رئیس رئال مادرید استعفا کرد

Image caption رامون کالدرون در بیش از دو سال اخیر ریاست باشگاه رئال مادرید را بعهده داشت

رامون کالدرون رئیس باشگاه رئال مادرید در پی بروز یک رسوایی از سمت خود استعفا کرد.

آقای کالدرون که 57 سال سن دارد و وکیل دعاوی است، در سال 2006 به این سمت انتخاب شد و پس از مطرح شدن اتهام هایی درباره اعمال نفوذ در جریان یک رای گیری حساس مجمع عمومی این باشگاه سمت خود را ترک کرد.

این رای گیری که درواقع یک رای اعتماد برای آقای کالدرون محسوب می شد در ماه دسامبر برگزار شده بود و آقای کالدرون در جریان آن بودجه پیشنهادی خود را به رای گذاشت.

اما روزنامه اسپانیایی مارکا در روز سه شنبه گذشته مدعی شد بودجه آتی باشگاه تنها به این دلیل تصویب شده که مدیران آقای کالدرون افراد غیر عضور را به رای گیری مجمع عمومی راه داده اند و از ورود 200 عضو آن جلوگیری کرده اند.

در شرایطی که برخی در مجمع 1215 نفری باشگاه رئال مادرید خواستار کناره گیری رامون کالدرون شده بودند بودجه پیشنهادی او با اختلاف تنها 47 رای تصویب شد.

آقای کالدرون اتهام های مطرح شده را رد کرد، هر چند پس از مطرح شدن اتهام ها دو نفر از دستیاران خود را از کار برکنار کرده بود.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت "بر خلاف نظر اعضاء مجمع" تصمیم به کناره گیری کرده و تاکید نمود: "من اشتباه کردم اما تقلب، هرگز."

"من سمتم را با دستانی پاک، وجدانی آسوده، دارایی های بسیار کمتر و وضعیت بدتر سلامتی ترک می کنم "

به این ترتیب ویسنته بلودا، معاون او به هجدهمین رئیس باشگاه رئال مادرید بدل شد و تا انتخابات بعدی ریاست باشگاه که در پایان فصل جاری برگزار می شود، در این سمت خواهد ماند.

در طی مدتی که رامون کالدرون ریاست این باشگاه شناخته شده را بر عهده داشت رئال مادرید دو بار قهرمان لا لیگا شد اما رامون کالدرون فابیو کاپلو و برند شوستر، دو مربی عامل کسب این دو قهرمانی را از کار برکنار کرد.

آقای کالدرون همچنین به دلیل نحوه تلاش برای جذب کریستیانو رونالدو، هافبک سرشناس تیم منچستر یوناید که بعنوان بهترین بازیکن سال 2008 در جهان انتخاب شده نیز مورد انتقاد قرار گرفته بود.

مطالب مرتبط