من‌یو در دقیقه ۹۰ به صدر رسید

Image caption برباتوف پاسخ منتقدان را با زدن گل هایی حساس برای منچستریونایتد داده است

گل دقیقه 90 دیمیتار برباتوف منچستریونایتد را برای اولین بار در فصل جاری لیگ برتر انگلستان به صدر رساند.

منچستریونایتد مدافع عنوان قهرمانی این لیگ که در ابتدای فصل عملکردی نامناسب و پرفراز و نشیب داشت، با شکست دادن چلسی در هفته بیستم و ویگان در هفته بیست و یکم در آستانه تکرار روزهای خوش گذشته قرار گرفته بود.

اما در زمین بولتون که هر هفت بازی خود مقابل پنج تیم برتر لیگ در فصل جاری را باخته بود، هر چند یونایتد بازی را با غلبه بر میزبان آغازکرد اما 89 دقیقه با مانعی بزرگ مواجه بود: یوسی یاسکلاینن دروازه بان بولتون و تیم ملی فنلاند.

او در نیمه اول دو ضربه آزاد ماهرانه کریستیانو رونالدو را دفع کرد و یک بار هم مقابل شوت از راه دور اندرسون ایستاد، با این حال بیشتر منچستریونایتد بود که در حملات جدی دچار لغزش می شد.

گرچه رونالدو در ضربات آزاد خطرناک بود اما در ارسال پاس های آخر مصمم نشان نمی داد و کارلوس ته‌وز هم که بجای وین رونی مصدوم در زمین حضور داشت در کنترل توپ در موقعیت های گل زنی ناموفق بود.

از سوی دیگر بولتون با تکیه بر بازی های ایستگاهی و ارسال های بلند منچستریونایتد را راحت نگذاشت و اولین حضور آریزا ماکوکولا، بازیکن جدید و قرضی بولتون که از برخوردهای فیزیکی اجتناب نمی کند، باعث شد یونایتد در بازی های هوایی غالب نباشد.

17 دقیقه مانده به پایان بازی سر الکس فرگوسن تجربه را جایگزین نیروی جوانی کرد؛ او رایان گیگز را برای پانصد و پنجاهمین بار در لیگ برتر به بازی فراخواند و پال اسکولز را همراه او به میدان فرستاد.

این تغییر جانی تازه به یونایتد داد که ابتدا با ضربه سر ته‌وز و سپس با ضربه آزاد دیگری از رونالدو (و واکنشی دیگر از یاسکلاینن) بولتون را تهدید کرد.

با این حال در دقیقه آخر بازی دو مدافع بولتون از ته‌وز غافل شدند تا این مهاجم آرژانتینی با ارسال توپی بلند به مقابل دروازه بولتون دیمیتار برباتوف را صاحب توپ کند.

ضربه سر برباتوف دروازه بولتون را باز کرد تا هر چند منچستریونایتد تنها دهمین گل خود در یازده بازی خارج از خانه در فصل جاری را به ثمر رسانده باشد، اما بردی راکسب کند که این تیم را در رکوردی متعلق چلسی شریک سازد.

چلسی در فصل 2004-2005 موفق شد در 10 بازی پیاپی دروازه خود را بسته نگه دارد و رکوردی تازه در این مورد برپا کند که پیروزی مقابل منچستریونایتد هم دهمین بازی پیاپی بدون گل خورده در فصل جاری بود.

چلسی، استون ویلا و آرسنال

چلسی، تیم سوم جدول که از 10 بازی خانگی تنها در چهار بازی پیروز شده بود، مقابل استوک سیتی (ضعیف ترین تیم خارج از خانه در فصل جاری لیگ برتر انگلستان با کسب تنها سه تساوی از 10 بازی) در دقیقه 60 در مسیر یک شکست شرم ور دیگر قرار گرفت.

تیم لوئیز فیلیپه اسکولاری که با 57.1 درصد رکورد برد ضعیف ترین آمار را در میان سه مربی اخیر چلسی در اختیار دارد، تا دقیقه 88 تماشاگران خودی را در استادیوم اسمفورد بریج نگران نگه داشت، تا اینکه جولیانو بلتی گل اول را زد و فرنک لمپارد در وقت تلف شده سهم امتیاز چلسی از این بازی را به سه افزایش داد.

استون ویلا که با 16 امتیاز از 6 بازی اخیر خود داغ ترین تیم حال حاضر لیگ برتر انگلستان محسوب می شود، مقابل ساندرلند که هیچ تیمی از نیمه بالای جدول لیگ را نبرده 2-1 پیروز شد و آرسنال با گل های امانوئل اده بایور، سمیر نصری و نیکلاس بندتنر 3-1 هال سیتی که ستاره بختش رو به افول قرار دارد را مغلوب کرد.

آرسنال با شش امتیاز نسبت به منچستریونایتد در مکان پنجم جدول قرار دارد هرچند یک بازی بیشتر از صدرنشین لیگ انجام داده است.

منچسترسیتی هم که شایعات و اخبار درباره معامله بسیار گرانقیمت این تیم با آث میلان برای تصاحب کاکا، ستاره برزیلی تیم ایتالیایی همه اخبار دیگر فوتبال انگلستان را تحت الشعاع قرار داده ویگان را 1-0 شکست داد تا به مکان یازدهم جدول لیگ صعود کند.

مطالب مرتبط