22:02 گرينويچ - چهارشنبه 04 فوريه 2009 - 16 بهمن 1387

یکه‌تازی استقلال ادامه یافت

در هفته بيست و پنجم ليگ برتر ايران، پرسپوليس ۲-۱ داماش گيلان را در رشت شكست داد و استقلال برابر راه آهن در ورزشگاه آزادى به پيروزى پر گل ۵-۱ رسيد.

به فاصله ده روز تا داربى پايتخت، پرسپوليس و استقلال تهران حريفان خود را شكست دادند تا همچون نيم فصل اول، هر دو با پيروزى به استقبال اين ديدار حساس روند.

ذوب آهن نيز با برترى ۲-۱ مقابل پاس همدان در اصفهان نشان داد اصلا حاضر نيست فاصله ۵ امتيازى اش با استقلال صدر نشين بيشتر شود.

داماش گيلان ۱ - ۲ پرسپوليس تهران

پرسپولیس با این پیروزی تا اندازه ای آرامش یافت

پرسپوليس پس از روزهاى بحرانى هفته گذشته و حواشى فراوان ديدار برابر پيام، اين هفته در رشت داماش گيلان، ديگر تيم قعرنشين مسابقات را ۲-۱ شكست داد تا در آستانه داربى شصت و ششم آرامش تا حدودى به اين تيم بازگردد.

اعتراض شديد تماشاگران پرسپوليس به عملكرد تيمشان مقابل پيام با وجود برترى ۱-۰، درگيرى لفظى على كريمى و عباس انصارى فرد و قهر و آشتى اين دو و غيبت افشين پيروانى در اولين جلسه تمرين پس از بازى با پيام حاشيه هاى ناخوشايندى بود كه قرمزپوشان در روزهاى اخير پشت سر گذاشته بودند.

پرسپوليس در بازى برابر داماش رحمان رضايى و عليرضا نيكبخت واحدى را به دليل محروميت در اختيار نداشت.

دو تيم در اين ديدار با وجود زمين نامساعد و گل آلود نمايش خوبى داشتند.

ابتدا پرسپوليس توسط ابراهيم توره در دقيقه ۸ به گل رسيد؛ توره روى پاس ارسال شده پشت سر مدافعان داماش، توپ را از بالاى سر دروازه بان درون دروازه فرستاد.

در دقيقه ۳۴ آدريانو آلوز، مهاجم برزيلى داماش گل توره را پاسخ داد و از روى خط محوطه جريمه با ضربه اى محكم دروازه را باز كرد.

در نيمه دوم، پرسپوليس پس از آن كه دو فرصت مناسب را از دست داد، در دقيقه ۶۱ دوباره پيش افتاد؛ اين بار كريم باقرى روى ارسال پژمان نورى و اشتباه مدافعان حريف با شوتى سهمگين دروازه را گشود.

داماش براى جبران نتيجه دقايق پايانى را با چهار مهاجم بازى كرد، اما موقعيت هايش به گل تبديل نشد و بازى را ۲-۱ به پيروانى و بازيكنانش واگذار كرد.

پرسپوليس با اين پيروزى ۴۳ امتيازى شد ولى جايگاه سومش تغيير نكرد.

داماش گيلان كه اين فصل براى بقا مى جنگد، با از دست دادن ۳ امتياز خانگى اين ديدار در انتهاى جدول به شدت در خطر سقوط قرار گرفت.

آمار بازى

پرسپوليس تهران
موقعيت خطرناك- ۷
كرنر- ۵
آفسايد- ۴
كارت زرد- ۱

داماش گيلان
موقعيت خطرناك- ۶
كرنر- ۳
آفسايد- ۰
كارت زرد- ۳

راه آهن شهررى ۱ - ۵ استقلال تهران

استقلال تهران پس از شكست همنام خود در اهواز، با پيروزى پرگل ۵-۱ برابر راه آهن در ورزشگاه آزادى گام ديگرى براى قهرمانى اين فصل برداشت.

آبى پوشان با برترى در اين ديدار، براى اولين بار در اين فصل ۵ پيروزى پياپى در كارنامه خود ثبت كردند و تعداد گل هاى زده خود را به عدد ۶۰ رساندند.

را ه آهن با سرمربى گرى محمود ياورى از تيم هاى موفق نيم فصل دوم محسوب مى شود. اين تيم سه بازى آخر خود را با برد پشت سر گذاشته بود و خط دفاعى اش تا پيش از اين بازى با ۲۶ گل خورده پس از صباى قم و استقلال تهران، سومين خط دفاعى ليگ و نقطه قوت اين تيم به حساب مى آمد.

جباری گل سوم استقلال را به ثمر رساند

ياورى پيش از بازى گفته بود در ۱۰ سال اخير استقلال را در چنين وضعيت خوبى نديده است.

در مقابل، امير قلعه نويى معتقد بود راه آهن به معناى واقعى يك تيم خوب است و سخت ترين بازى استقلال در ليگ برتر همين بازى خواهد بود.

اما برخلاف پيش بينى قلعه نويى، شاگردانش برابر راه آهن روز دشوارى نداشتنتد.

آبى ها در دقيقه ۱۰ اولين موقعيت جدى خود را به گل تبديل كردند و حسين كاظمى در شرايطى كه در محوطه جريمه روى زمين افتاده بود توانست توپ را از بين دو مدافع راه آهن وارد دروازه كند.

۱۱ دقيقه بعد اشتباه فاحش وحيد طالب لو راه آهن را به گل رساند. طالب لو در حركتى نمايشى قصد دريبل زنى مقابل دروازه اش را داشت كه مجتبى زارعى، مهاجم راه آهن توپ را گرفت و دروازه خالى را باز كرد.

در دقيقه ۳۰ داور يك ضربه پنالتى به سود استقلال اعلام كرد. ضربه آرش برهانى را دروازه بان ابتدا دفع كرد، اما برهانى در برگشت دروازه را گشود و تيمش با برترى به رختكن رفت.

بازى در نيمه دوم كاملا يكطرفه و در اختيار استقلال بود.

در دقيقه ۵۰ مجتبى جبارى روى پاس سياوش اكبرپور با شوتى سرضرب گل سوم را زد و ۵ دقيقه بعد اكبرپور دفع ناقص دروازه بان راه آهن را به گل چهارم تبديل كرد.

حملات استقلال در دقايق پايانى باز هم نتيجه داد و برهانى روى پاس خوب ميثم منيعى از داخل محوطه جريمه باز هم گلزنى كرد.

برهانى با ۱۸ گل زده در صدر جدول گلزنان ليگ قرار دارد.

در دقيقه ۶۱ اين ديدار، زارعى از تيم راه آهن با دريافت كارت زرد دوم از بازى اخراج شد.

استقلال با اين پيروزى ۵۲ امتيازى شد و همچنان در صدر جدول يكه تاز است.

راه آهن شهررى يك پله پايين آمد و در رده دهم ايستاد.

آمار بازى

استقلال تهران
موقعيت خطرناك- ۱۰
كرنر- ۴
آفسايد-۰
كارت زرد- ۲
كارت قرمز- ۰

راه آهن شهررى
موقعيت خطرناك- ۳
كرنر- ۳
آفسايد- ۳
كارت زرد- ۵
كارت قرمز- ۱

در ساير بازى هاى هفته بيست و پنجم نتايج زير بدست آمد:

مقاومت سپاسى شيراز ۰- ابومسلم مشهد ۰
پيكان قزوين ۱- استقلال اهواز ۰
سايپا كرج ۲- ملوان بندرانزلى ۱
فولاد خوزستان ۲- سپاهان اصفهان ۲
مس كرمان ۲- برق شيراز ۱
پيام خراسان ۱- صباى قم ۱

در پايان اين هفته، استقلال تهران با ۵۲ امتياز، ذوب آهن اصفهان با ۴۷ امتياز، پرسپوليس با ۴۳ امتياز و صباى قم با ۳۹ امتياز رده هاى اول تا چهارم را در اختيار دارند. تيم هاى برق شيراز، پيام مشهد و داماش گيلان هم در پايين جدول و در خطر سقوط قرار دارند.

ديدار برگشت استقلال و پرسپوليس تهران روز جمعه ۲۵ بهمن (۱۳ فوريه) در ورزشگاه آزادى برگزار خواهد شد.

دو تيم در ديدار رفت به تساوى ۱-۱ رسيدند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.