ایران از اکوادور شکست خورد

تیم ملی فوتبال ایران
Image caption تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه با چین دیدار می کند

تيم ملى فوتبال ايران در اولين ديدار خود در تورنمنت چهارجانبه عمان، با يك گل از تيم اكوادور شكست خورد و از ديدار پايانى باز ماند.

تيم ملى فوتبال ايران که با ۲۳ بازيكن شاغل در ليگ برتر به عمان سفر كرده، مقابل اكوادر در نيمه اول نمايش بسيار خوبى داشت؛ بازيكنان با هماهنگى و دوندگى بالا، بازى را در اختيار داشتند و چندين موقعيت گلزنى روى دروازه حريف ايجاد كردند كه به گل تبديل نشد.

اما در نيمه دوم، تيم اكوادور كنترل بازى را در دست گرفت و در دقيقه ۵۱ توسط فيدل مارتينز دروازه سيد مهدى رحمتى را گشود.

در دقايق پايانى اين مسابقه، مجيد غلام نژاد با دريافت كارت زرد دوم از زمين اخراج شد.

تورتمنت چهارجانبه عمان با حضور تيم هاى ملى ايران، چين، عمان و اكوادور برگزار مى شود و علی دایی سرمربی ایران قصد دارد در اين رقابت ها منتخبان ليگ را محك بزند.

در اين ديدار سيد‌مهدى رحمتى، سيد‌جلال حسينى، پيروز قربانى(محسن بنگر)، محمد نورى(كيانوش رحمتى)، حسين كعبى(مجيد غلام‌نژاد)، حسن اشك‌جارى(جلال رافخايى)، مازيار زارع، آرش برهانى(سيد‌مهدى سيد صالحى)، احمد جمشيديان، احسان حاج صفى و غلامرضا رضايى براى تيم ايران بازى كردند.

كريم باقرى با درخواست خودش در اين تورنمنت به تيم ملى دعوت نشد.

باقرى در اين مورد گفته بود: "به دليل برخى مسايل شخصى نمى توانستم براى تورنمنت عمان در خدمت تيم ملى باشم، مستقيماً با على داىى صحبت كردم و از ايشان اجازه گرفتم."

در ديدار آغازين اين تورنمنت، تيم عمان ۳-۱ چين را برد و به ديدار فينال رسيد.

روز جمعه ۱۹ دسامبر، ابتدا تيم هاى ايران و چين ديدار رده بندى را برگزار مى كنند و سپس دو تيم اكوادور و عمان در مسابقه پايانى به مصاف هم خواهند رفت.

تيم فوتبال ايران طبق آخرين رده بندى فيفا در سال ۲۰۰۸، با يك پله صعود در رتبه چهل و سوم جهان قرار گرفته است، اما در قاره آسيا يك پله پايين آمده و پس از استراليا، ژاپن و كره جنوبى در رده چهارم جاى دارد.

تیم ایران که در مرحله نهايى رقابت هاى مقدماتى جام جهانى در گروه دوم با تيم هاى عربستان سعودى، كره جنوبى، كره شمالى و امارات هم گروه است، با پنج امتیاز در رده دوم گروه B آسیا قرار دارد.

ايران در ادامه این مسابقات روز 23 بهمن ( 11 فوریه 2009) میزبان کره جنوبی خواهد بود.

مطالب مرتبط