افزایش امیدواری اوباما پس از شکست واشنگتن در فوتبال آمریکایی

فوتبال آمریکایی
Image caption هماهنگی نتیجه آخرین بازی ردسینکز (لباس تیره) پیش از انتخابات، با نتیجه انتخابات تبدیل به یک خرافه جالب توجه شده است

باراک اوباما، دلیل دیگری برای امیدواری به پیروزی در انتخابات رئیس جمهوری دارد؛ پیروزی تیم فوتبال آمریکایی پیتزبورگ استیلرز بر واشنگتن ردسکینز.

در شب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این دو تیم مقابل یکدیگر قرار گرفتند که پیتزبورگ واشنگتن را 23-6 شکست داد.

اهمیت این نتیجه در آن است که از سال 1937 در 16 دوره از 17 دوره انتخابات آمریکا، پیروزی تیم واشنگتن ردسکینز (Redskins) در آخرین بازی خود پیش از روز انتخابات، همواره با پیروزی نامزد حزبی که ریاست جمهوری را در اختیار دارد، همراه بوده است.

از این رو باراک اوباما از شکست سنگین تیم واشنگتن استقبال کرد و آن را به فال نیک گرفت.

در نیمه این مسابقه که بطور سراسری در آمریکا پخش شد، هر دو نامزد ریاست جمهوری با مجریان و تحلیل گران ورزشی این مسابقه گفتگو کردند.

آقای اوباما در گفتگوی خود از اصطلاحات دو ورزش پرطرفدار فوتبال آمریکایی و بسکتبال استفاده کرد و گفت: "در این لحظه همه چیز به تحولات درون زمین مسابقه بستگی دارد و فقط باید منتظر ماند و دی چه اتفاقی رخ می دهد."

"به نظر من ما شانس زیادی داریم، اما تا وقتی که سوت پایان بازی به صدا در نیامده شما نمی دانید چه اتفاقی رخ می دهد."

Image caption باراک اوباما پیراهن تیم پیتزبورگ استیلرز را دریافت کرد که نام او بر روی آن نوشته شده بود

هفته گذشته تصاویر آقای اوباما در حالی منتشر شد که از دن رونی، مالک باشگاه پیتزبورگ استیلرز، یک پیراهن این باشگاه را که نام او بر پشت آن حک شده بود، دریافت کرد.

جو گیبز، از سرشناس ترین مربیان فوتبال آمریکایی و مربی پیشین تیم واشنگتن نیز از آقای مک کین حمایت کرده بود.

هماهنگی نتیجه آخرین بازی تیم ردسکینز پیش از انتخابات، با نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به نام "قانون ردسکینز" معروف است، در 71 سال گذشته و از زمانی که تیم ردسکینز از بوستون به پایتخت آمریکا منتقل شد، همواره صدق کرده است.

هر چند در سال 2004 وقتی تیم گرین بی (Green Bay) در آستانه انتخابات، واشنگتن را شکست داد، جورج بوش دوباره به سمت ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شد.