دروگبا بازگشت، چلسی صعود کرد

ددیه دروگبا
Image caption دیدیه دروگبا پس از طی دوران محرومیت برای چلسی به میدان زفت

بازگشت دیده دروگبا، مهاجم اهل ساحل عاج چلسی، این تیم را به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رساند.

چلسی در آخرین دیدار مرحله مقدماتی خود سی اف آر کلوژ، قهرمان رومانی را 2-1 شکست داد. چلسی که در صورت پیروزی بوردو بر آ اس رم با خطر حذف از ادامه لیگ قهرمانان مواجه می شد، به لطف گل دقیقه 71 دروگبا (که بعنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد) از حریف پیش افتاد.

رم هم بوردو را 2-0 مغلوب کرد تا هر چند بعنوان تیم اول گروه صعود کند اما از نگرانی های چلسی نیز بکاهد.

چلسی در شرایطی به میدان رفت که شایعاتی مبنی بر بروز اختلاف شدید در میان بازیکنان این تیم در رسانه ها منتشر شده است. ظاهرا بازیکنان ارشد چلسی و در راس آنها جان تری و فرانک لمپارد با نحوه تمرین دادن لیوئیز فیلیپه اسکولاری، مربی برزیلی چلسی موافق نیستند و این مسئله باعث شد پس از بازی نیز جان تری در گفتگو با خبرنگاران اذعان کند که "اگر می خواهیم تا آخر راه پیش برومی باید واقعا بازی بهتری ارائه کنیم. الان امور روی روال نیست."

رم هم با پیروزی 1-0 مقابل کیه وو (در لیگ داخلی ایتالیا) برای این بازی آماده شده بود و گل نیمه دوم فرانچسکو توتی صعود این تیم را قطعی کرد.

در گروه دوم تیم قبرسی آنورتوسیس که در اولین فصل حضور خود در لیگ قهرمانان از موقعیت برای صعود برخوردار بود و می توانست به اولین تیم قبرسی راه یافته به یک هشتم نهایی تبدیل شود، مقابل پاناتینایکوس 1-0 شکست خورد تا تیم یونانی به لطف شکست اینترمیلان مقابل وردربرمن بعنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شود، گرچه اینترمیلان نیز در این سفر با پاناتینایکوس همراه شد.

در گروه سوم بارسلونا با وجود شکست 3-2 مقابل شاختار دونتسک کماکان با 13 امتیاز تیم اول گروه ماند و اسپورتینگ لیسبون با پیروزی 1-0 بر بازل با یک امتیاز کمتر از بارسلونا راهی دور بعد شد.

در گروه چهارم هم لیورپول و اتلتیکو مادرید که پیشتر صعود خود را به مرحله بعد قطعی کرده بودند با آرامش خیال به دیدار حریفان خود رفتند.

گرچه لیورپول ابتدا از پی اس وی آیندهوون یک گل عقب افتاد، اما با گل های رایان بابل، آلبرت ریرا و دیوید انگوگ آیندهوون را 3-1 شکست داد و اتلتیکو مادرید هم با تساوی بدون گل مقابل مارسی با دو امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول در مکان دوم جدول این گروه قرار گرفت.

مطالب مرتبط