غم و شادی برای منچستریونایتد

Image caption رونالدو یک دقیقه پیش از زدن گل پیروزی بخش بخاطر تلاش برای فریب دادن داور، کارت زرد گرفته بود

ضربه آزاد کریستیانو رونالدو اختلاف منچستریونایتد با لیورپول در صدر جدول را به هشت امتیاز رساند.

در هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلستان منچستریونایتد در زمین خود بلکبورن را 2-1 شکست داد تا روند پیروزی های این تیم ادامه پیدا کند و امید آن برای کسب سومین عنوان قهرمانی پیاپی لیگ انگلستان از بین نرود.

وین رونی که اولین بازی خود پس از رها شدن از مصدومیت از ناحیه ران را انجام می داد در دقیقه 23 مسابقه گل اول را به ثمر رساند تا برای اولین بار در عمر حرفه ای خود در چهار مسابقه پیاپی گل زده باشد.

با این حال نه دقیقه بعد ضربه ای بزرگ به منچستریونایتد وارد شد؛ این تیم که از روز هشتم نوامبر سال 2008 در 14 مسابقه پیاپی دروازه خود را بسته نگه داشته بود (رکورد جدید فوتبال انگلستان) و تنها یک مسابقه دیگر با شکستن رکورد اروپایی باشگاه اف ث بروژ در سال 1990 فاصله داشت، مغلوب روکه سانتا کروز، مهاجم سرشناس و پاراگوئه ای بلکبورن شد.

تعارف نانی و پل اسکولز در میانه میدان بر سر توپ، به مالکیت توپ توسط بلکبورن منجر شد و پاسی عمقی به قلب دفاع منچستریونایتد ارسال گردید. در اثر یک ناهماهنگی میان ریو فردیناند مدافع و تاماس کوشاک، دروازه بان ذخیره تیم سانتاکروز این دو بازیکن را دور زد و اولین بازیکنی شد که توانست پس از 1334 دقیقه دروازه منچستریونایتد را بگشاید.

این در شرایطی بود که در آستانه برنامه دشوار مچستریونایتد در روزهای آتی (هشت بازی در 25 روز) آلکس فرگوسن، ادوین فن در سار دروازه بان اصلی خود و نمانیا ویدیچ مدافع سرشناس صرب منچستریونایتد، که نقش او در تحکیم دفاع این تیم به شدت مورد توجه رسانه های انگلیسی قرار گرفته را در ترکیب قرار نداده بود.

یونایتد لحظاتی پیش از پایان نیمه اول برای دومین بار با ضربه سر نانی، مهاجم پرتغالی خود توپ را درون دروازه بلکبورن قرار داد اما مردود اعلام شدن این گل، سرنوشت بازی را به یک پرتغالی دیگر واگذار کرد؛ در دقیقه 60 ضربه قطری آزاد و قوس دار کریستیانو رونالدو از سمت چپ دروازه بلکبورن و تقریبا از زاویه ای بسته، درون دروازه میهمان قرار گرفت تا یونایتد با وجود ناکامی در افزایش رکورد دفاعی خود، دهمین پیروزی پیاپی را در لیگ برتر انگلستان کسب کند.

ادوین فن در سار که دروازه خود را به مدت 1309 دقیقه بسته نگه داشته، اگر بتواند در روز سه شنبه مقابل اینترمیلان (در لیگ قهرمانان اروپا) هم همین عملکرد را ادامه دهد اولین دروازه بان در اروپا خواهد بود که موفق شده رکورد 1390 دقیقه موفقیت در محافظت از دروازه خود را بشکند.

اولین پیروزی هیدینک

چلسی با مربی جدید خود به مکان سوم جدول بازگشت.

هیدینک که بطور موقت و پاره وقت هدایت باشگاه چلسی را در کنار مربی گری تیم ملی روسیه عهده دار شده است، در اولین بازی خود خارج از خانه مقابل استون ویلا قرار گرفت که با 13 مسابقه بدون باخت پیاپی جان خود را بالاتر از چلسی در رده سوم جدول لیگ برتر انگلستان محکم کرده بود.

مهمتر از عملکرد استون ویلا، سابقه چلسی در ویلا پارک، استادیوم استون ویلا بود که در 10 سال گذشته به چلسی اجازه پیروزی در این ورزشگاه را نداده بود.

اما در نهایت در زمین مسابقه این نیکولاس آنلکا، صدرنشین کنونی جدول گلزنان لیگ برتر بود که در دقیقه 19 نیمه اول با کمک پاس نفوذی فرانک لمپارد در سمت راست محوطه جریمه استون ویلا صاحب توپ شد و با ضربه ای سریع تنها گل مسابقه و بیست و یکمین گل خود در فصل جاری لیگ برتر انگلستان را به ثمر رساند.

چلسی با این پیروزی استون ویلا را پایین کشید اما بازنده اصلی این مسابقه آرسنال بود که می توانست با پیروزی مقابل ساندرلند از اختلاف هفت امتیازی خود با استون ویلا بکاهد اما تساوی بدون گل در استادیوم امارات بر تردیدهای آرسنال در فصل جاری افزود.

آرسنال که به دلیل مصدومیت بازیکنان کلیدی خود روزهای خوبی را پشت سر نمی گذارد، آندری آرشاوین، حاصل خرید پرسر و صدای خود در نیم فصل را نیز به خدمت گرفت اما اکنون با خطر آن مواجه است که برای اولین بار از سال 1996 که آرسن ونگر هدایت این تیم را بعهده گرفت از راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده بازبماند.

مطالب مرتبط