کریم باقری بازگشت، ایران پیروز شد

کریم باقری
Image caption کریم باقری پس از سالها دوباره پیراهن تیم ملی ایران را برتن کرد

تيم ملى فوتبال ايران در آستانه ديدار با تيم امارات در چارچوب مسابقات مقدماتى جام جهانى و در شرايطى كه هيچ یک از لژيونرهاى خود را همراه نداشت، در يك بازى تداركاتى تيم ملى قطر را با يك گل در دوحه شكست داد.

هرچند در اين مسابقه ناهماهنگى بين بازيكنان تيم ايران مشهود بود، اما اين تيم توانست با انجام تغييراتى در نيمه دوم و با استفاده از فرصت مناسب در دقيقه ۷۶ توسط غلامرضا رضايى به تنها گل اين ديدار دست پيدا كند و حريف خود را شكست دهد.

از نكات مهم اين ديدار حضور كريم باقرى در تركيب تيم ملى ايران بود.

باقرى كه پس از ناكامى تيم ايران در راهيابى به مسابقات جام جهانى ۲۰۰۲ از تيم ملى خداحافظى كرده بود، به دنبال حضور موفقش در بازى هاى اين فصل ليگ برتر، مجددا از سوى على دايى، سرمربى تيم ملى فوتبال ايران به اين تيم دعوت شد و در اين مسابقه تداركاتى بازوبند كاپيتانى را بر بازو داشت.

عليرضا نيكبخت واحدى، بازيكن تيم پرسپوليس و محمد محمدى، دروازه بان تيم پيكان قزوين نيز بازيكنانى بودند كه اگر چه نامشان در ليست ۲۲ نفره تيم ملى براى ديدار برابر قطر از سوى كادر فنى اعلام شده بود، اما به دليل مشكل رواديد از همراهى تيم در اين ديدار بازماندند.

همچنين مجتبى جبارى به دليل مصدوميت در اين بازى غايب بود.

در اين مسابقه براى تيم ملى ايران سيد مهدى رحمتى (وحيد طالب لو)، سيد جلال حسينى، پيروز قربانى، حسين كعبى، ستار زارع (احمد آل نعمه)، مازيار زارع (كيانوش رحمتى)، محمدرضا خلعتبرى (ميثم بائو)، كريم باقرى، محمد نورى (مجيد غلام نژاد)، سيد جلال رافخايى (سيد مهدى سيد صالحى) و غلامرضا رضايى بازى كردند.

تيم ملى فوتبال ايران روز چهارشنبه ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سومين ديدار خود در چارچوب مسابقات مقدماتى جام جهانى به مصاف تيم ملى امارات خواهد رفت.

تيم ايران در مرحله نهايى رقابت هاى مقدماتى جام جهانى در گروه دوم با تيم هاى عربستان سعودى، كره جنوبى، كره شمالى و امارات هم گروه است.

در اين گروه تا به اين جا كره جنوبى با ۴ امتياز و تفاضل گل بهتر در صدر قرار دارد و تيم هاى ايران، عربستان، كره شمالى و امارات در رده هاى بعدى قرار دارند.

مطالب مرتبط