جام مسترز با شکست قهرمان آغاز شد

ژیل سیمون (چپ)، و راجر فدرر
Image caption ژیل سیمون (چپ) با مصدومیت رافائل نادال به جام مسترز راه یافت

آخرین تورنمنت عمده تنیس سال با شگفتی آغاز شد.

در اولین روز تورنمنت جام مسترز (Masters Cup) که در شانگهای برگزار می شود و هشت تنیس باز برتر سال در آن حضور دارند، ژیل سیمون، تنیس باز فرانسوی، راجر فدرر امید اول قهرمانی این مسابقات را با وجود حمایت تماشاگران شکست داد.

پس از آنکه 10 روز قبل کمردرد باعث خارج شدن فدرر از مسابقات مسترز پاریس شد، این اولین مسابقه ای بود که این تنیس باز سویسی در آن شرکت داشت، اما هر چند او ابتدا نبوغ همیشگی خود را به نمایش گذاشت، اما از میانه مسابقهوندی نزولی را در پیش گرفت و در نهایت در سه ست با نتایج 4-6، 6-4، و 6-3 مقابل سیمون شکست خورد.

فدرر که در گذشته چهار بار در این مسابقات به مقام قهرمانی رسیده بود پس از مسابقه اذعان کرد که فقدان تمرین کافی و نگرانی از آسیب دیدگی در تمرینات باعث شکست او در این مسابقه شد.

با این حال از آنجا که مرحله اول این تورنمنت، برخلاف عمده تورنمنت های دیگر تنیس حرفه ای، گروهی است، فدرر هنوز بخت صعود خود را از دست نداده است.

او سال گذشته نیز در اولین مسابقه خود شکست خورد اما در نهایت در این تورنمنت قهرمان شد.

ژیل سیمون پس از آن به این تورنمنت راه یافت که رافائل نادال، تنیس باز شماره یک حال حاضر جهان، به دلیل تورم زردپی زانو از جام مسترز کناره گیری کرد.

در دیدار هم گروهان فدرر و سیمون، اندی موری، تنیس باز جوان اسکاتلندی که فصلی استثنایی در مقایسه با استانداردهای تنیس بازان بریتانیایی را پشت سر گذاشته است، اندی رادیک، تنیس باز شماره شش جهان را شکست داد.

موری که برای اولین بار به جام مسترز راه یافته است از ابتدای مسابقه حضور ذهن بالا و عکس العمل های سریعی داشت و در دو گیمی که سرویس را در اختیار داشت، پنج بار ضربات ایس را در زمین رادیک نشاند.

رادیک که در سه ست و بانتایج 6-4، 1-6، و 6-1 به مور باخت درباره حریف خود گفت: "بحثی نیست که او الان اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد. احتمالا این تفاوت اصلی بین ما بود."

در گروه دیگر این مسابقات نیز نواک جاکوویچ، امید شماره دو قهرمانی در این تورنمنت، خوان مارتین دل پوترو را 7-5 و 6-3 در راه کسب اولین پیروزی خود در این مسابقات شکست داده بود و نیکولای داویدنکو نیز ژو ویلفرید سونگا، را به سختی و با نتایج 6-7، 6-4 و 7-6 از پیش رو برداشت.

سونگا با قهرمانی در مسابقات مسترز پاریس که نادال و فدرر در میانه راه به دلیل آسیب دیدگی از آن کناره گیری کردند به جام مسترز راه یافت و دل پوتروی آرژانتینی نیز که سهمی عمده در رسیدن تیم کشورش به فینال جام دیویس داشت، در ظرف شش ماه اخیر در چهار تورنمنت پیاپی قهرمان شده بود و توانست در رده بندی جهانی 72 رتبه صعود کند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست