جاکوویچ قهرمان جام مسترز شد

نواک جاکوویچ
Image caption نواک جاکوویچ با قهرمانی در گرند اسلم استرالیا، اولین عنوان قهرمانی گرند اسلم خود را در اولین تورنمنت عمده سال 2008 کسب کرد

نواک جاکوویچ، تنیس باز شماره سه جهان با ارائه نمایشی چشمگیر در فینال جام معتبر مسترز، آخرین عنوان قهرمانی عمده سال 2008 را تصاحب کرد.

این تنیس باز صربستانی که با شکست دادن ژیل سیمون به فینال جام مسترز رسیده بود، در فینال نیکولای داویدنکو، تنیس باز شماره پنج جهان را در دو ست و با نتایج 6-1، 7-5 شکست داد.

او که سال گذشته در اولین حضور خود در جام مسترز در هر سه مسابقه مرحله گروهی خود شکست خورد و حذف شد، در فینال سال 2008 با ضربات فورهند حریف باتجربه روس خود را تحت فشار قرار داد و به او اجازه نداد به اندازه بازی های قبل بدرخشد.

داویدنکو در نیمه نهایی اندی موری، تنیس باز شماره یک بریتانیا و شماره چهار جهان را شکست داد که کمتر از 24 ساعت قبل از بازی نیمه نهایی در دیداری سه ساعته راجر فدرر، قهرمان سه دور پیشین این جام را از دور مسابقات حذف کرده بود.

جاکوویچ 21 ساله این پیروزی را به پیروزی ابتدای فصل خود در استرالیا افزود که با قهرمانی در اولین گرند اسلم سال 2008، برای نخستین بار در یک تورنمنت گرند اسلم قهرمان شد.

با این حال جاکوویچ از ماه مه سال جاری و قهرمانی در تورنمنت مسترز رم، در تورنمنت دیگری قهرمان نشده بود و هرچند در مرحله گروهی نیز داویدنکو را شکست داده بود، اما بر خلاف رقیب خود، روندی صعودی را در ماه های اخیر طی نکرده بود.

نواک جاکوویچ پس از کسب قهرمانی از دستاورد خود ابراز خوشحالی کرد و گفت: "حضور هشت بازیکن برتر جهان در این تورنمنت نشان می دهد که کیفیت این مسابقات در چه اندازه ا است و من مطمئنا این جام را در حد و اندازه یک گرند اسلم می دانم."

جام مسترز هر سال در پایان تور تورنمنت های مسترز برگزار می شود و هشت تنیس باز برتر سال جواز حضور در آن را پیدا می کنند.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست