بارسلونا 'بهترین باشگاه ۱۸ سال گذشته'

Image caption در 18 سال گذشته بارسلونا دو بار قهرمان لیگ قهرمانان و هشت بار قهرمان لا لیگا شده است

فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال نام باشگاه بارسلونا را به عنوان بهترین باشگاه جهان در 18 سال گذشته اعلام کرد.

این سازمان که از سال 1991 آمار ماهانه عملکرد باشگاه های جهان را منتشر کرده است، عملکرد باشگاه بارسلونا را 79 امتیاز بالاتر از منچستریونایتد (در مقام دوم) برآورد کرد.

در طی دوره مورد نظر فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال (IFFHS) بارسلونا دو بار به مقام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسیده و هشت بار در لا لیگا (لیگ برتر اسپانیا) اول شده است.

IFFHS علاوه بر اعلام رده بندی ماهانه باشگاه ها، که بر اساس نتایج کسب شده توسط هر تیم در هر رده از مسابقات داخلی یا منطقه ای و با در نظر گرفتن سطح لیگ هر کشور محاسبه می شود، اقدام به انتشار رده بندی سالانه باشگاه ها نیز می نماید که برآورد اخیر این سازمان بر پایه رده بندی سالانه محاسبه شده است.

منچستریونایتد در شرایطی در مقام دوم قرار گرفته که همانند بارسلونا دو بار در 18 سال اخیر قهرمان لیگ قهرمانان شده و به 10 عنوان قهرمانی لیگ برتر نیز دست یافته است، اما به واسطه شرایط لیگ برتر در طی این دوره و همچنین نتایج کسب شده در هر بازی، امتیازی پایینتر از بارسلونا کسب کرده است.

سر آلکس فرگوسن مربی منچستریونایتد نیز توسط این سازمان و بر اساس جمعبندی برآورد سالانه عملکرد مربیان در 13 سال گذشته (که توسط رای گیری میان فوتبال نویسان عمده مشخص می شود) به عنوان بهترین مربی در طی این مدت انتخاب شده است.

پس از منچستریونایتد یوونتوس و آث میلان قرار دارند و رئال مادرید در مکان پنجم است.

از هر کدام از لیگ های ایتالیا و انگلستان چهار تیم در جمع پانزده باشگاه برتر قرار دارند.

رده بندی 10 باشگاه برتر 18 سال گذشته به برآورد فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال به شرح زیر است:

1. بارسلونا - 757 امتیاز 2. منچستریونایتد - 678 امتیاز 3. یوونتوس - 621 امتیاز 4. آث میلان - 611 امتیاز 5. رئال مادرید - 605 امتیاز 6. اینترمیلان - 567 امتیاز 7. بایرن مونیخ - 563 امتیاز 8. آرسنال - 550 امتیاز 9. ریور پلاته - 503 امتیاز 10. چلسی - 442 امتیاز

مطالب مرتبط