19:31 گرينويچ - شنبه 31 ژانويه 2009 - 12 بهمن 1387

برادرکشی در اهواز، پنالتی در تهران

استقلال روند صعودی خود در نیم فصل اول را نیز با پیروزی بر استقلال اهواز آغاز کرده بود

در هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال ايران، استقلال تهران با ۳ گل استقلال اهواز را در اهواز برد، پرسپوليس با يك گل پيام مشهد را در ورزشگاه آزادى شكست داد و در دربى اصفهان نيز ذوب آهن ۲-۱ برابر سپاهان به برترى رسيد.

استقلال تهران كه در روزهاى بحرانى ابتداى فصل با برترى ۶-۰ برابر استقلال اهواز در ورزشگاه آزادى روند صعودى خود را آغاز كرده بود، اين هفته بعنوان مدعى اصلى قهرمانى به مصاف همنام اهوازى رفت و با ۳ گل به پيروزى رسيد.

شاگردان قلعه نويى همان دقيقه اول بازى و در اولين حمله با ضربه سر سياوش اكبرپور به گل رسيدند.

حملات احساسى استقلال اهواز پس از دريافت اين گل نه تنها با دفاع منسجم استقلال تهران بى نتيجه ماند، بلكه اين تيم دو بار ديگر دروازه اش را باز شده ديد.

در دقيقه ۳۲ ارسال خسرو حيدرى و اشتباه خط دفاعى استقلال اهواز، توپ را در محوطه جريمه به عليرضا عباسفرد رساند و او گل دوم را زد.

در دقيقه ۸۳ نيز آرش برهانى كه در نيمه دوم به زمين آمده بود، روى پاس خوب مجتبى جبارى با شوتى محكم از پشت محوطه جريمه گل سوم تيمش را به ثمر رساند.

استقلال اهواز در دقيقه ۴۵ اين بازى يك پنالتى را از دست داد و وحيد طالب لو ضربه حسين مايينى را دفع كرد.

آبى پوشان تهرانى با اين پيروزى خارج از خانه، با ۴۹ امتياز در صدر جدول همچنان شانس اول قهرمانى اين فصل محسوب مى شوند.

رتبه پانزدهم استقلال اهواز نيز تغيير نكرد.

آمار بازى

استقلال تهران
موقعيت خطرناك- ۵
كرنر- ۴
آفسايد- ۰
كارت زرد- ۳

استقلال اهواز
موقعيت خطرناك- ۴
كرنر- ۶
آفسايد- ۱
كارت زرد- ۱

پرسپوليس ۱ - ۰ پيام مشهد

پرسپولیس روزی بد را پشت سر گذاشت و با اعتراض تماشاچیان خودی مواجه شد.

هرچند پيش بينى مى شد پيروانى و تيمش در ورزشگاه آزادی مشكلى مقابل تيم قعرنشين ليگ برتر نداشته باشند و بسيارى اين بازى را فرصتى مناسب براى قرمز پوشان مى دانستند تا با يك پيروزى پر گل پس از هفته ها هواداران خود را اميدوار كنند، اما پرسپوليس به سختى و از روى نقطه پنالتى ۳ امتياز اين ديدار را از آن خود كرد.

در اين بازى، پرسپوليس سرعت تيمى بالايى نداشت. اين تيم در نيمه اول با وجود برترى نسبى نتوانست فرصت هاى مناسب گلزنى ايجاد كند. در نيمه دوم هم پيام با برنامه تر كار كرد و با يارگيرى مناسب، حملات حريف را ناكام گذاشت.

در دقيقه ۸۸، خطا روى كريم باقرى منجر به اعلام ضربه پنالتى به سود قرمزها شد. ضربه پنالتى سه بار توسط داور تكرار شد كه ايوان پتروويچ هر سه ضربه را گل كرد.

در دقايق پايانى مسابقه، رحمان رضايى با دريافت كارت زرد دوم و عليرضا نيكبخت واحدى با كارت قرمز مستقيم از زمين اخراج شدند.

نمايش ضعيف پرسپوليس در اين بازى، اعتراض شديد تماشاگرانش را در پى داشت، آنان حتى پس از رسيدن به گل عليه افشين پيروانى شعار مى دادند.

در پايان اين ديدار عباس انصارى فرد، مدير عامل باشگاه پرسپوليس اعلام كرد درباره وضعيت كادر فنى تصميم اساسى خواهد گرفت. او همچنين گفت: "به هيچ عنوان انتظار چنين بازى ضعيفى را از پرسپوليس نداشتم، آماده شده بوديم تا پرسپوليس با گلهاى زيادى حريف خود را شكست دهد، به هيچ عنوان نه از نحوه بازى راضى هستم و نه از نتيجه‌اى كه بدست آمد."

پرسپوليس با اين برد يك پله بالا آمد و با ۳۹ امتياز در رده سوم ايستاد.

پيام مشهد نيز قعرنشين جدول ماند.

آمار بازى

پرسپوليس تهران
موقعيت خطرناك- ۵
كرنر- ۱۰
آفسايد- ۳
كارت زرد- ۴
كارت قرمز- ۲

پيام مشهد
موقعيت خطرناك- ۱
كرنر- ۳
آفسايد- ۱
كارت زرد- ۴
كارت قرمز- ۰

ذوب آهن (سفید) کماکان در مکان دوم جدول قرار دارد

اما حساس ترين ديدار اين هفته تقابل دو تيم مدعى ذوب آهن و سپاهان در داربى شهر اصفهان بود. اين بازى با برترى ۲-۱ ذوب آهن به پايان رسيد تا اين تيم فاصله ۵ امتيازى اش را با صدر جدول حفظ كند.

در اين مسابقه، ايگور كاسترو دو بار در دقايق ۵ و ۳۸ براى ذوب آهن گلزنى كرد و تك گل سپاهان را نيز آرماندو دوسا در دقيقه ۳۵ زد.

ذوب آهن با كسب ۳ امتياز اين بازى، با ۴۴ امتياز همچنان در رده دوم است.

سپاهان اصفهان نيز با قبول شكست برابر تيم همشهرى با ۲ پله سقوط و ۳۷ امتياز در رتبه پنجم قرار گرفت.

در ساير بازى هاى اين هفته نتايج زير بدست آمد:

ملوان انزلى ۱- پيكان قزوين ۱
ابومسلم مشهد ۱- فولاد خوزستان ۲
راه آهن شهررى ۱- داماش گيلان ۱
صباى قم ۲- مقاومت سپاسى شيراز ۰
برق شيراز ۱- سايپاى كرج ۲
پاس همدان ۱- مس كرمان ۱

در پايان هفته بيست و چهارم، استقلال تهران با ۴۹ امتياز، ذوب آهن اصفهان با ۴۴ امتياز، پرسپوليس با ۴۰ امتياز و صباى قم با ۳۸ امتيازدر رده هاى اول تا چهارم قرار دارند. تيم هاى برق شيراز، داماش گيلان و پيام مشهد نيز قعرنشين اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.