استقلال صدرنشین ماند

Image caption تفاضل گل استقلال به 26 رسید

در آخرين بازى هفته بيست و دوم ليگ برتر، استقلال تهران با پيروزى ۴-۱ مقابل تيم برق در شيراز، صدر جدول را از ذوب آهن اصفهان پس گرفت.

استقلال با اين پيروزى پرگل برابر برق شيراز، براى اولين بار توانست در تعداد بازى برابر با ذوب آهن، با اختلاف امتياز در صدر قرار گيرد.

بدنبال تساوى ذوب آهن و صباى قم در اين هفته، آبى ها موقتا صدرنشينى را از دست داده بودند و اين برد آن ها را با ۲ امتياز بيشتر، بالاتر از رقيب سرسخت اصفهانى قرار داد و همچنين اختلاف امتياز اين تيم را با مدعيانى چون سپاهان و پرسپوليس به ۷ رساند.

با ۴ گلى كه استقلال در اين ديدار زد، تفاضل گل اين تيم به عدد قابل توجه ۲۶ رسيد.

امير قلعه نويى درباره بازى مقابل برق گفته بود: "بايد شرايط جدول را فراموش كنيم و كمترين اشتباه و بيشترين تمركز را داشته باشيم."

در آن سو، برق شيراز پس از شروع موفق ابتداى فصل و ۵ هفته صدرنشينى، شرايط خوبى ندارد. اين تيم در ۱۲ بازى آخر خود پيروزى نداشت و با اين شكست هم با ۲۲ امتياز ر رتبه شانزدهم و در خطر سقوط باقى ماند.

گزارش بازى

بازى در شرايطى آغاز شد كه دو تيم به دليل زمين نامساعد، بازى هوايى و مستقيم را در دستور كار داشتند.

استقلال پس از آن كه دو فرصت مناسب را از دست داد، در دقيقه ۲۸ روى ارسال سياوش اكبرپور و ضربه حسين كاظمى پيش افتاد.

دقيقه ۴۳، خطا روى مهاجم تيم برق در محوطه جريمه منجر به اعلام ضربه پنالتى شد. ستار زارع، كاپيتان برق پنالتى را گل كرد تا دو تيم با تساوى به رختكن روند.

آبى ها نيمه دوم را توفانى آغاز كردند و ۳ بار در دقايق ۴۶، ۵۴ و ۵۷ موفق به گلزنى شدند:

ابتدا ضربه كاشته فابيو جانواريو از پشت محوطه جريمه در گوشه دروازه جاى گرفت. پس از آن كاظمى توپ برگشتى دروازه بان را به گل تبديل كرد و سرانجام اكبرپور روى يك حركت تيمى و بدنبال سه پاس عرضى، با شوتى محكم دروازه برق را براى چهارمين بار گشود.

برق شيراز براى جبران گل هاى خورده تلاش كرد و حملات زيادى تدارك ديد، اما با هماهنگى و دوندگى بازيكنان استقلال نتيجه اى نداشت و مسابقه ۴-۱ به سود قلعه نويى و شاگردانش تمام شد.

آمار بازى

استقلال تهران موقعيت خطرناك- ۲ كرنر- ۱ آفسايد- ۲ كارت زرد- ۳

برق شيراز موقعيت خطرناك- ۳ كرنر- ۶ آفسايد- ۰ كارت زرد- ۱

در پايان هفته بيست و دوم ليگ برترفوتبال ايران، استقلال تهران با ۴۳ امتياز، ذوب آهن اصفهان با ۴۱ امتياز، سپاهان اصفهان و پرسپوليس با ۳۶ امتياز در رده هاى اول تا چهارم قرار دارند و تيم هاى برق شيراز، داماش گيلان و پيام مشهد نيز قعرنشين هستند.

مطالب مرتبط