استقلال مدیران خود را جریمه و محروم کرد

Image caption در مجموع چهار مدیر و مربی باشگاه استقلال به 30 ماه محرومیت و پرداخت 12 میلیون تومان محکوم شدند

باشگاه استقلال علیه چهار نفر از مدیران و مربیان خود حکم محرومیت و جریمه صادر کرد.

این حکم توسط کمیته انضباطی این باشگاه و در پی انتشار اخبار درباره دیدار تیم نوجوانان پسران و دختران این باشگاه صادر شد و در آن از "عموم ملت ایران" عذرخواهی شده است.

بر اساس این حکم محمد خرمگاه، مدیر فنی آکادمی باشگاه استقلال به یک سال محرومیت از کلیه فعالیت های ورزشی و پرداخت 5 میلیون تومان جریمه نقدی، سعیده پورنادر سرمربی تیم بانوان استقلال به یک سال محرومیت از فعالیت های ورزشی، مصطفی اردستانی سرمربی تیم نوجوانان پسر استقلال به شش ماه محرومیت از فعالیت های ورزشی و 2 میلیون تومان جریمه نقدی و علیرضا منصوریان مسئول آکادمی فوتبال استقلال به توبیخ کتبی و 5 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.

بر اساس اخبار رویارویی میان دو تیم پسران و بانوان این باشگاه که مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت، در روز سه شنبه 20 ژانویه اتفاق افتاد و برخی منابع از به دست آمدن نتیجه 7-0 به سود تیم پسران باشگاه خبر داده بودند.

مصطفی اردستانی مسئله رخ داده را کوچک و ناشی از یک "اشتباه سهوی" دانست.

علیرضا منصوریان که در جریان جام جهانی 1998 فرانسه از اعضاء تیم ملی ایران بود و در انتهای فصل گذشته از بازیگری بازنشسته شد در گفتگو با رسانه های عمومی برگزاری مسابقه میان دو تیم را انکار کرد و حادثه رخ داده را معلول ناهماهنگی در زمانبندی تمرین دو تیم در ورزشگاه مرغوبکار تهران و ورود زودهنگام تیم پسران به زمین تمرین (در زمانی که تیم بانوان کماکان در زمین حضور داشت) دانست.

او کسانی که اقدام به انتشار خبر این حادثه کرده بودند را متهم به "شیطنت" کرد و پس از جلسه کمیته انضباطی گفت روز سه شنبه 22 ژانویه در ورزشگاه مرغوبکار حضور نداشته است.

عبور از بحران؟

منابع خبری اعلام کردند که اعضاء آکادمی فوتبال استقلال و مسئولان تیم های نوجوانان و بانوان استقلال پس از جلسه کمیته انضباطی باشگاه حاضر به پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران نشدند.

Image caption عبدالرضا ساور خواستار "برخورد شدید با خاطیان" شده بود

ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، در توصیف وضعیت حاضران در جلسه نوشت آنها پس از جلسه "شرایط روحی مناسبی نداشتند و پس از حضور در یک اتاق باشگاه تصمیم گرفتند با خبرنگاران گفتگو نکنند."

این خبرگزاری محمد خرمگاه را "به شدت نگران" توصیف کرده بود.

این نگرانی پس از انتقاد عبدالرضا ساور، معاون فرهنگی حقوقی و امور مجلس سازمان تربیت بدنی موجه به نظر می رسید که خواستار "برخورد شدید با خاطیان" شده بود و خبر از بررسی این حادثه در واحد های نظارتی سازمان تربیت بدنی داده بود.استقلال که در گذشته دو بار قهرمان آسیا شده، پس از پشت سر گذاشتن فصلی بسیار ناموفق در لیگ برتر ایران، در فصل جدید تحت هدایت امیر قلعه نویی جان دوباره گرفته و در زمان انتشار این گزارش در صدر جدول رده بندی لیگ قرار دارد.

از این رو طبیعی است که مدیران این باشگاه نگران ایجاد هر گونه حاشیه غیرورزشی برای آن و توقف روند رو به جلوی آن باشند.

با این وجود هرچند به نظر می رسد باشگاه استقلال با اعلام رای سریع سعی در خاتمه دادن به بحران فعلی و به ویژه بازتاب آن در رسانه ها داشته، اما مشخص نبودن تصمیم سازمان تربیت بدنی ایران در پیگیری این موضوع، لزوما سایه شمشیر مجازات های بیشتر را از سر استقلال دور نمی کند.

مطالب مرتبط