ایران ۱-۱ کره جنوبی

Image caption ایران با این تساوی در رتبه سوم گروه خود قرار گرفت

در آخرين ديدار دور رفت مسابقات مقدماتى جام جهانى در قاره آسيا، تيم ملى ايران برابر كره جنوبى در ورزشگاه آزادى ۱-۱ متوقف شد.

در روزى كه على دايى و بازيكنانش اميدوار بودند با حمايت تماشاگران مهمان قدرتمند خود را از پيش رو بردارند، كره جنوبى توانست با يك امتياز باارزش ورزشگاه آزادى را ترك كند و مرحله رفت را با صدرنشينى به اتمام رساند.

ايران با تساوى در چهارمين ديدار اين مرحله خود، با ۶ امتياز و يك پله سقوط پس از كره شمالى در رده سوم قرار گرفت و دغدغه هايش براى دور برگشت بيشتر شد.

تيم ايران نيمه اول را بسيار خوب آغاز كرد. ۱۵ دقيقه ابتدايى بازى را در اختيار داشت و حملاتش را روى ارسال هاى بلند از سمت راست تدارك مى ديد.

اما كره جنوبى رفته رفته بهتر شد و در ۱۵ دقيقه پايانى اين نيمه كاملا برتر بود. مهاجمان شوتزن اين تيم چندين بار دروازه ايران را تهديد كردند كه واكنش هاى مناسب سيد مهدى رحمتى را همراه داشت.

نيمه دوم را كره جنوبى هجومى آغاز كرد، اما اين تيم ايران بود كه در دقيقه ۵۸ روى ضربه اى ايستگاهى به گل رسيد؛ اين ضربه به دليل خطا روى حسين كاظمى پشت محوطه جريمه اعلام شد و جواد نكونام با ضربه اى استثنايى توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

بلافاصله پس از دريافت گل، كره جنوبى فرصت خوبى را از دست داد و ضربه سر مهاجم اين تيم با برخورد به تير افقى دروازه ايران بيرون رفت.

در دقيقه ۸۱، ضربه اى ايستگاهى پشت محوطه جريمه اين بار براى كره جنوبى بدست آمد. اين ضربه توسط رحمتى دفع شد، اما در برگشت پارك جى سونگ، ستاره تيم كره و بازيكن منچستر يونايتد روى تعلل مدافعان ايران با ضربه سر دروازه را باز كرد و بازى را به تساوى كشاند.

دايى در دقايق پايانى با تقويت خط حمله و فرستادن سياوش اكبرپور و آرش برهانى به زمين قصد تغيير نتيجه را داشت كه كارساز نبود و حريف كره اى يك امتياز رضايت بخش را در تهران بدست آورد.

در اين ديدار سيد مهدى رحمتى، سيد جلال حسينى، هادى عقيلى، حسين كعبى، حسن اشجارى، جواد نكونام، حسين كاظمى، كريم باقرى، مسعود شجاعى (۷۲، مجيد غلام نژاد)، محمدرضا خلعتبرى (۸۶، آرش برهانى) و وحيد هاشميان (۸۲، سياوش اكبرپور) براى تيم ايران بازى كردند.

در ديگر بازى گروه دوم، كره شمالى با پيروزى خانگى ۱-۰ مقابل عربستان سعودى به جمع مدعيان گروهش پيوست و عربستان را در خطر حذف قرار داد.

تيم امارات از اين گروه امروز استراحت داشت.

در پايان ديدار هاى دور رفت گروه دوم، كره جنوبى با ۸ امتياز در صدر است. كره شمالى با ۷ امتياز، ايران با ۶ امتياز، عربستان سعودى با ۴ امتياز و امارات با ۱ امتياز در رده هاى بعدى جاى دارند.

در گروه اول نیز دیدار حساس ژاپن و استرالیا در استادیوم یوکوهاما با تساوی بدون گل به پایان رسید و بحرین در استادیوم پاختاکور، ازبکستان را با یک گل شکست داد تا در در این گروه استرالیا، ژاپن و قطر در مکان های اول تا سوم قرار گیرند.

مطالب مرتبط