سعید علی حسینی رکورد جهان را شکست

سید علی حسینی
Image caption برخی کارشناسان معتقدند علی حسینی می تواند در آینده ای نزدیک رکوردهای حسین رضازاده را هدف بگیرد

سعید علی حسینی، وزنه بردار جوان رده فوق سنگین ایران رکوردهای یک ضرب، دو ضرب و مجموع جوانان جهان را شکست و قهرمان آسیا شد.

این وزنه بردار 19 ساله در جریان مسابقات قهرمانی جوانان آسیا موفق شد در یک ضرب وزنه 206 کیلوگرم، در دو ضرب 245 کیلوگرم و در مجموع 451 کیلوگرم را بالای سر ببرد و رکورد پیشین جهان را که به خود او تعلق داشت به میزان چهار کیلوگرم ارتقاء دهد.

رکورد پیشین جوانان جهان حدود یک ماه قبل در مسابقات باشگاه های آسیا با بالا بردن 205 کیلوگرم در یک ضرب، 242 کیلوگرم در دو ضرب و مجموع 447 کیلوگرم به دست آمده بود.

به این ترتیب اختلاف این ورزشکار با رکورد بزرگسالان جهان که در اختیار حسین رضازاده است، در یک ضرب به هفت کیلوگرم، در دو ضرب به 18 کیلوگرم و در مجموع به 25 کیلوگرم رسید.

هرکولی جدید از ایران؟

حسینی در جریان مسابقات ماه گذشته باشگاه های آسیا، رکورد پیشین یک ضرب و مجموع رده جوانان آسیا را که در اختیار حسین رضا زاده بود، به ترتیب 18 و 31 کیلوگرم ارتقاء داده بود و بسیاری از کارشناسان معتقدند او تنها به دلیل کم اهمیت بودن مسابقات جوانان آسیا و کم بودن میزان پوشش خبری این مسابقات برای شکستن رکورد یک ضرب جهان تلاش نکرده است.

سعید علی حسینی، فرزند عزیز علی حسینی، از قهرمانان پیشین رده فوق سنگین آسیا، یکی از نه ورزشکار ایرانی بود که در مهرماه سال 1385 توسط فدراسیون جهانی وزنه برداری به دو پینگ متهم شد و پس از گذراندن دو سال محرومیت و از دست دادن مسابقات المپیک پکن، پیش از مسابقات باشگاه های آسیا دوباره به صحنه رقابت های بین المللی بازگشت.

برخی کارشناسان این ورزشکار اردبیلی را از معدود وزنه بردارانی می دانند که در صورت دورماندن از مصدومیت، می تواند حداقل بعضی از رکوردهای جهانی حسین رضا زاده در رده بزرگسالان را جابجا کند.

هر چند این کارشناسان متذکر می شوند که احتمال موفقیت این ورزشکار بدون حمایت حسین رضا زاده که اکنون سمت مدیریت تیم های ملی وزنه برداری را بعهده دارد، چندان زیاد نخواهد بود.

آنها معتقدند پذیرش و تحمل توانایی های سعید علی حسینی توسط قهرمان پیشین جهان و المپیک عاملی کلیدی در به صحنه آمدن "هرکولی جدید" از ایران در میادین رقابت های وزنه برداری خواهد بود.

مطالب مرتبط