کریم باقری يک امتیاز از اماراتی ها گرفت

 کریم باقری
Image caption این نخستین بازی رسمی کریم باقری پس از غیبتی چند ساله از تیم ملی بود

تيم ملى فوتبال ايران روز چهارشنبه ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سومين ديدار خود در چارچوب مسابقات مقدماتى جام جهانى2010 آفریقی جنوبی به يک امتیاز ديگر دست یافت.

ایران که در ورزشگاه آل مکتوم دوبی مقابل تيم ملى امارات عربی متحده قرار گرفت، با اين تساوی پنج امتیازی شد و در رده دوم گروه B آسیا جای گرفت.

بازی در نیمه نخست بیشتر در اختیار اماراتی ها بود که توانستند چندین بار از اشتباه های مدافعان ایران استفاده کنند و به دروازه ایران نزدیک شوند.

در دقیقه 20 با استفاده از يکی از این اشتباه ها، بازيکنان امارت موفق شدند با چند پاس پی در پی عبدالرحيم جمعه را صاحب توپ کنند و جمعه با ضربه ای به دور از دستان مهدی رحمتی توپ را وارد دروازه ایران کرد.

نيمه نخست اين بازی با همین تک گل امارات پایان یافت. به جز يکی دو موقعیت ايران نتوانست در این نیمه خطری جدی بر روی دروازه امارت خلق کند.

در نیمه دوم باز تعلل و اشتباه های مدافعان ایران ادامه داشت که اگر واکنش به موقع مهدی رحمتی در چند مورد و بی دقتی و بد اقبالی بازيکنان در موراد ديگر نبود، امارات می توانست به گلهای بیشتری دست پیدا کند.

در اين نیمه علی دایی سرمربی تيم ایران مجید غلام نژاد، سید مهدی سید صالحی و مهرزاد معدنچی را به ترتیب بجای مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و ستار زارع به زمین فرستاد. با اين تعویض ها تیم ایران جان تازه ای گرفت و در 15 دقیقه آخر به جز يک دو مورد تقریبا حاکم مطلق زمين بود.

نهایتا در دقیقه 85 توپ بلندی که بر روی دروازه امارات سانتر شده بود را کریم باقری با ضربه سر به گل تبدیل کرد.

در این مسابقه ایران تقریبا تمام بازيکنان اصلی خود را در اختیار داشت. فقط علیرضا نیکبخت واحدی که از سوی فدراسیون فوتبال ایران به دلیل بی انضباطی به مدت دو سال از حضور در تیم ملی محروم شده، در این مسابقه حضور نداشت.

همچنین کريم باقری پس از غیبتی چند ساله برای نخستین بار در يک بازی رسمی در تيم ملی حضور یافت. اين هافبک قديمی که در اين بازی بازوبند کاپیتانی را در اختیار داشت، آخرين بار در جریان دوره مقدماتی جام جهانی 2002 با تیم ملی ایران به میدان رفته بود.

تیم ملی ایران در این بازی با مهدی رحمتی، سید جلال حسینی، ستار زارع، حسین کعبی، جواد نکونام، پیروز قربانی، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری (کاپیتان) غلامرضا رضایی، مسعود شجاعی و وحید هاشمیان به میدان رفت.

این سومین بازی ایران در جریان دور مقدماتی جام جهانی2010 آفریقای جنوبی بود.

تيم ايران در مرحله نهايى رقابت هاى مقدماتى جام جهانى در گروه دوم با تيم هاى عربستان سعودى، كره جنوبى، كره شمالى و امارات هم گروه است.

ایران در دو بازی گذشته چهار امتیاز بدست آورده بود. اين تیم توانست در نخستین دیدارش در اين گروه با عربستان سعودی مساوی کند و کره شمالی، يکی از مدعیان آسیا برای صعود به جام جهانی را در تهران شکست دهد.

ايران در اين ادامه مسابقات روز 23 بهمن ( 11 فوریه 2009) میزبان کره جنوبی خواهد بود.

مطالب مرتبط