نیکبخت واحدی از تیم ملی اخراج شد

علیرضا نیکبخت واحدی
Image caption دلایل بیان شده از سوی علیرضا نیکبخت واحدی برای غیبت از تیم ملی ایران برای کمیته انضباطی موجه نبود

علیرضا نیکبخت واحدی، مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس به مدت دوسال از حضور در تیم ملی ایران محروم شد.

این تصمیم توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران و در پی امتناع این بازیکن از همراهی تیم ملی ایران در بازی تدارکاتی مقابل قطر گرفته شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران همچنین این بازیکن را به پرداخت 10 میلیون تومان جریمه نقدی، و توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم کرد و خواستار بازپس دادن کلیه جوایز و وجوه نقدی شد که نیکبخت واحدی به واسطه فعالیت در تیم ملی فوتبال ایران دریافت کرده است.

تیم ایران در روز دهم نوامبر (20 آبان) در دوحه به دیدار تیم ملی قطر رفت و این تیم را با نتیجه 1-0 شکست داد، اما ساعاتی قبل از پرواز هواپیمای تیم ملی ایران به سمت قطر، این بازیکن از جمع بازیکنان تیم ملی جدا شد و در نهایت بدون اعلام دلیل به قطر سفر نکرد.

مجتبی شریفی رئیس کمیته انضباطی ایران پس از اعلام رای کمیته درباره این بازیکن تیم پرسپولیس گفت نیکبخت واحدی تنها با درخواست سرمربی تیم ملی مشمول تخقفیف قرار خواهد گرفت.

آقای شریفی با اشاره به نظام امتیاز دهی انضباطی به بازیکنان فوتبال در ایران گفت علیرضا نیکبخت واحدی تا کنون 120 امتیاز منفی کسب کرده است و "اگر این بازیکن 30 نمره منفی دیگر کسب کند باید در لیگ دسته اول باشگاه های ایران بازی کند."

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در روز های اخیر بر لزوم مجازات علیرضا نیکبخت واحدی تاکید کرده بود اما رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت این کمیته بدون درنظر گرفتن توصیه ها رای خود را اعلام کرده است.

"از ملت ایران عذرخواهی می کنم"

علیرضا نیکبخت واحدی در جلسه کمیته انضباطی حوادث رخ داده در آستانه سفر به قطر را "اشتباهاتی سهوی" خواند و گفت: "به دلیل این اشتباه از تمامی ملت ایران عذرخواهی می کنم."

او دلیل این موضوع را به همراه داشتن گذرنامه اشتباه در هنگام حرکت به سمت فرودگاه عنوان کرد و مدعی شد که گذرنامه او، مانند دیگر بازیکنان پرسپولیس در اختیار مسئولان این باشگاه بوده است.

این مهاجم باشگاه پرسپولیس شائبه وجود اختلاف نظر با علی دایی سرمربی تیم ملی ایران را رد کرد و گفت قصد "فرار کردن از تیم ملی" را نیز نداشته است.

Image caption پرونده باشگاهی علیرضا نیکبخت واحدی هنوز باز است

علیرضا نیکبخت واحدی یادآور شد که در بیش از 70 بازی ملی حضور داشته و گفت: "بی تردید این کارنامه من را از اتهام تمارض برای غیبت از تیم ملی مبرا می کند."

او پس از اعلام رای کمیته انضباطی گفت: "رای کمیته انضباطی را می پذریم و اعتراضی به آن ندارم."

محمود خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس از سنگین بودن میزان جریمه های اعلام شده، این بازیکن را مستحق دریافت امتیاز منفی و جریمه نقدی ندانست.

رای صادر شده تا چهار روز قابل اعتراض و تجدیدنظر است، اما در صورت تغییر نکردن این حکم، علیرضا نیکبخت واحدی بخت حضور در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی را از دست خواهد داد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران همچنین اعلام کرد پرونده باشگاهی این بازیکن هنوز باز است.

تيم ملى فوتبال ايران روز چهارشنبه ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سومين ديدار خود در چارچوب مسابقات مقدماتى جام جهانى به مصاف تيم ملى امارات خواهد رفت.

تيم ايران در مرحله نهايى رقابت هاى مقدماتى جام جهانى در گروه دوم با تيم هاى عربستان سعودى، كره جنوبى، كره شمالى و امارات هم گروه است.

در اين گروه تا به اين جا كره جنوبى با ۴ امتياز و تفاضل گل بهتر در صدر قرار دارد و تيم هاى ايران، عربستان، كره شمالى و امارات در رده هاى بعدى قرار دارند.

مطالب مرتبط