17:49 گرينويچ - جمعه 19 دسامبر 2008 - 29 آذر 1387

ايران از منتخب گاليسيا شكست خورد

فوتبال ایران

آرش برهانی گل اول ایران را به ثمر رساند

تيم ملى فوتبال ايران در ديدارى تداركاتى برابر تيم منتخب ايالت گاليسياى اسپانيا، ۳-۲ شكست خورد.

تيم ملى فوتبال ايران پس از حضور در مسابقات چهار جانبه عمان، براى برپايى اردويى تداركاتى و برگزارى يك بازى دوستانه به اسپانيا سفر كرد.

اردوى تيم ايران در غياب لژيونرهاى تيم ملى و با حضور بازيكنان منتخب ليگ برتر، در شهر آكرونيا، مركز ايالت گاليسيا در شمال غربى اسپانيا برگزار شد و شاگردان على دايى در ديدارى تداركاتى برابر تيم منتخب گاليسيا به ميدان رفتند.

تيم گاليسيا از رده بندى فيفا خارج است و از سوى فيفا و يوفا يه رسميت شناخته نمى شود.

بازى با ايران چهارمين ديدار اين تيم از سال ۲۰۰۵ ميلادى است. گاليسيا در سال ۲۰۰۵، اروگوئه را ۳-۲ برده بود و در سال ۲۰۰۶ با اكوادور و در سال ۲۰۰۷ با كامرون ۱-۱ مساوى كرده بود.

پيش از اين قرار بود تيم ملى ايران برابر تيم منتخب ايالت باسك بازى دوستانه برگزار كند، اما اين مسابقه به دليل مشكلات بين فدراسيون فوتبال اسپانيا و فدراسيون فوتبال باسك لغو شد.

ديدار تيم ملى ايران و تيم گاليسيا در استاديوم ريازور، ورزشگاه اختصاصى باشگاه دپورتيوو لاكرونيا برگزار شد.

تيم ايران در نيمه اول نمايش بهترى داشت. در اين نيمه ابتدا ناچو نوو در دقيقه ۲۳ با فرار از آفسايد مدافعان، در موقعيتى تك به تك دروازه سيد مهدى رحمتى را گشود، اما در ادامه بازيكنان ايران با ارايه يك بازى هماهنگ توسط آرش برهانى در دقيقه ۳۲ به گل تساوى رسيدند.

تيم ايران در نيمه دوم نظم تيمى خود را از دست داد. نوو در ابتداى اين نيمه هم با استفاده از ضعف عمق خط دفاعى ايران موفق به گلزنى شد. پس از آن به دنبال خطاى محمد رضا خلعتبرى، يك ضربه پنالتى به سود گاليسيا اعلام شد و روبرتو لوسادا سومين گل تيمش را از روى نقطه پنالتى در دقيقه ۶۶ به ثمر رساند.

در دقيقه ۸۲ خلعتبرى خطاى پنالتى راجبران كرد و توانست با شوتى محكم از زاويه اى بسته دروازه حريف را باز كند. حملات بازيكنان ايران در دقايق پايانى براى آن كه بازنده اين ديدار نباشند، نتيجه نداشت و بازى ۳-۲ به سود گاليسيا به پايان رسيد.

تيم ايران در اين مسابقه با سيد مهدى رحمتى(وحيد طالب لو)، محسن بنگر(سيد جلال حسينى)، پيروز قربانى،حسين كعبى(پژمان منتظرى) ، حسن اشجارى(پژمان نورى)، مجيد غلام‌نژاد(احسان حاج صفى)، محمدرضا خلعتبرى، مازيار زارع(كيانوش رحمتى)، محمد نورى(ميثم بائو)، آرش برهانى( جلال رافخايى)، غلامرضا رضایی(سيد‌مهدى سيد صالحى) به ميدان رفت.

تيم ملى فوتبال ايران، خود را براى ديدار حساس برابر كره جنوبى در چهارچوب رقابت هاى مقدماتى جام جهانى در روز ۲۳ بهمن (۱۱ فوريه ۲۰۰۹) آماده مى كند.

ايران كه در مرحله نهاىى مسابقات مقدماتى جام جهانى در گروه دوم با تيم هاى عربستان سعودى، كره جنوبى، كره شمالى و امارات هم گروه است، با پنج امتياز در رده دوم گروه B آسيا قرار دارد.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.