موری در نیمه نهایی جام مسترز

اندی موری
Image caption اندی موری در ماه های اخیر با اعتماد به نفس بازی کرده است

اندی موری پس از پیروزی مقابل ژیل سیمون به نیمه نهایی تورنمنت تنیس جام مسترز رسید.

در روز چهارم این تورنمنت که با شرکت تنیس بازارن برتر سال برگزار می شود، موری تنیس باز شماره یک بریتانیا و شماره چهار جهان به سرعت در ست اول از حریف فرانسوی خود 4-0 پیش افتاد.

اما سیمون که در مسابقه اول راجر فدرر را مغلوب کرده بود، به لطف اشتباهات حریف اسکاتلندی خود و در لحظاتی که موری می توانست نتیجه را به 5-1 برساند، جریان بازی را تغییر داد و اختلاف را جبران کرد.

با این حال در حساس ترین مقطع ست اول، سیمون در سرویس ها دچار مشکل شد و موری توانست در ست اول 6-4 برنده شود.

هر چند در آغاز ست دوم دو حریفرقابتی پایاپای را به نمایش گذاشتند اما بار دیگر این سیمون بود که از خود در استفاده از موقعیت های موجود ضعف نشان داد و به موری اجازه داد دوبار در گیم هایی که او سرویس را در اختیار داشت پیروز شود تا در نهایت این تنیس باز بریتانیایی که برای اولین بار جواز حضور در جام مسترز را کسب کرده در ست دوم هم 6-2 پیروز شود و عملا صعود خود به نیمه نهایی را قطعی سازد.

رادیک رفت، استپانک آمد و باخت

دیگر دیدار این گروه تحت تاثیرتصمیم اندی رادیک قرار گرفت که در آستانه دیدار با راجر فدرر به دلیل آسب دیدگی از ناحیه مچ پا از مسابقات کناره گیری کرد و رادک استپانک، تنیس باز شماره 27 جهان جایگزین او شد.

Image caption هنوز صعود فدرر قطعی نشده است

رادک که پس از ژیل سیمون (جایگزین رافائل نادال) دومین بازیکن ذخیره ای است که در این تورنمنت حضور می یابد، در ست اول مقابل فدرر حداکثر توان خود را به نمایش گذاشت، اما فدرر که برای جلوگیری از وقوع یک حادثه شرم آور و حذف شدن در دور مقدماتی پس از سه سال پیروزی پیاپی در این تورنمنت به پیروزی نیاز داشت، در تای برک استپانک را شکست داد.

در ست دوم هم تنیس باز جوان اهل جمهوری چک به سادگی تسلیم فدرر نشد، اما هر چند توانست با شکستن سرویس فدرر از شکست جلوگیری کند و نتیجه را 5-4 به سود فدرر نگه دارد، اما در گیم آخر که خود سرویس را در اختیار داشت، با ارتکاب اشتباهات پیاپی امکان کشاندن بازی به تساوی را از دست داد و فدرر 6-4 پیروز شد.

فدرر برای صعود به مرحله بعد باید در مسابقه آخر خود اندی موری را شکست دهد.

اندی موری با رسیدن به نیمه نهایی به نواک جاکوویچ پیوست که روز گذشته با شکست دادن نیکولای داویدنکو اولین تنیس باز در جام مسترز 2008 شد که به جمع چهار ورزشکار برتر این تورنمنت رسیده است.

قهرمان این تورنمنت مبلغی معادل 4.45 میلیون دلار جایزه دریافت می کند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست