به دنبال سه امتياز مسابقه هستيم."

گزارش بازى

با این حال بر خلاف خواسته قلبی مجید جلالی، در نيمه اول پرسپوليس برترى نسبى داشت، که در دقيقه ۲۶ این برتری بر روی تابلوی ورزشگاه نیز ثبت شد؛ به دليل خطا روى على كريمى در محوطه جريمه، ضربه پنالتى براى پرسپولیس اعلام شد و مازيار زارع پنالتى را گل كرد. اما در دقيقه ۴۲ خطای ابراهيم توره بر روى دروازه بان فولاد، به دريافت كارت زرد دوم از سوی او و اخراج این بازیکن منجر شد تا پرسپوليس، نگران از نیمه دوم، بازى را ۱۰ نفره ادامه دهد.

فولاد در نيمه دوم بازى را در اختيار گرفت. اما هر چند بازيكنان اين تيم حملات زيادى روى دروازه حريف تدارك ديدند، در مقابل قرمزها به دفاع در زمين خود پرداختند.

با این حال پرسپوليس در ۲۰ دقيقه پايانى با تعويض هايى كه انجام داد تا حدودى از لاك دفاعى بيرون آمد و كوشيد روى ضد حملات به گل هاى بيشترى دست يابد.

اما تلاش هيچ يك از دو تيم ثمرى نداشت و پرسپوليس كه بيش از يك نيمه را ۱۰ نفره بازى كرده بود با همان تك گل نيمه اول بازى را به سود خود پايان داد.

قرمزپوشان با پيروزى در اين ديدار مى توانند به ماندن در كورس قهرمانى اميدوار باشند.

پرسپوليس با كسب سه امتياز اين بازى، با ۳۶ امتياز و به دليل تفاضل گل كمتر نسبت به سپاهان در رده چهارم باقى ماند.

فولاد خوزستان هم يك پله در جدول پايين آمد و در رتبه نهم جاى گرفت.

آمار بازى

پرسپوليس تهران موقعيت خطرناك- ۴ كرنر- ۴ آفسايد- ۴ كارت زرد- ۲ كارت قرمز- ۱

فولاد خوزستان موقعيت خطرناك- ۳ كرنر- ۶ آفسايد- ۰ كارت زرد- ۳ كارت قرمز- ۰

ديگر بازى حساس اين روز را ذوب آهن اصفهان و صبا باترى قم، دو تيم دوم و سوم جدول برگزار كردند كه با تساوى بدون گل خاتمه يافت.

ذوب آهن با كسب اين يك امتياز در زمين حريف، با ۴۱ امتياز و يك بازى بيشتر بالاتر از استقلال ۴۰ امتيازى در صدر ايستاد.

صبا باترى هم با ۳۵ امتياز و دو پله سقوط در رتبه پنجم قرار گرفت.

در ساير ديدارهاى هفته بيست و دوم نتايج زير به دست آمد:

ابومسلم مشهد ۱- پيكان قزوين ۰ سپاهان اصفهان ۲- سايپا كرج ۰ راه آهن شهررى ۲- پاس همدان ۱ استقلال اهواز ۱- پيام خراسان ۰ مس كرمان ۱- ملوان بندرانزلى ۰ داماش گيلان ۱- مقاومت سپاسى شيراز ۱ در بازى باقيمانده از اين هفته، شنبه ۲۷ دى (۱۷ ژانويه) استقلال تهران در شيراز ميهمان تيم برق خواهد بود.

مطالب مرتبط