ال کلاسیکو: رئال حریف بارسلونا نشد

ال کلاسیکو
Image caption صد و پنجاه و سومین دیدار بارسلونا و رئال مادرید صحنه هایی قابل پیش بینی داشت

پیش بینی برند شوستر، مربی اخراج شده رئال مادرید محقق شد؛ دو گل دیر هنگام از ساموئل اتو و لیونل مسی باعث پیروزی 2-0 بارسلونا مقابل رئال مادرید شد.

در دیدار پربیننده "ال کلاسیکو"، رئال مادرید در استادیوم نیو کمپ با مربی تازه خود مقابل صدرنشین کنونی لیگ برتر اسپانیا قرار گرفت.

هر چند رئال مادرید پس از پیروزی 3-0 مقابل زنیت سن پیترزبورگ جانی تازه گرفته بود، اما با وجود عملکرد به وضوح متفاوت نسبت به بازی های پیشین این تیم در فصل جاری لالیگا در دقایق آخر بازی تمرکز خود را از دست داد.

Image caption ساموئل اتو (راست) و لیونل مسی گل های بارسلونا را به ثمر رساندند

بارسلونا که اختلاف خود را با رئال مادرید به 12 امتیاز رساند پیاپی به رئال مادرید حمله کرد و با وجود اراده ای که ایکر کاسیاس، دروازه بان رئال مادرید، در ممانعت از باز شدن دروازه خود نشان داد، در نهایت در دقیقه 83 ساموئل اتو موفق شد توپی را که کارلوس پویول با ضربه سر به او رسانده بود، از روی خط دروازه رئال مادرید عبور دهد.

فشار رئال مادرید برای رسیدن به گل تساوی شرایط بهتری را برای بارسلونا فراهم کرد تا در نهایت در وقت تلف شده بازی، تیری آنری در یک ضد حمله لیونل مسی را در سمت چپ محوطه جریمه رئال صاحب توپ کند و این فوروارد تکنیکی آرژانتینی توپ را از بالای سر و دستان کاسیاس درون دروازه رئال مادرید قرار دهد.

بارسلونا با 38 امتیاز از 15 بازی در صدر جدول لا لیگا قرار دارد و والنسیا، نزدیکترین رقیب این تیم، با وجود پیروزی 2-1 مقابل اسپانیول، هشت امتیاز از بارسلونا عقب تر است. رئال مادرید نیز با 26 امتیاز در مکان پنجم جدول قرار گرفته است.

چالشی دشوار

طرفداران تیم سرشناس پایتخت، شاید نتیجه نهایی را برای تیم خود که تلاش بسیاری برای شکست دادن میزبان انجام داد، نامنصفانه بدانند.

کاتالان ها در اوایل بازی با هنرنمایی مسی، آنری، و یحیی توره بسیار به زدن گل نزدیک شده بودند و اگر بخاطر دفاع موفق فابیو کاناوارو و کریستوف متزلدر نبود مطمئنا در نیمه اول دروازه رئال باز می شد.

Image caption پپ گواردیولا (راست) از خوانده راموس استقبال تلخی بعمل آورد

اما در چندین مقطع این ایکر کاسیاس، دروازه بان رئال و اسپانیا بود که دروازه این تیم را نجات داد؛ از جمله در دقیقه 68 که خطای میشل سالگادو سرجیو بوسکه را در محوطه جریمه رئال مادرید به زمین انداخت، اما کاسیاس ضربه پنالتی ساموئل اتو را که به سمت چپ او زده شد، با واکنشی دیدنی مهار کرد.

لحظاتی بعد نیز بار دیگر این بازیکن اهل کامرون نتوانست با شوتی که از لبه محوطه جریمه زد، توپ را از سد کاسیاس عبور دهد.

لیونل مسی، بازیکن آرژانتینی خلاق بارسلونا نیز بارها به طور قانونی و غیرقانونی توسط بازیکنان رئال مادرید متوقف شد؛ تا جایی که سرجیو راموس و رویستون درنته هر دو به دلیل خطاهایی که بر روی این بازیکن مرتکب شدند، کارت زرد دریافت کردند.

اما در نهایت هیچکدام از اقدام های رئال مادرید برای جلوگیری از ثبت چهاردهمین بازی پیاپی بدون شکست برای بارسلونا به نتیجه نرسید تا صحت پیش بینی برند شوستر مربی پیشین رئال مادرید، چند روز پیش از اخراج که شکست دادن بارسلونا را "غیرممکن" خوانده بود، ثابت شود.

مطالب مرتبط