مقام سوم تورنمنت عمان به ایران رسید

تیم ملی فوتبال ایران
Image caption تیم ملی فوتبال ایران در دیدار اول خود از اکوادور شکست خورده بود

تیم ملی فوتبال ایران با برتری 2-0 برابر تیم چین، به مقام سوم مسابقات چهار جانبه عمان رسید.

تیم ایران پس از شکست 1-0 مقابل اکوادور، به دیدار رده بندی تورنمنت عمان رسید و به مصاف تیم چین رفت.

در این مسابقه، بازیکنان ایران در یک بازی برتر موفق شدند 2 بار دروازه حریف را باز کنند. در دقیقه 44، به دنبال فرار غلامرضا رضایی در محوطه جریمه و خطا روی او، یک ضربه پنالتی به سود ایران اعلام شد که سیدمهدی سیدصالحی پنالتی را به گل تبدیل کرد.

در دقیقه 72 نیز پژمان نوری، که در نیمه دوم به زمین آمده بود موفق به گلزنی شد تا ایران به مقام سوم این رقابت ها دست یابد.

بازیکنان تیم ایران در این دیدار وحید طالب لو، حسین کعبی(پژمان منتظری)، محسن بنگر، پیروز قربانی، حسن اشجاری، مازیار زارع(کیانوش رحمتی)، میثم بائو، محمد نوری، محمدرضا خلعتبری(پژمان نوری)، غلامرضا رضایی (رضا خالقی فر) و سیدمهدی سیدصالحی (آرش برهانی) بودند.

تیم ملی فوتبال چین از مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی حذف شده است و با بازیکنانی جوان برای رقابت های انتخابی جام ملت های آسیا تدارک می بیند.

تیم ایران پس از حضور در مسابقات چهار جانبه عمان، برای اردویی هفت روزه به اسپانیا سفر خواهد کرد. اردوی اسپانیا در غیاب لژیونرها و با 23 بازیکن حاضر در تورنمنت عمان برگزار می شود.

تیم ملی فوتبال ایران، خود را برای دیدار مقابل کره جنوبی در مرحله نهايى رقابت هاى مقدماتى جام جهانى آماده می کند.

این مسابقه روز 23 بهمن (11 فوریه 2009) در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

تیم ایران که در مرحله نهايى رقابت هاى مقدماتى جام جهانى در گروه دوم با تيم هاى عربستان سعودى، كره جنوبى، كره شمالى و امارات هم گروه است، با پنج امتیاز در رده دوم گروه B آسیا قرار دارد.

مطالب مرتبط